Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
307 postów 218 komentarzy

Nieobecni nigdy nie mają racji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli Prezydentem RP zostanie ponownie Komorowski, to głosami układu i nieobecnych. Będzie to wynik czynnego i biernego prawa wyborczego. Bojkotujący wybory nie będą mieli prawa narzekać, bo oni legalizują status quo. Ludzie ludziom gotują zły los.

 

Analiza debaty prezydenckiej 

Wczoraj odbyła się w TVP1 debata prezydencka. Poniżej przedstawiam ranking. Szkoda, że możemy mieć tylko jednego prezydenta. Tak naprawdę powinna być rada prezydencka składająca się z czterech osób. Jacka Wilka, Pawła Tanajno, Pawła Kukiza i Mariana Kowalskiego. Tych czterech, wyrazistych antysystemowców, miało zbieżny program obywatelski. Najlepiej, w moim odczuciu, wypadł prawnik Jacek Wilk. Żal, że to odłam JKM. Janusz Mikke, monarcha, nie jest receptą dla ogółu. Grzegorz Braun tym bardziej. To Rydzyk bez habitu. Krzyżak pomylił ambony. Bardzo dobrze wypadła Magdalena Ogórek. Oczywiście przepłynęła między pewnymi konkretami. Należy żałować, że to lewa ręka Leszka Millera. Niby niezależna, ale wystawiona przez SLD. Janusz Palikot też merytorycznie się spisał. Dobry biznesmen, ale korzenie ma z PO. Diametralne przeciwieństwo Brauna, antykonserwa. Niestety Robert Biedroń i Anna Grodzka mu odpłynęli. Też dobrze wypadł Adam Jarubas. Zrównoważony, ale to kwiatek do dowolnego kożucha. Andrzej Duda to tak jak nieobecny Bronisław Komorowski. Dżuma lub cholera. W dowolnej kolejności. Reasumując. Takiego kabaretu i wolności słowa, dawno już w Polsce nie mieliśmy. 

 1. Jacek Wilk – Kongres Nowej Prawicy

 2. Paweł Tanajno – Demokracja Bezpośrednia

 3. Paweł Kukiz – Bezpartyjny (JOW)

 4. Marian Kowalski – Ruch Narodowy

 5. Janusz Korwin Mikke – KORWIN

 6. Magdalena Ogórek – Bezpartyjna (SLD)

 7. Grzegorz Braun – Bezpartyjny

 8. Janusz Palikot – Twój Ruch

 9. Adam Jarubas – PSL

 10. Andrzej Duda – PiS 

Gdyby nie kierowali się ambicjami osobistymi, to byłoby 6 kandydatów. Kukiz, Tanajno, Kowalski i Braun to jedno. Mikke i Wilk to drugie. Komorowski i Palikot to też to samo. 

socjolog

KOMENTARZE

 • @
  cyt:
  //Analiza debaty prezydenckiej//

  Po co się tak ośmieszać.
 • Propaganda władzy
  Nie frekwencją okupant zdobywa władzę tylko większością otrzymanych głosów. Bierny wyborca powoduje, że ludzie korporacji wybierają swojego. Antysystemowcy gówno zrobią, bo bojkotujący kolaboranci mają interes w trwaniu partyjnego systemu. Goebbelsowskich świń nie brakuje.
 • @obiekt 19:03:42
  Skąd w tobie tyle podłości ?Kolaborantami są ci co legalizują ten reżim chodząc na wybory Zobaczysz że się doigrasz i kiedyś ktoś da ci w pysk za te wyzwiska Już twój kolega Stanisław z WPS ostrzegał innych przed tobą Gdzie się takie mendy jak ty lęgną, na kamieniu?? Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • APEL ANNY WALENTYNOWICZ O BOJKOT WYBORÓW
  Panie Grzegorzu żal mi pana bo pan naprawdę wierzy że wybory w Polsce mogą coś zmienić Gdyby to było możliwe to już dawno w sejmie była by większość polskich patriotów a tak to większość sejmową stanowią zaprzańcy Panie Grzegorzu co by się musiało stać żeby pan zrozumiał że jak się nie zbuntujemy i nie zbojkotujemy wyborów do sejmu, jak nie powtórzy się rok 80 to nie mamy szans na żadne zmiany na lepsze Stefan Dembowski Obywatelski Ruch bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @amadeusz2006 19:35:11
  -
  Nieobecni nigdy nie mają racji, ale milczenie większości jest złotem.

