Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
307 postów 218 komentarzy

Do więzie… do widzenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wygląda na to, że to Petru i Kopacz koncertowali w Londynie.

 

Gratulacje
Gratuluję Pawłowi Kukizowi, Robertowi Winnickiemu i innym. Wszyscy wiedzą dlaczego taki wynik i dlaczego tylko taki. PiS nie musiał mieć samodzielnej władzy. Teraz się okaże czy słowa Kukiza obrócą się w czyny. Czy drużyna Kukiz’15 uszanuje demokratyczny wynik większości. Czy będzie zmierzać do demokracji bezpośredniej. Czy zastosuje u siebie JOW. Czy na swoim podwórku, w swoich strukturach, w swoich biurach poselskich przywróci państwo obywatelom.
Pozdrawiam
G. N.
*
Przewidziałem, że Krzysztof Mróz z PiS wygra wybory do Senatu w jeleniogórskim okręgu wyborczym. Przewidziałem, że partia Razem pozbawi koalicję Zjednoczona Lewica mandatów w Sejmie. I nie mają tu żadnego znaczenia moje sympatie polityczne. Dokonałem doskonałej analizy wyborczej. Po prostu znam się na polityce.
Dokonam jeszcze jednej przepowiedni. Jeżeli przejmie władzę w PO Schetyna, to wróci do partii Pokój, Zawiła, Łużniak, a Papaj i Miedziński pójdą na zmywak.
 
To, co nie stało się w 89’, stało się 26 lat później. „Dysydenci”, Solidarność, nie odsunęła komunistów od władzy, nie zabronili im jak Czesi pełnienia przez jakiś czas funkcji publicznych, tylko podjęli wówczas kontrakt. Dziś sami się komuniści wykluczyli. Wierzę, że na wieki. Nie mam nic przeciwko stosunkowo młodym socjalistom, tylko przeciwko politrukom PZPR.
PiS objęło samodzielną władzę. Z jednej strony dobrze. Weźmie pełną odpowiedzialność za realizację swoich obietnic. Obietnice pozornie korzystne zrealizuje. Pozornie, bo zawsze ma jakiś wytrych do rekompensaty bilansu. Te pozorne to lep na muchy – emerytury, wiek szkolny, 500 zł na dzieci. Tych istotnych, pozostałej zaległej pierestrojki, reformy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania nie zrobi. Wymieni tylko trochę etatów na swoich, ale systemu nie zmieni. Państwo w państwie jest nietykalne.
Chyba, że przywrócimy państwo obywatelom?
 
Ps.
Różne sondaże przedwyborcze podawały dziwne wyniki. Nowoczesna 12%, Zjednoczona Lewica 9%, Kikiz’15 nawet 6%. Stało się zupełnie inaczej. Czy to przypadek? Nie. Manipulacja, propaganda.
Wczoraj, tuż przed konferencją PKW bez uwzględnienia wyników z Londynu podano mniej więcej takie wyniki: PiS przeszło 38%, PO na granicy 23%, Kuiz’15 ponad 8,90%, Nowoczesna 7,06%, KORWIN 4,90%. Po uwzględnieniu wyniku z Londynu PiS spadło do 37,58%, PO wzrosło do 24,09%, Kukiz’15 spadło do 8,81%, Nowoczesna wzrosło do 7,60%, KORWIN spadło do 4,76%. Wygląda na to, że to Petru i Kopacz koncertowali w Londynie.
Socjolog

KOMENTARZE

 • Autor
  Uważam, że w Anglii Kukitz otrzymał najwięcej głosów i to nie tylko z powodu koncertowania.
  A tu ciekawy artykuł:


  POmiot said
  2015-10-26 @ 21:06

  Jak z dwóch procent można zrobić siedem? Tajemnicze wyniki exit poll

  Jak z dwóch procent można zrobić siedem? Tajemnicze wyniki exit pollFirma badawcza Ipsos zaczyna wpisywać się złotym zgłoskami w naszą najnowszą historię, stając się nawet jej kreatorem. Ta międzynarodowa instytucja popełniła w ubiegłym roku przy wyborach samorządowych błędy wprost niezwykłe w dziejach statystyki.

  Badania exit poll, przeprowadzone wówczas właśnie przez Ipsos, osiągnęły w przypadku PiS-u błąd aż 5 procent na niekorzyść tej partii i aż 7 procent w przypadku PSL, tyle że na korzyść platformerskiego koalicjanta. Firma do tej pory nie wytłumaczyła się z tego błędu (tak samo, jak nie rozliczono do końca tych wyborów…). A powinna, bowiem wielkość błędu przy solidnie przeprowadzonym badaniu exit poll nie może, zdaniem najtęższych autorytetów statystki, przekroczyć jednego punktu procentowego. Słynna firma badawcza Millward Brown podaje: „Badanie exit poll jest realizowane tylko podczas wyborów – prawidłowo przeprowadzony pomiar jest doskonałym źródłem informacji o zachowaniach wyborców w dniu głosowania”. Prof. Mirosław Szreder, statystyk z Uniwersytetu Gdańskiego, pisał po wyborach samorządowych w 2014 r.: „Tak czy inaczej, nie można przejść obojętnie wobec tak poważnej pomyłki w badaniu exit poll”. Okazuje się, że jednak można…

  Ipsos wówczas w ogóle nie protestował, nie tłumaczył się, nie sugerował wyborczych manipulacji; dzielnie przyjął na siebie wszystkie ciosy. Każdego innego takie kardynalne błędy pogrążyłyby na rynku. Ipsos tymczasem został nagrodzony intratnym zleceniem (z TVP, TVN i Polsatu), czyli badaniem wyników wyborów parlamentarnych w dniu 25 października. Skutki tego nagradzania właśnie poznajemy.

