Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
207 postów 91 komentarzy

ZBIÓR ZASAD ETYKI ZAWODOWEJ SĘDZIÓW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sędzia powinien zawsze kierować się zasadami uczciwości, godności, honoru, poczuciem obowiązku oraz przestrzegać dobrych obyczajów.

Grzegorzu!

 

Nie muszę Ci przypominać, że jestem administratorem międzynarodowej grupy na facebooku  „Sprawiedliwa Ojczyzna - walka z bezprawiem Sądów i Prokuratur ".  Dziś, mam dla Pana temat, proszę go opublikować, oczywiście nie ujawniając na razie nazwisk.

 

Otóż ze dwa tygodnie temu, niejaka Grażyna Świat żądała wyłączenia składu Sędziowskiego przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie. Niestety bezskutecznie. Ponieważ jednak (co jest regułą), nie udało się jej wyłączyć tego składu, emocje sięgnęły zenitu i zemdlała. Kobieta jest chora na serce. Zamiast wezwać do niej pogotowie, wychodzili ze swojego pokoiku i  spoglądali czy jeszcze żyje.

Dopiero publiczność zareagowała tak jak należy, pogotowie wezwała i kobietę przewieziono do szpitala.

 

Strach pomyśleć, co by się działo gdyby tego dnia nie było nikogo na sali z publiczności.

 

W składzie tego dnia byli: Sędzia S. i Sędzia Ducki.

(Lewa ręka "Familii"– przyp. red.)

Pozdrawiam DRV

 

„Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności     i uczciwości”.

Pierwszy więzień stalinowski w „demokratycznej” Polsce?

KOMENTARZE

 • AWANS . ETYKA ZAWODOWEJ SĘDZIÓWß
  24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
  Żadne przepisy nie nakładają na biegłego obowiązku osobistego dokonania oględzin wszystkich nieruchomości, które wykorzystał do porównania i ustalenia wartości budynku – argumentował sąd i utrzymał w mocy decyzję bolesławieckiej prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie złożenia przez biegłego fałszywej opinii.

  http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole
  http://progressforpoland.com/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole/
  http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=13742
  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/art,819,prezydent-powolal-20-osob-do-pelnienia--urzedu-na-stanowisku-sedziego.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031