  Mniejszość może się nazywać kliką, lub świętą demokracją, ale zawsze będzie tylko mniejszością:)
 • ...
  Ej Panie "socjolog", co to za obrzydliwość "nieobecni nie mają racji", no to ja się do cholery pytam pana, panie socjolog, kiedy będzie plebiscyt w sprawie wyboru systemu dla Polaków? Może Polacy chcieliby demokracji bezpośredniej, parlamentarnej, a może nazizmu, faszyzmu, monarchizmu, komunizmu, czy innego izmu... oczywiście nie wiemy, bo Polaków nikt o to nie pytał, ale wybrano nam system i kto to uczynił? Polacy? Nie. Polaków nie było przy okrągłym stole, inna nacja o tym decydowała, niech więc pan będzie konsekwentny panie o nicku "socjolog" i zmieni tytuł na POLACY NIGDY NIE MAJĄ RACJI... wówczas będzie prawidłowo... lub może tak wprost o tym, jaka to nacja ma rację? Tylko wówczas niech pan uważa, bo oskarżą pana o antysemityzm...
 • @
  "nieobecni nie mają racji" - tak było, jest i zawsze będzie.
  Ci których nie ma nie mają głosu w temacie. Systemowcy, naiwni lub głupi.
 • Pan Grzegorz Niedzwiecki !
  Ponieważ ja osobiście bojkotuję te wybory, więc bezprzedmiotowa dla mnie była ta niby debata w telewizji, której i tak nie oglądam już od kilku lat jak również ta analiza,którą mi Pan podrzucił na moje konto na Facebooku i na którą szkoda mi czasu.

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/analiza_debaty_prezydenckiej_329829.html

  W kontekście Pana osobistego zaangażowania w te wybory po stronie jednego kandydatów o banderowskich przekonaniach mam też coraz większe zastrzeżenia co do Pana prawdziwej twarzy, która według mnie jest inna , niż ta prezentowana przez Pana publicznie . W Pana zachowaniu jest zbyt wiele sprzeczności dających się racjonalnie wyjaśnić. Robi Pan z siebie ofiarę poszkodowaną przez wymiar sprawiedliwości jednocześnie wzywa Pan do uczestnictwa wyborach.

  Koordynowanie przez Pana pracą Amnesty International w Jeleniej Górze również nie wystawia Panu – w moich oczach – pozytywnego świadectwa , ponieważ tajemnicą poliszynela jest fakt, iż ta organizacja ‘Walcząca o Prawa człowieka” tak na prawdę jest pod butem i na smyczy CIA .

  https://www.facebook.com/AmnestyInternational.JeleniaGora

  Obciąża Pana też fakt, iż stosuje Pan na swoim blogu cenzurę i nie dopuszcza do możliwości jego komentowania. Moje dwa komentarze , które tam dzisiaj napisałem nie ukazały się.

  http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2015/03/01/ofiary-kapitalistycznego-terroru/