  Przede wszystkim firma ta odeszła od powoływania się na błąd wielkości jednego punktu procentowego – w przypadku wyborów parlamentarnych ‘2015 w Polsce podniosła próg swego błędu aż dwukrotnie, do dwóch punktów procentowych! Dlaczego? Nie tłumaczą. Dziennikarzom mainstreamu bardzo to jest na rękę, ponieważ błędy statystyczne podczas wyborów są u nas od kilku lat dziwnym trafem nie tylko olbrzymie, ale też zazwyczaj dołują PiS, a zdecydowanie wzmacniają dotychczasowy układ władzy (będący zresztą od czasu do czasu także zleceniodawcą dla Ipsosu). Dziś usiłował to powiedzieć o godz. 8.20 w TVP Info Mariusz Błaszczak; gdy jednak zaczął swój wywód, że to już trzeci raz pod rząd dołuje się w ten sposób PiS, został natychmiast przez prowadzącą redaktorkę zakrzyczany, zagłuszony innym tematem, a siedzący obok przedstawiciel PO wytoczył arsenał szyderstw, na których ta audycja się skończyła.

  Nie sądzę, żeby telewizyjni redaktorzy faktycznie nie odróżniali procentów od punktów procentowych – jednak zachowują się tak, jakby nie mieli pojęcia, by takie rozróżnienie istniało. Wyraźnie sugerują, że nocna korekta wyniku PiS-u lub tzw. „Zlewu” (Zjednoczonej Lewicy) znajduje się absolutnie w granicach błędu statystycznego. No bo, gdy od ogłoszonego wczoraj wieczorem wyniku wyborów PiS , tj. od 39,1 proc. odjąć wynik 37,7 proc. ogłoszony rano, to przecież mamy dopiero 1,4 proc. różnicy, a dopuszczalne jest wszak 2 proc. Tak się sugeruje telewidzom. Nic bardziej mylnego, nic bardziej demagogicznego. Dlaczego? Ano dlatego, że w rzeczywistości chodzi nie o 2 procenty, ale o 2 punkty procentowe. Jak to wygląda w przypadku konkretnych liczb?

  Jeżeli od 39,1 proc. chcemy wyliczyć maksymalny błąd, to trzeba pomnożyć 39,1 proc. przez 2 proc. i wtedy uzyskamy wynik 0,78 proc.; gdy od 39,1 proc. odejmiemy 0,78 proc. to otrzymamy 38,32 proc. i to jest faktycznie dolna granica błędu statystycznego. Można to przedstawić w postaci prostego wzoru: 39,1 proc. – (2 proc. x 39,1 proc.) = 38,32 proc. Analogicznie postępujemy obliczając błąd w górę; 39,1 % + (2% x 39,1% = 39,88%

  Gdyby przyjąć manipulacyjną „metodę” porównywania stosowaną w mediach, to w przypadku, gdy ktoś osiąga w badaniu exit poll np. 10 proc. głosów, a potem okaże się, że ma tych głosów faktycznie 8 proc., to wynik exit poll niby mieści się jeszcze w granicach dwuprocentowego błędu (10% – 8% = 2%). Gołym okiem widać, że coś tu jednak nie gra, bo gdyby taka partia faktycznie utraciła 2 procent ze stanu swego posiadania, to powinna mieć jeszcze 9,8 proc. głosów, nie zaś – 8 proc. [wzór: 10% – (2%x10%) = 9,8%]. Gdyby naprawdę uzyskała 8 procent, to by oznaczało de facto stratę wysokości ok. 20 procent! Jeszcze czytelniej widać to na przykładzie partii, która zdobywa 2 proc. głosów; dla niej bezwzględne odjęcie 2 proc. (czyli błędu statystycznego) oznaczałoby po prostu zero.

  Jeśli więc w momencie zakończenia badań exit poll PiS posiada 39,1 proc. głosów, to granica błędu wynosi od ok. 38,32 proc. do 39,88 proc. Wynik 37,7 proc. jest dużo poniżej granicy błędu; różnica w ilości głosów wynosi w tym przypadku 5 proc.!
  A „Zlew” w granicach dwuprocentowego błędu statystycznego może wywindować się maksymalnie na 6,73 proc., a nie 7,5 proc.! Przy wyniku 7,7 proc. mamy różnicę w wysokości aż 7 procent! Czyż to nie przypomina wyborów w 2014 roku: też 5 proc. mniej dla PiS-u i też 7 proc. więcej, wówczas dla PSL…

  Nikt z mainstreamu nie dziwuje się gwałtownemu, nocnemu spadkowi głosów PiS-u i jeszcze gwałtowniejszemu wzrostowi „Zlewu” uznając to za granice błędu statystycznego. W rzeczywistości ludzi się oszukuje. „Nieodróżnianie procentów od punktów procentowych jest powszechnym błędem, powielanym i utrwalanym także w mediach, które pogłębiają nieporozumienia związane z tymi pojęciami” – piszą na Wikipedii tłumacząc punkty procentowe.

  „W dobrze przeprowadzonym badaniu exit poll – pisze prof. dr hab. Mirosław Szreder – żadnej roli nie powinna odgrywać presja innych osób, czy chęć sprostania poprawności politycznej. Między innymi to, a także kilkadziesiąt razy większa liczebność próby, decydują o większej dokładności wnioskowania w exit poll w stosunku do sondażu przedwyborczego.” Jak widać nie w przypadku Ipsosu, który pisze na swej stronie o sobie: „Pracujemy dla takich branż jak FMCG, telekomunikacja, media, reklama, paliwa, farmaceutyki, motoryzacja, bankowość, finanse, instytucje publiczne.” Jak więc widać w wyborach się nie specjalizują, za to „Naszych Klientów wspieramy w odnoszeniu sukcesów pomagając im w rozwiązywaniu ich marketingowych problemów i w podejmowaniu właściwych decyzji.” PiS na pewno nie jest ich klientem, no to dlaczego mają mu pomagać w odnoszeniu sukcesów i podejmowaniu właściwych decyzji?

