Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Analiza wyborcza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Partia Razem może być czarnym koniem. Może pozbawić Zjednoczoną Lewicę mandatów poselskich.

 

Przedstawiam moją analizę polskiej sceny politycznej. Ewa Kopacz i Beata Szydło zorganizowały w poniedziałek wspólną debatą przedwyborczą. Pierwsza z nich jest premierem Polski, druga kandydatką na to stanowisko z najsilniejszej sondażowo partii politycznej. Czy przynależność do PO i PiS daje im takie uprawnienia do falstartu? Nie daje. Dała im władza. Gdyby samodzielną debatę chcieli zorganizować liderzy partii Razem i KORWIN to telewizja nie wyraziłaby takiej zgody. Panie Kopacz i Szydło zagrały vabank. Zrobiły sobie premiowany handicap wyborczy. Manipulują opinią publiczną. To nie ma nic wspólnego z demokracją.
Prawdopodobnie do Sejmu wejdzie pięć czy sześć ugrupowań. PiS, PO, Kukiz’15, Zjednoczona Lewica i/lub PSL/Nowoczesna. Dlaczego taki skład? Bo odpowiednie służby nad tym czuwają aby władza była w dobrych rękach. Media, sondażownie, finansjera mają w tym duży udział. Co musiałoby się stać żeby nie było powtórki z rozrywki? Musiałaby być większa frekwencja i ludzie musieliby zacząć społecznie myśleć. Musieliby odciąć kartką wyborczą dożywotnich polityków i zablokować nowych cwaniaków ekonomicznych. Tak się nie stanie, bo odwagi, zaufania do rewolucjonistów i obywatelskości zabraknie.  
Dlaczego SLD nie poszło samodzielnie do wyborów? Przecież mają wystarczająco dużo własnych członków. Powód jest prosty, matematyczny. Gdyby poszli samodzielnie do wyborów, to pewnie przekroczyliby 5% próg wyborczy, ale czerwony elektorat zagłosowałby nie tylko na nich. Głosy sympatyków „lewicy” podzieliłyby się na SLD, TR, PPS, UP, Zieloni. SLD zrobiło analizę zysków i strat. Zawiązali koalicję i choć muszą teraz przekroczyć 8% próg wyborczy, to przychód mandatów może być większy. Umieją liczyć procenty.
Dlaczego Kukiz nie zrobił podobnej koalicji? Miał w wyborach prezydenckich prawie 21% poparcia. Teraz notowania ma ca 11%. Dlaczego? Bo zniszczył dorobek prezydencki. Rozwalił koalicję z JOW, z oburzonymi i bezpartyjnymi. JOW bezpartyjni, Ruch Społeczny, Obywatele do Sejmu, Społeczna Demokracja, Stonoga poszli osobno. W okręgu wyborczym nr 1 Kukiz’15 wystawił tylko 20 kandydatów do Sejmu. Mógł zaprosić 4 członków z JOW bezpartyjni i miałby komplet jak inne organizacje. Komitet wyborczy wyborców ma tą przewagę nad partiami, że może mieć nieformalną koalicję i nie musi 8% progu wyborczego przekroczyć.
Teoretycznie w najlepszej sytuacji jest PiS. Ma praktycznie koalicję z SP, PJN itp. Ma dużą przewagą sondażową nad PO Dorna i Napieralskiego. Służby czuwają nad tym, żeby przewaga ta nie była zbyt duża. Próbują zablokować stworzenie rządu PiS, nawet z koalicjantem Kukiz’15. Stworzyli przeciwwagą i budują alternatywę. PO plus „wydmuszka” Najważniejsza. Skąd Najważniejsza ma takie notowania skoro nigdzie jeszcze nie startowała i skąd ma pieniądze na kampanię? Ano sondażownie, „wolne” media i banksterzy nad tym czuwają.
Mogę się założyć, że jeśli PiS + Kukiz’15 nie osiągną większości, to targi o Najważniejszą przegra, bo to już jest rozstrzygnięte. Ewentualnie PSL (jeśli wejdzie) mógłby być brany pod uwagę, ale to żadna prawica. Palikotowa lewica wróci do PO, Najważniejsza jest już z PO, PSL był i będzie w koalicji z libertynami. Co musi się zdarzyć, żeby odciąć od koryta 25-latków? Musieliby się obudzić apatyczni obywatele i pójść zagłosować. Musieliby wyzbyć się nienawiści i zazdrości pseudo patrioci, co nie załapali się na żadne listy wyborcze. Musieliby zacząć ignorować propagandę medialną. Musieliby przestać traktować politykę jak zawody sportowe. Musieliby zagłosować na antysystemowców. Uczciwi Polacy, patrioci nie powinni głosować na PiS (AWS), PO (UW), SLD (PZPR), PSL (ZSL). Powinni zagłosować na Kukiz’15, KORWIN, partię Razem i mniejsze kanapy. Nikt nie daje gwarancji, że ci będą lepsi i uczciwsi od tych co zniszczyli już Polskę, ale każdego można później ukarać. Wykluczeniem przy rozliczeniu wyborczym z dożywotniego koryta. Obecna banda czworga nie zrobi pierestrojki ani w polityce, ani w wymiarze sprawiedliwości.
Obudź się Polsko!
 
Ps.
Partia Razem może być czarnym koniem. Może pozbawić Zjednoczoną Lewicę mandatów poselskich.
Socjolog

KOMENTARZE

 • ciekawy barometr
  http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2015/10/15/
 • i ciekawa deklaracja polityczna oraz osobowość
  http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2015/10/07/deklaracja-polityczna-kukiz15/

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31