  Czego Pan się boi ?
 • @ Autor
  Proszę mi powiedzieć jak analfabeta miałby zabrać się do jakiejkolwiek debaty o czymkolwiek ?. Czekając na odpowiedż .Pozdrawiam .
 • ----------Autor
  Uczciwa ocena wczorajszej debaty i ROZSĄDNE WNIOSKI . Zbojkotowałam kiedyś / coś tam nikczemnego / myślałam ,że przyjaciele od beczki soli POPRĄ MNIE !. Tak się nie stało ! . Przegłosowali co chcieli !.
  -------- mój zarzut zbyli zdaniem --A DLACZEGO ? ciebie nie było ??.
 • Nieroby nie mają prawa głosu
  Niektórzy myślą, że w Polsce nadal jest komunizm i liczą na gotowe. Czy się stoi czy się leży, tysiąc złotych się należy. W Polsce nie ma już komuny, jest kapitalizm. W pracy nie zarobi się jak się dóbr nie wyprodukuje. Bez pracy nie ma kołaczy. Mało tego. Jest akord. Nie wyprodukujesz czegoś przedsiębiorcy to cię zwolni z pracy. Nie zapłacisz czynszu to będzie eksmisja na bruk. Nie nauczysz się czegoś w szkole to nie zdasz. Podobnie jest w sporcie i konkursach. Bezdomni lądują u Brata Alberta, próżni żywią się w stołówkach charytatywnych. Nieroby nie mogą strajkować i oczekiwać gruszek na wierzbie. Nawet żeby nie umrzeć z głodu trzeba łyżkę podnieść. Manna z nieba nie spadnie. Myślę, że to nie komuniści bojkotują. To judaszowscy Żydzi i agenci układu. W starym żydowskim dowcipie Icek modli się: „Panie Boże, daj mi wygrać na loterii”. Pan Bóg odpowiada: „Icek, ty daj mi szansę, ty kup los.”
 • @babi 23:19:46
  "nie rabotajem, nie kuszajem" - to jest hasło komunizmu, czy kapitalizmu w końcu? Zresztą nie ważne, Polacy niezależnie czy w Polsce rabotajet czy nie, to i tak "nie kuszajet", jak nie wierzysz, to sprawdź ilu ostatnio uciekło z kraju przed głodem i tam "rabotają i kuszają", a nawet się rozmnażają, tylko niestety ginie w nich polskość. To o czym piszesz, nie ma nic wspólnego z komunizmem, ale z eksterminacją narodu polskiego, wymieramy. Stajemy się bezdomni we własnym kraju, ale to nie wina Polaków, tylko okupanta, czy ty go aby nie reprezentujesz iż tak słownie lżysz, ten wspaniały naród, którego jedynym grzechem w oczach świata jest jego prawość?
 • @lju 23:32:46
  PS Dzisiaj niedaleko od mojego miejsca zamieszkania eksmitowano emerytkę, pracowała całe życie, nie stać jej było na czynsz, to prawda... nie mogli staruszki zostawić? Góra rok i sama umarła by z głodu... a u nas niebawem cały naród czeka eksmisja, bo okupant wyznaczył nadzwyczaj wysoki czynsz do zapłacenia wszystkim Polakom...
 • pho
  Kolaborantami są ci co legalizują ten reżim nie chodząc na wybory. Podłością jest obwinianie głosujących przeciw okupantom. Nieprawdopodobnym analfabetyzmem, albo tupetem, jest odwracanie kota ogonem i wyzywanie walczących, a bojkotujących nazywanie patriotami. I za próżność jeszcze szuje oczekują nagród. każdemu według jego zasług.
 • Patrz na intencje.
  Gdyby nawołującym do bojkotu chodziło o pozbawienie władzy "okupantów" to zdobyliby zaufanie ich środowisk i ich potencjalnych wyborców namawialiby do bojkotu, jednocześnie prowadząc akcję odwrotną nawołując do udziału w wyborach wśród niezdecydowanych i niegłosujących po stronie "antysystemowców".
  Gdyby działania te były prowadzone umiejętnie to zmniejszyłyby szansę "okupantów" a zwiększyły "antysystemowców".
  Natomiast nawoływanie do bojkotu na stronie "antysystemowej" wskazuje - mimo głoszonych frazesów - na prawdziwe intencje tj. szkodzenia nie "okupantom" tylko chcącym odsunięcia ich od polskiego koryta.

  Dzieje się tak dlatego, ponieważ rządząca mafia - mimo armii urzędników i ich rodzin oraz czerpiących z tego układu zyski stanowi tylko około 30% uprawnionych do głosowania, a to znaczy, że Polacy z łatwością mogliby pozbawić ich władzy gdyby tylko udało się wystawić jednego kandydata i namówić do udziału w głosowaniu ludzi dotychczas nie biorących w nich udziału z powodu apatii i wmówienia im, że to i tak nic nie zmieni.
 • @babi 00:00:07
  "reżim... wybory" - reżimowe wybory? Jakie mogą być wybory "reżimowe"? Samo zaprzeczenie i abstrakcja w jednym. Pozdrawiam i Dobranoc :)
 • @detektywmjarzynski 21:34:40
  W komentarzu do mojego postu Pani Teresa Józefa Znyk na Facebooku mi odpowiedziała tak :

  „To fałszywy obrońca praw /przyp.własna : Grzegorz Niedźwiecki / mający na celu, jak wielu, wzbudzić zaufanie swoją rola niby poszkodowanego.”