  Temu właśnie w naszych czasach służą sondaże: odnoszeniu sukcesów. Kto zleca i płaci – ma odnieść sukces. Ipsos tego nie ukrywa; „Mamy do dyspozycji sprawdzone na świecie narzędzia badawcze, mające przełożenie na faktyczny sukces marek. Często proponujemy rozwiązania szyte na miarę…” Ktoś tu ewidentnie „szyje na miarę”.

  Leszek Sosnowski
  Artykuł ze strony internetowej http://www.bialykruk.pl
 • PIS
  czy autor domniemuje ,że PIS cokolwiek zmieni ?

  Nie po to "wygrał" ,by zmieniać obecny stan.To głusujący wierzą ,że tak sie stanie.
  Czy dal sygnał ,że znacjonalizuje zagrabiony przez 26 lat majątek,że zmieni Konstytucje,zapisy w KSH itd ?
  Jedyny sygnał to taki ,że włos rodakom z PO/PSL z głowy nie spadnie.

  Ajwaj/alleluja i do przodu.
 • @wercia 10:35:42
  A ja "gratuluję" PO jak i wyborcom wyboru ostatniego sortu b.qwy trójmiejskiej, bo tylko takie na kurs tramwajarski wtedy wysyłano, alkoholiczki i tramwajarki łamistrajka i donośicielki MO i SB Krzywonos po zaocznym powszechniaku! Świadczy to o waszym intelekcie wyborcy, o IQ rozwielitki i kury!
 • @kfakfa 11:38:01
  Pozostałe, czyli Kukiz15, PO, PSL, Nowoczesna,będą mieli do powiedzenia w Sejmie i Senacie tyle co żydzi za okupacji! POzostanie im tylko wycie, szczekanie cieniutkim głosem!No może Kukiz się wykaże wspieraniem a PiS transferem co wartościowszych i uczciwych z tych o których piszę by mieć większość konstytucyjną, do zmiany konstytucji, likwidacji TS, TK, etc... czego PiSowi szczerze życzę. Mimo zastrzerzeń co do PiS życzę im powodzenia w naprawie Polski po nierządach PO/PSL, bo to stajnia Augiasza, ciężko to będzie niestety wyczyścić..
 • @wercia 10:35:42
  Wybory – prognozy – zostały sfałszowane: PIS rzeczywiście nawet 70%!!!...W nocy zaczęły napływać do redakcji Gazety Warszawskiej maile oraz drogą telefoniczną informacje zawierające wyniki – bardzo fragmentaryczne, lokalne – wyborów do Sejmu 2015. Czytelnicy Gazety będąc członkami różnych komisji wyborczych w różnych częściach Polski wskazują wyraźnie na to, że wstępnie ogłoszone wyniki wyborów są sfałszowane. Wg. tych strzępów danych jakie otrzymaliśmy – ale od siebie niezależnych – można wysnuć wnioski nt. prawdziwych wyników wyborów. Podajemy je w zaokrągleniu: PIS - 58% Kukiz - 11% PO - 11% Korwin - 10% PSL - 3% Nowoczesna - 2% Lewica - 3% Razem - 1% Wg. jednej listy PiS otrzymał nawet powyżej 70% !!!głosów. Red. Gazeta Warszawska gazetawarszawska.com

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151026/1298884/Budapeszt-w-Warszawie-wybory-Korejba.html#ixzz3plRnoM5J Wcale nie można tego wykluczyć! Wierzę, że takie właśnie są prawdziwe wyniki głosowania Polaków. Wierzą w 10% Korwina i 2% partii bankiera o żydorunuńską przybłędę Petru. ŚwiadczyŁoby to równocześnie o tym, że bezpieka i WSIoki umieścili w tzw. RKW swoich agentów, co ktoś znający realia pomagdalenkowej RP bedzie uważał za rzecz zupełnie normalną. Być może pierwsze sygnały o miażdzącym zwycięstwie PiS zaalarmowały Niemców na których polecenie PKW zaczęła majstrować przy rezulatatach osłabiając PiS do poziomu uniemożliwiającego jej samodzielną zmianę konstytucji , ZLEW przy tym, dla niepoznaki, rzucjąc na pożarcie….Koncepcja ta tłumaczy też wynik Nowoczesnej, której praktycznie nikt z wyborców nie brał na serio. Zapewne Kaczyński dał za wygraną kontentując się tym co ma, no bo zawsze lepszy wróbel w garści niz 100 kanarków na dachu. Wracając jednak do motywu Niemców, kiedy wczoraj późnym wieczorem niemiecka ARD nadała pierwszy komentarz swojego korespondenta z Warszawy, to ten nie mówił o niczym innym, jak tylko o fatalnej prognozie w kwestii przyjęcia przez Polskę imigrantów! Trzeba bowiem wiedzieć, że dla Niemców nie ma dzisiaj ważniejszej kwestii, jak "sprawiedliwe" rozlokowanie wśród sąsiadów setek tysięcy przybyszów, które Niemcy same do siebie zaprosiły a z którymi dzisiaj już nie mogą sobie poradzić !. Trzeba dodać, że konwój 13 autobusów przewożących do jedengo z miast b. NRD ponad 500 imigrantów musiało chronić tyleż samo policjantów, bo kolumna autobusów była ciągle po drodze atakowana! W niedzielę w Brukseli zakończyły się obrady żydolewackiego unijnego areopagu z dodatkowym udziałem Albanii, Macedonii, który to spęd miał znaleźć złoty środek na tzw. kryzys imigracyjny, który ostatnimi czasy dotknął Europę. Jak zwykle góra urodziła mysz, bo w 17 uchwalonych punktach nie ma żadnej wzmianki o blokadzie zewnętrznych granic żydolewackiej JEWUnii a tylko o umieszczeniu na nich dodatkowych funkcjonariuszy Frontexu, którzy będą się zajmowali usprawnieniem ….rejestracji napływających do Europy mas! Głównym bowiem priorytetem dla Niemeiec jest teraz, jak to podkreśliła postarzała o 10 lat Makrela, aspekt humanitarny tego eksodusu, dlatego mając na wzgledzie dobro wedrujących hord szarańczy na trasie ich pochodu, począwszy od Grecji a skończywszy na Słowenii, wybuduje się obozy etapowe, mogące pomieścić nawet do 50 tys. ludzi ! Nie ma ani jednego słowa o zablokowaniu wybrzeży Grecji to też rzeczywiscie Orban miał rację, kiedy ostrzegał, że słyszał w Brukseli nie o 120 czy o 500 tys. tylko o milionach imigrantów jakich należy się w najbliższej perspektywie spodziewać! Ale żeby te masy gdzieś pomieścić to do tego Niemcom potrzebna jest tzw. wsch. Europa z Polską na czele, dlatego tak martwią ich wyniki wyborów w Polsce! Najciekawszy z tych 17 punktów jest punkt 7 i 12.
  http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5904_en.htm polecam anglojęzycznym przeczytać!!!
  A naciski na nas się zwiekszą, bo w weekend niespodziewanie w Hadze pojawił się sam Tusek w którego obecności holenderski premier Rutte wspominał o niebywałym wkładzie UE w budowę dobrobytu(!) w państwach b. obozu socjalistycznego, dając do zrozumienia, że teraz przyszedł czas żeby się odwdzięczyć ….zasmradzając (no, tego nie powiedział) swoje kraje islamską dziczą ! Tusek się tyko jak zwykle u niego głupio uśmiechał potakując głową. A było to przed wyborami więc gęsiej skórki dostałem, kiedy pomyślałem sobie, że PO może jeszcze te wybory wygrać!
 • @Kula Lis 65 13:07:16
  Dlaczego do mnie Pan kieruje ten tekst? Ja nikomu nie gratulowałam, oraz wyrażenie "Wy". Niech Pan zmieni adres.
 • nie slyszalem też ,czy ajwajce z PIS
  zajmą się WSI

