Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Trzecia droga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zło tkwi w prawie i w mentalności społeczeństwa. Zło to partie polityczne. Kiedyś była w zasadzie jedna, dziś są trzy, cztery PZPR. Kiedyś walczono z PZPR, dziś się wspiera to rozrośnięte zło.

 

Zło tkwi w prawie i w mentalności społeczeństwa. Zło to partie polityczne. Kiedyś była w zasadzie jedna, dziś są trzy, cztery PZPR. Kiedyś walczono z PZPR, dziś się wspiera to rozrośnięte zło.

To, że zło, pokazuje obraz jeleniogórskiego samorządu. Pokłóceni towarzysze libertyńscy (koryto za małe dla wszystkich) podzielili się. Marcin Zawiła osłabiony w PO stworzył własny komitet Zmieniamy Jelenią Górę. PO z przezorności zawiązało koalicję z Obywatelskim Dolnym Śląskiem Rafała Dutkiewicza. Tu szpicę stanowili Marek Obrębalski, Hubert Papaj, Miłosz Sajnog. Pierwszy przegrał prezydenturę dostał się do Sejmiku, a ostatni Do Rady Miasta. Zdegradowany były Zastępca Prezydenta Zawiły (w walce o pozycję) Hubert Papaj został na lodzie. Rozkład Rady Miasta Jelenia Góra jest niemal historyczny: 8 – PO-ODŚ, 6 – PiS, 5 – SLD Lewica Razem, 4 – Marcin Zawiła Zmieniamy Jelenią Górę. Myślałem, że libertyni (ci pierwsi i ci ostatni) zawiążą koalicję dla ułatwienia pracy w samorządzie. Myliłem się. Marcin Zawiła był tak odważny, albo zaborczy, że powołał na swoich zastępców dwóch poprzedników z grona radnych. Jerzego Łużniaka i Mirosławę Dziką. W ich miejsce (i Prezydenta) weszli trzej nowi radni z listy Zawiły. Razem ma 7 osób. PO (tak to uprośćmy) ma 8 radnych, którzy mają realny głos w uchwałach. Co zrobili. Zemścili się i olali drużynę Zawiły w podziale funkcji Rady i przewodniczących komisji. Mają przewodniczego i sześciu Komisariuszy, dali wicka PiS i trzech Komisariuszy i jednego wicka SLD oraz dwóch Komisariuszy, a Zawiła 0. Czy to jest z myślą o mieszkańcach? Jak będziecie wiedzieli z jakim profitami i jakie pic na wodę fotomontaż stworzyli i kto nimi zarządza to będziecie wiedzieli jak się buduje przyszłe głosy. Dwadzieścia pięć lat was układowcy rolują.

Teraz kto jest temu winny. Teoretycznie 70% wyborców w pierwszej turze i prawie 80% wyborców (plus kolaboranci) w drugiej turze. Jak się wie, że partie to mafie to się z nimi nie współdziała. W żadnym zakresie, bo inaczej to nie będzie pierestrojki. Prawo (ustanowione dla urzędników i funkcjonariuszy) trzeba zmienić. Żeby to zmienić to trzeba wprowadzić nową jakość. Trzecią drogę. Większość samorządowców, a później parlamentarzystów bezpartyjnych. Trzeba budować ruch społeczny. Nie będzie wówczas dofinansowania partii i będzie demokracja bezpośrednia. Będą urzędnicy i funkcjonariusze odpowiadać personalnie oraz materialnie za błędy i głupa rżnięcie. Nie będą pieprzyć, że z urzędu nie powołuje się świadków w celu stwierdzenia protestu wyborczego a w innej prywatnej sprawie karnej samodzielnie szukać haków na dysydentów i mimo ich braków skazywać jak za Stalina. Prawo i ordynacja jest zła i czynnik ludzki musi być brany pod uwagę. Będą wówczas ludzie wierzyli, że warto iść głosować bo nie będą kraść i dostawać się do koryta ludzie z 92 głosami bo z „dobrej” ordynacji. Tych łobuzów wprowadzili ustawieni i kolaboranci pseudo niezależni. Bezpartyjni Samorządowcy i Siła Mieszkańców nie mieli żelaznego kręgosłupa. Tacy byli niezależni. Jak będziecie gotowi i będziecie chcieli, padniecie już na cztery łapy, to przeprowadzę wam referendum w sprawie odwołania czterech PZPR Jeleniej Góry. O bezkarnej bezpiece to można będzie rozmawiać w następnym etapie reformy. Przestępcy mają władzę.

//030267.salon24.pl/619855,podzial-lupow-w-jeleniej-gorze 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31