  Skomentowałem to tak :

  " Pani Tereso ! jestem tego samego zdania co Pani. Na martyrologii i męczeństwie bazują od lat , by stworzyć w oczach opinii publicznej swój pozytywny wizerunek i wywołać u ludzi dla nich empatię. Ten cały ruch poszkodowanych jest przez nich spacyfikowany i starają się go skanalizować oraz scentralizować, by im łatwiej od góry było nim tajnie sterować . Ponieważ demaskowanie ich prawdziwego oblicza uważam za pożądane zgodnie z moim manifestem/odezwą do Polaków :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  powiem od siebie nie owijając w bawełnę i nazywając rzeczy po imieniu, że moje zastrzeżenia, poza wyżej wymienionym, w tej grupie budzą następujące osoby : Grzegorz Braun, Marek Podlecki, Zdzisław Kękuś, Jerzy Jachnik i inni. Sam ruch oceniam pozytywnie, gdyż wymiar sprawiedliwości w Polsce należy naprawić , a nie go zlikwidować jak oni to planują zrobić, by go zawłaszczyć i sprywatyzować . Swojego czasu taką sztandarowa postacią Solidarności w Polsce, mającą na swoim koncie sprawy karne był "męczennik" PRL-u Jerzy Rulewski."
 • Cymbalistów było wielu...
  Polityka jest rodzajem wojny. Każdy żołnierz wie, iż nie da się wygrać starcia siedząc tylko w okopie. Owszem, można się długo bronić i zadawać wrogom bolesne ciosy. Jednak w końcu obrońcy zawsze ulegają. By pokonać nieprzyjaciela należy opuścić fortyfikacje i to jego zepchnąć do defensywy. Siedząc w okopie można sobie tylko postrzelać, pojątrzyć. Nie można wojny wygrać siedząc w okopach, czy za miedzą. Nie można na tym zarobić. Przegrana walczących jest waszą przegraną. Wygrana okupanta jest waszą przegraną.
 • @Henryk Kreuz 00:18:57
  Kłamiesz,łżesz jak pies Sprawdź dobrze ile % z pośród 30 milionów uprawnionych do głosowania stanowią urzędnicy i poplecznicy partii - mafii Kto kłamstwem się posługuje ten nie zasługuje na zaufanie Nazywam cię kłamcą i oszustem Zrób z tego użytek jak jesteś człowiekiem honoru Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu Orban
 • smutne
  Jaki jest wkład bojkotujących wybory w zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze Polski? Zerowy i ujemny. Frustraci sankcjonują status quo i nie przysparzają dochodu. Są większymi szkodnikami niż ci, którzy na tym żerują. Pytanie czy to problem tylko intelektualny? Magdalenkowcy chichrają z głupoty cichych wspólników i zacierają ręce...
 • @amadeusz2006 17:54:56
  W Polsce jest około 3 milionów urzędników razem z samorządowymi, jeżeli przyjmiemy że każdy z nich ma tylko 4 bliskich krewnych i korzystających z znajomości to mamy około 12 milionów ludzi czynnie popierających i głosujących za istniejącym stanem, a uprawnionych do głosowania będzie może z 30 milionów, tyle że z 5 milionów jest trwale nieaktywnych, to policz cymbale analfabeto ile to procent stanowi, a jak sam nie potrafisz to poproś wnuczka to ci wyliczy.
  Natomiast jeżeli chodzi o to abym robił użytek z Twojej głupoty i chamstwa to nie warto tracić czasu na każdego napotkanego idiotę, lepiej samemu wymierzyć sprawiedliwość i olać na przyszłość.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Bawią was te bolszewickie zbrodnie?

  To ja prowadzę sprzecznie z prawem trzynaście lat egzekucję czynności zastępowalnej? Kiedyś za to odpowiecie, możecie być pewni. Życzę wam koronawirusa (COVID-19), może mniej ludzi uśmiercicie. czytaj więcej

 • PRAWO

  Czy można znieważyć oprawcę?

  Wyroki są nielegalne, ponieważ Grzegorz Niedźwiecki jest ofiarą, a nie sprawcą. Jesteście mi winni 20.000 zł za 27 przewlekłość postępowania I Co 441/16 – I Co 154/20 (II S 21/20 – art. 2 ust. 2 ustawy o skardze). Naprawcie fundament, a znikną skutki czytaj więcej

 • PRAWO

  Oświadczenie w związku z mafijnymi wyrokami

  Zostałem skazany, na zasadzie dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie, za zbrodnie tych, co mnie skazali. Dysydenci Solidarności to pikuś przy mnie. Sądzą współczesne Marie Gurowskie Sand, Fajgi Mindla, Janowie Hryckowianie i Stefanowie Michniki czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30