  http://monsieurb.neon24.pl/post/126924,panstwo-wspiera-wsi
 • @Kula Lis 65 13:10:31
  Prognozy Gazety Warszawskiej są jak najbardziej prawdopodobne. Przed wyborami rozmawiałam z wieloma ludżmi i nikt nie zamierzał głosować na PO. Typowali PiS, Kukitza i Korwina. PO niczego dobrego nie zrobiła dla przeciętnego wyborcy ani Polski, przeciwnie: skompromitowała się na całej linii. Partia ludzi dbających wyłącznie o własne interesy i przypodobanie się Brukseli za pośrednictwem Merkel. Ustawy, jakie wprowadzili to dostosowywanie prawa do wymogów unijnych (a i to podobno dwóch koniecznych ustaw nie zdążyli przez 8 lat dostosować, bo-jak tłumaczył po głosowaniu komentator-obrońca PO-było dużo pracy związanej z kampanią wyborczą. Z tego tytułu Polska ma zapłacić wysokie kary), ustawy jakby na zamówienie grup interesów oraz ustawy szkodliwe dla kraju i Polaków, gdzie nie było obowiązku ich wprowadzać ale PO uniżenie biegła przed szereg (np.o GMO czy sławetna 1066). PO nie ma tylu zainteresowanych tj. wszelakiej maści urzędników wraz z rodzinami i przyjaciółmi, aby uzyskać tak wysoki wynik.
  I niech Tusk nie wyciąga łap po jakieś odwdzięczanie się za "pomoc unijną", którą przez 8 lat niegospodarnie szastał. Swego czasu rozmawiałam z rolnikiem, który korzystał z takiej pomocy. Warunkiem było zakupienie za grube pieniądze projektu obory holenderskiej, wybudowanie jej wg projektu tj. bez okien, zupełnie nieprzystosowaną do naszych warunków. A ile pieniędzy poszło na "szkolenia", inaczej zagraniczny rekonesans urzędników, poczynając od powiatowych, gdzie zarobiły ekskluzywne hotele. O inwestycjach tuskowych, to odrębny rozdział. A ile kar zapłaciła Polska z powodu sprzecznego z wymogami unijnymi dysponowania środkami? Tych unijnych pieniędzy nikt nam za darmo nie dawał. Haracz płacony z tytułu składek był zawsze przemilczany, wmawiano prostym ludziom, że to unia daje. Gdyby tak policzyć ile wpłaciliśmy i co z tego mamy podejrzewam, że bilans byłby na minus, nawet gdyby uwzględnić korzyści dysponujących środkami, bo przecież na biurokrację unijną też się płaci.
  Wolałabym, aby zostali rozliczeni. Pojednawcze wyciąganie ręki przez Kaczyńskiego sugeruje, że się za to nie zabierze. PiS może pozmieniać szkodliwe dla nas ustawy i wprowadzić nowe, ale nie zmieni Konstytucji, nawet z Kukitzem, bo do tego potrzeba 307 posłów. Petru, który wyskoczył nagle jak onegdaj Palikot, już zapowiedział, że obecna Konstytucja jest dobra. Nawiasem mówiąc, dziwię się, kto na niego głosował. Człowiek nieznany, doradca a raczej wróżbita z zawodu. Będzie stanowił z PO i oczywiście PSL opozycję produkującą się na onecie, GW i w telewizjach prywatnych. Pewnie w Sejmie zostawią też zawodowego opluwacza od much. Żeby wybory były uczciwe, karty wyborcze powinny być drukami ścisłego zarachowania oraz przechowywane przez okres kadencji w razie wątpliwości. System informatyczny też można sobie podarować. Przez tyle lat go nie stosowano i można było liczyć głosy. Zamiast płacić grube pieniądze sondażowniom fałszywym, można by je przeznaczyć na prezentacje kandydatów i programów partii. Na PO głosowali ludzie mający w tym interes, a to w skali kraju kilka %. Nie mogli grubiej sfałszować, bo działał Ruch Kontroli Wyborów. Jak praktyka pokazuje, dość kulawy ale jednak.
 • @wercia 13:15:04
  Chciałem Ci pokazać co wysłałem PO, źle to odebrałaś. Pozdrawiam i zgadzam się z Twym ostatnim wpisem do mnie.
 • @kfakfa 13:27:48
  Mając obecnie wszystko z prezydentem włącznie to pewnie się zajmą. Jarek i Macierewicz tej nagonki na siebie raczej nie odpuści. Poczekajmy.
 • @wercia 14:15:12
  Najbardziej wkurwiają mnie pieniądze dla nowopowstałych przed wyborami partyjek jak np. żydolewackiej Razem tego rudego żyda i lewaka z Danii Zandberga(nie wchodzi do Sejmu a dotacje dostaje i to przez 4 lata z naszych podatnika pieniędzy/ponoć ponad 14 mln zł! to woła o pomstę do nieba!) czy nowoczesna żydorumuńskiej przybłędy Petru. Kukiz15 nie dostanie nic bo jego ruch partią nie jest a w Sejmie jest! To jest dopiero żydowski geszeft na nas podatnikach!
 • @wercia 14:15:12
  Skandaliczna praca PKW- ta instytucja musi zniknąć!!! Państwowa Komisja Wyborcza kolejny raz udowodniła, że nie jest w stanie w prawidłowy sposób przeprowadzić wyborów- mówi Józef Orzeł, Krajowy Koordynator RKW. Polecamy wywiad w wersji wideo!

  Konkluzja jest prosta: jeżeli sędziowie mają odrobinę przyzwoitości, powinni podać się do dymisji. Seria błędów, niedopatrzeń i ignorowania wszelkich uwag świadczy o potrzebie głębokiej zmiany.


  Materiał filmowy 1 : https://youtu.be/jDwWHepo3PY
 • @Kula Lis 65 15:29:52
  A to zwracam honor. Również pozdrawiam.
 • @Kula Lis 65 15:47:28
  Ja się nie przyglądałam tym subwencjom partyjnym. Jeśli faktycznie partie pozostające poza Sejmem miałyby dostawać subwencje przez 4 lata, to skandaliczne. Ja też nie mam woli finansować plenipotenta korporacji i banków, nie mam nic wspólnego z programem Petru. Gdyby nie był chamem, to sam zrezygnowałby z pieniędzy. Niech mu płacą ci, których interesy poszedł reprezentować, i którzy go bezczelnie tam wkręcili. Skoro są takie dyskryminujące Kukitza przepisy, to PiS powinien je zmienić od zaraz. Zresztą Kukitz nie pójdzie do Sejmu sam, to może również już teraz zarejestrować partię pod swoim nazwiskiem. Kosztów kampanii wyborczej mu nie zwrócą, ale ryżemu marksiście, który nie wygrał tym bardziej nie powinno się zwracać.
  Ten Petru to pajac i pozer. Nie oglądam telewizji, ale po 21 w dniu wyborów byłam ciekawa komentarzy zaproszonych gości przez pełowskich redaktorów. Petru występując wcześniej mówił podniesionym głosem i wystudiowanym tonem. Pewnie dużo wcześniej przygotowywał się do tej roli. Merytorycznie nie powiedział niczego, co mogłoby wzbudzić zainteresowanie. Zauważyłam też, że miał buty na znacznie podwyższonych obcasach. Gdzieś tak około 11,30 znowu sie pojawił, wyrażnie po spożyciu i był bardziej naturalny. Głos stał się zwyczajny, Petru stał się Petru bez makijażu, co bardzo kontrastowało z wczesniejszą "płomienną" mową, zdecydowaną postawą, pewnością siebie. Odniosłam wrażenie, że to kolejny wykreowany pajac. Taka smutna rzeczywistość.
 • @Kula Lis 65 16:50:03
  W innych ambasadach zapewne też tak było. Myślę tutaj szczególnie o ambasadzie w Anglii. PO miało 8 lat, aby powsadzać swoich przydupasów niezależnie od kompetencji. A zwłaszcza bez kompetencji. Bo taki ktoś jest potem wierny jak pies Burek. Stąd takie wyniki z Anglii i tak długie oczekiwanie na nie. Tam jest dużo młodych Polaków, którzy powyjeżdżali po studiach za rządów PO ze względu na brak pracy w Polsce. Sama znam dużo takich ludzi, którzy wyjeżdżali niechętnie i liczyli ciągle (i nadal liczą), że może cos się zmieni i znajdą tutaj szansę. Oni mieliby głosować na PO? Za manipulowanie wyborami są przewidziane wysokie kary, a sami łamią przepisy systemowo i bez mrugnięcia okiem od kampanii wyborczej, po ustalanie wyników.
 • @Kula Lis 65 16:59:26
  Zgadzam się, że mogłaby to być komisja społeczna. Sędzia czy to czynny, czy w stanie spoczynku za sute wynagrodzenie będzie spełniał oczekiwania wynagradzających. Od początku tzw. przemian ustrojowych systematycznie niszczono etykę w rozmaity sposób, również przez dawanie przykładu z góry. Społeczeństwem zdemoralizowanym łatwiej rządzić. Skoro w Sądzie Najwyższym wykryto korupcję i sprawa przycichła, to czego można oczekiwać od sędziów emerytów, którzy czują się wyróżnieni i mają materialną korzyść. To wszystko efekt szerzenia kultury koczowniczej.
  Pozdrawiam.
 • To nie tak.
  Te wyniki, które Pan podaje to były prognozy exit pols. Wyniki cząstkowe spływające z okręgów zmieniały te cyferki i np KORWiN po 40 okręgach przed ogłoszeniem Warszawy+emigracji miał 4.67 %a KUKIZ z całą pewnością mniej niż 8.8%. Tyle, że media cały czas do czasu oficjalnego komunikatu PKW podawały tą niedzielną prognozę z godz 21.00
 • @wercia 19:20:47
  Aby Polakom żyło się lepiej i godnie - PROGRAM NAPRAWY Rzeczypospolitej...

  Wybory zostały wygrane przez Prawych i Sprawiedliwych Polaków w porywającym stylu. Ten wynik niepomiernie cieszy Polaków dobrze życzących swej umiłowanej Ojczyźnie, a zapewne smuci tych, którzy z podkładania nogi polskiemu patriotyzmowi uczynili swój życiowy biznes. Tym drugim - turkuciom podjadkom polskości i demokracji - mówimy: dość, basta! A sami zabieramy się do roboty, do sprzątania kamieni kupy i sterty śmieci pozostawionej przez politycznych nieudaczników i antypolskich gałganów. Słowem: radość - radością, ale nastał czas DZIAŁANIA. Otóż należy niezwłocznie wprowadzić i stanowczo wdrożyć program SANACJI Rzeczypospolitej.
  Ważnymi składnikami tego tak potrzebnego Polsce programu naprawczego w moim przekonaniu powinny być:
  1) nowa KONSTYTUCJA jeszcze bardziej podkreślająca związek współczesnej Rzeczypospolitej z Jej chrześcijańskim fundamentem,
  2) dokończenie LUSTRACJI i jej rozszerzenie,
  3) wnikliwa WERYFIKACJA kadr we wszystkich instytucjach, które korzystają z publicznego grosza (np. media, szkoły, uczelnie itd.),
  4) sprawiedliwe, bezwzględne i surowe ROZLICZENIE tych, którzy czynem lub słowem godzili w:
  a) polski patriotyzm i tradycje narodowe,
  b) bezpieczeństwo i prestiż Państwa i Jego Przedstawicieli (np. ŚP Prezydenta RP Pana Profesora Lecha Kaczyńskiego czy obecnego Prezydenta RP Pana Doktora Andrzeja Dudy),
  c) wartości konstytucyjne, takie jak prawda, sprawiedliwość, dobro, piękno, przyrodzona (tzn. naturalna) godność człowieka,
  5) uznanie zachowań godzących w fundamenty aksjologiczne zawarte w p. 4. - nie tylko za antypolską działalność rozrabiacką, ale także za ZBRODNIĘ przeciw Narodowi niepodlegającą przedawnieniu,
  6) powołanie SZTAFET PATRIOTYCZNYCH - ochotniczej inicjatywy tych Polaków, którym dobro Ojczyzny dumnej, suwerennej i szanowanej leży na sercu. Sztafety powinny łączyć pokolenia Polaków w krzewieniu pięknego wzoru patriotyzmu oraz w niezłomnej ochronie narodowych imponderabiliów (np. przed oszczercami kalającymi dobre Imię Polski i Polaków).
  Oczekuję też możliwie szybkiego rozpisania WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH, bo Polacy potrzebują też pilnej zmiany w województwach, powiatach, gminach, miastach, wioskach.
  Wybrańcy Narodu! Czas nagli, trzeba działać!
 • @Kula Lis 65 09:04:20
  Podoba mi się ten program. Co do lustracji, to w mojej ocenie wcale jej nie było, co pozwalało na zakulisowe rządy rozmaitych TW dla własnych i obcych interesów. Zaczęto zbierać oświadczenia o przeszłej działalności osób wykonujących poszczególne zawody, a Trybunał Konstytucyjny uznał niezgodność ustawy lustracyjnej z Konstytucją i wykreślił połowę przepisów. Oświadczenia zostały uznane za niebyłe.
  Wbrew twierdzeniom zapobiegliwych krzykaczy, że powstający układ sił w Sejmie nie pozwoli na zmianę Konstytucji, nie jest to takie oczywiste. W PO też są patrioci i katolicy, którzy nie mają decydującego głosu i pozostają w cieniu. Pewnie w mniejszości ale katolicyzm manifestują. Do zmiany Konstytucji potrzeba 2/3 głosów, ale nie ustawowego składu tylko obecnych, a obecnych ma być co najmniej 230.
  Program jest ogólny, ale taki zarys określa również kierunek szczegółów.
 • @wercia 12:38:11
  Dlatego trzeba rozpędzić post komuszy TK oraz TS, by nie bruździli, no i na pierwszy ogień zrobić porządek z mediami, oczyścić z gówna, przejąć je nie zważając na wycie wyrzucanych i ich akolitów. Opcaja zero w sądach, prokuraturach, policji, służbach, od szczebla komendantów komisariatów w górę. Bez tego ni rusz. Pzdr!
 • @Kula Lis 65 13:11:53
  tak już widziałem ten ich "plan" jaj-wajec całą dobę :

  nacjonalizacja ,a abo-haracz zapłaci każden jeden jełop bez względu czy posiada tv czy nie.Będzie kinematografia batalistyczna i historyczna.Będzie chazarstwo-odmieniane jako husaria atakować barykady albo czołgi.
 • @wercia 12:38:11
  Zupełnie inne wyniki w komisjach UK niż w Polsce! https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/10/zupec582nie-inne-wyniki-w-komisjach-uk-nic5bc-w-polsce.png Sejm: http://bit.ly/1M07trO
  Kukiz 24,00%
  PiS 22,89%
  KORWiN 20,00%
  PO 14,95%
  Nowoczesna 7,94%
  Razem 5,32%
  Zjednoczona Lewica 4,30%

  Senat: http://bit.ly/1Wgwctm

  Nikt z kandydatów polonijnych nie uzyskał mandatu:

  Anna Anders (PiS) 154746 głosów (21517 z UK)
  Dagmara Chmielewska (Nowoczesna) 985 głosów (89 z UK)
  Przemek Skwirczyński (KORWiN) 67 głosów (23 z UK)
  Grzegorz Zatorski (Kukiz’15) – 572 głosów

  Info za Polish Embassy UK


  Polish Youth Association – Patriae Fidelis
 • @wercia 12:38:11 czytaj co temu żydorumuńskiemu przybłędzie Petru wysłałem na maila!
  Ale ta Nowoczesna żydorumuńskiej przybłędy ściemniała. Była przeciw finansowaniu partii, kasę z budżetu jednak weźmie!!! "Kiełbasa wyborcza" - tym jedynie było zapewnienie partii Ryszarda Petru o niechęci do finansowania partii z budżetu. Skąd taki wniosek? Minęły bowiem trzy dni od niedzielnego głosowania, a już poseł .Nowoczesna zapowiedział, że jednak wezmą pieniądze. To był jeden ze sztandarowych punktów w programie Ryszarda Petru i jego partii - likwidacja finansowania partii ze środków publicznych. Mówił o tym podczas kongresu ugrupowania, a także licznych konferencji prasowych. Opowiadał się za "drobnymi" wpłatami od sympatyków. Minęła jednak kampania wyborcza, a w minioną niedzielę Polacy poszli do urn i .Nowoczesna uzyskała dobry (niestety) wynik. Petru wraz z grupą współpracowników zasiądą więc w ławach poselskich. A tym samym mogą wziąć pieniądze z budżetu. Oczekiwaliśmy, że na dniach jednak ogłoszą rezygnację z tego prawa. A tymczasem... "Jeśli parlament zdecyduje i finansowanie z budżetu będzie utrzymane to w ramach gry i równych szans będziemy je brać" - takie słowa padły na antenie Radia Szczecin. Kto to powiedział? Nie, nie Petru, ale Piotr Misiło, który będzie posłem w klubie parlamentarnym .Nowoczesnej. I co na to wyborcy tej partii? Czujecie się oszukani? --- Oraz to: ryszard.petru@nowoczesna.org Żydorumuńska przybłędo, odnogo PO, Bula!!! [Petru o przyszłym parlamencie: "Musimy stworzyć silną opozycję, merytoryczną, a nie totalną, wobec PiS"] ... ha, ha,ha,!!! Czy ty POnoć "bankowcu" i "ekonomisto" czy raczej noszący teczkę za pomiotem żydobolszewickim Aaronem Bucholtzem/Balcerowiczem "POnimajesz matematyku"? Wy wszyscy tam do kupy jako już "opozycja" bedziecie mieli tyle tam czyli w Sejmie i w Senacie do gadania co żyd za okupacji. Będziecie mogli tylko cienko POpiskiwać za sute niestety diety, lecz i to do czasu!
 • @wercia 12:38:11
  Nowoczesna partia z potężnym dofinansowaniem – S. Michalkiewicz ....Przygotowana polityczna alternatywa: Nowoczesna partia z potężnym dofinansowaniem – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o pełnej sukcesu wyborczego szarży nieistniejącego rok temu ugrupowania, także o zaprogramowanej wymianie po lewej stronie sceny politycznej „polskiego regionu UE”, zaakceptowanej przez Starych Kiejkutów ... https://youtu.be/oc6VuQEci7s
 • @wercia 12:38:11
  "NASZE" "MENDIA"

  “\Przyjemnego” odbioru : 08.30 TVN – Dzień dobry TVN – prowadzi Bartosz Węglarczyk – wnuk jednego z największych stalinowskich zbrodniarzy, osobiście torturującego bohaterów z NSZ, WIN i AK [chodzi o osławionego Józefa Światłę - admin]
  18.00 TVP2 – Panorama – prowadzi Hanna Lis – córka kanalii z okresu stanu wojennego [Waldemar Kedaj - admin].
  Czy wiele się zmieniło od tamtych czasów?
  19.30 TVP1 – Wiadomości – prowadzi Piotr Kraśko – wnuk jednego z czołowych komunistycznych cenzorów [Wincentego Kraśki - admin], syn PRLowskiego ministra ds wyznań [Nie wiem, czy nie zaszła pomyłka: Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra, jest dziennikarzem - admin].
  20.00 TVN24 – Kropka nad i – prowadzi Monika Olejnik – córka funkcjonariusza SB [Tadeusza Olejnika - admin], konfident służb PRL, pseudonim “Stokrotka”.
  link
  21.30 TVN – Kuchenne rewolucje – prowadzi Magda Gessler – córka PRL-owskiego dziennikarza i agenta SB [Mirosława Ikonowicza - admin].
  .21.40 TVP2 – Tomasz Lis na żywo – syn wysokiego OFICERA Ludowego Wojska Polskiego [Imię nieznane - admin].
  22.00 TVN24 – Szkło kontaktowe – prowadzi Grzegorz Miecugow – syn stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania się pod “Apelem krakowskim” [Bruno Miecugow - admin]
  22.30 TVN – Kuba Wojewódzki Show – syn funkcjonariusza SB i PRL-owskiego prokuratora [Bogusława Wojewódzkiego - admin]
  Życzymy przyjemnego odbioru !
  Zakładamy, że oni robią kariery we wszystkich miastach i miejscowościach. Komuchów i ubeków trochę jednak było i oni nie zniknęli, ale dzięki “okrągłemu stołowi” zmienili książeczki partyjne na czekowe. Dlatego zachęcamy: piszmy o nich. My nie uważamy, że dzieci odpowiadają za czyny rodziców, ale jeżeli korzystali (a skorzystali) z tak niegodziwie zgromadzonych dóbr, to jest to już ich odpowiedzialność.....Mendia głównego scieku przeprowadzają wywiady z tymi,którzy przegrali,odpadli,bądź już nie są w polityce. Cimoszewicz, Nowacka, Giertych, Palikot,byle mówili cokolwiek przeciw PiS. Jesli nie oczyści sie mendiów, przynajmniej tych publicznych z agentów wpływu, nigdy nie skończy sie antypolska nagonka.
 • @Kula Lis 65 19:46:47
  Petru założył w maju br stowarzyszenie Nowoczesna i fundację o takiej nazwie, a partia Nowoczesna Petru została zarejestrowana dopiero w sierpniu. Jak słusznie twierdzi red.Michalkiewicz -jeszcze partii nie było, a w merdiach słupki rosły. Wiadomo jakie polskie są te merdia. Obca agentura dyktuje kogo popierać podając fałszywe informacje. Wiadomo też, że swetru nie robił tego sam, chociaż jego doradcy, pomocnicy i mentorzy pozostają w cieniu.
 • @Kula Lis 65 08:54:14
  Powinniśmy pisać o nich, ale także rozmawiać z ludżmi nie tylko o nich ale także o właścicielach mediów.
  PiS zamierza utworzyć Telewizję Narodową. Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, to jednak wobec niezliczonej ilości stacji o miałkich treściach, byłaby to jakaś alternatywa dla ludzi, którym nie chce się telewizora włączać, albo dla tych, co oglądają z przyzwyczajenia-byle coś brzęczało. Może się zainteresują. Obecne redakorzyny postkomusze same się zwiną do tefałenu czy gdzie indziej, bo wartości narodowe polskie są im wrogie.
 • @wercia 14:00:18
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/10/artur-c5bcukow-lewica-jak-hydra.jpg Ci w mediach już trzęsą portkami. Nawet Dominika Wielowieyska z GW. Lis pewnie dostanie rolę korespondenta w USA, albo innej Mongolii.
  Że nie będzie Wenderlicha, Senyszyn, Millera, Palikota i całej tej stajni zboków – to się tylko cieszyć. Ale nie wiadomo co się dzieje z kasą, bo niejaki Czarzasty właśnie wyprowadził co było przed wyborami i teraz SLD będzie się biło o majątek nieruchomy. Ciekawe będą podrygi umierających PO-tworów. Wyskoczył jak filip z konopi sam Radzio Sikorski wyautowany przez Ewkę po emisji taśm z ośmiorniczkami. Widocznie dobrze mu zalazła za skórę, skoro ten skompromitowany min-ster wychylił się do kolejnej kompromitacji tylko po to, żeby ją wyrzucić z funkcji samozwańczej przewodniczącej PO. HGW rzuciła mu w odpowiedzi ośmiorniczki, no i Radzio zniknął z telewizorów.
 • @wercia 13:52:18
  Były pracownik Banku Światowego, opisuje mechanizm zadłużania i ekonomicznego podboju krajów, tak zniewala sie kraj po kraju Polska jest jednym z nich https://www.youtube.com/watch?v=S1NkLnqQGOU
 • @wercia pożyjemy, zobaczymy czy PiS będzie miał odwagę jak Orban na Węgrzech, o czym poniżej. Pozdrawiam.
  PRAWDZIWE OBLICZE PISu? JUŻ WKRÓTCE WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA!
  Posted on 30 ottobre 2015 by biuletyninspiracyjny
  Szanowni Państwo

  Wydarzyło się to, co było do przewidzenia, PIS wygrał. Stało się tak dlatego, że środowiska antysystemowe nie połączyły swoich sił. Liderzy„antysystemowców” muszą widocznie jeszcze dojrzeć do podejmowania właściwych dla naszej wspólnoty narodowej decyzji. Bo oddolnie to już widać te chęci zjednoczenia i myślę że już wkrótce rozwiną się inicjatywy które będą działały oddolnie. Na przykład pobudka.org w całej Polsce a w Krakowie miejmy nadzieję „Szczęść Boże! Kraków”.  Tymczasem sprawdzajmy PIS, to znaczy wszystkie jego posunięcia i działania, które powinny zostać podjęte przez PIS jeżeli zamierza rzeczywiście zrobić dla nas coś dobrego. Mam nadzieję tylko, że w chwili obecnej, nie zamieniliśmy kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym na kondominium amerykańskie pod żydowskim zarządem powierniczym. To okaże się już wkrótce: „po owocach ich poznacie”….  Poniżej przedstawię listę możliwych do zrealizowania działań, które realnie mogą się przyczynić do zmiany naszej ciężkiej sytuacji. Spisane poniżej działania zostały już przetestowane na Węgrzech i przyniosły oczekiwane korzystne dla Węgier rezultaty.  Trzeba zwrócić uwagę na to, czy i jak szybko te zmiany zostaną zaprowadzone i w jakim tempie będą uchwalane nowe ustawy oraz czy będą one takie jak na Węgrzch – to znaczy o takiej zawartości i skuteczności czy też te zmiany będą robione tylko na pokaz. Szybkość wprowadzania zmian ma tutaj kluczowe znaczenie.  W tym artykule posiłkuję się bardzo wartościowym opracowaniem Pana Jerzego Roberta Nowaka: książka pt. „Węgierska Droga do Zwycięstwa” tutaj link jeśli ktoś by był zainteresowany przeczytać, bo naprawdę warto: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

  Poniższe cytaty w cudzysłowiu pochodzą właśnie z tej książki.

  Zobaczmy więc co zrobił Orban dla ratowania swojego kraju – tak zwalczany przez zachodnie media i europejskie władze. W roku 2010 Na Węgrzech zaczęła się „walka o niepodległóść gospodarczą” Węgier.  Sam Orban tak opisuje zastaną w kraju sytuację: „Gdy przejęliśmy władzę w 2010 roku, mieliśmy olbrzymie długi i wielką dziurę budżetową, kraj był na skraju bankructwa, a korupcja wszechobecna. Wszystko, co było gęstsze od powietrza, ukradziono albo sprzedano. Wraz z naszym rządem staraliśmy się to zatrzymać.”  W roku 2010 Orban objął władzę zastając kraj w dramatycznej sytuacji. Lista kroków które podjął i które moim skromnym zdaniem powinien podjąć PIS:  „Już jedenastego dnia działania, ogłosił (…) podatek bankowy (…) Zastosowano go wobec banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych.” „Od połowy 2010 roku banki na Węgrzech płacą podatek w wysokości 0,45 proc. od aktywów netto.” „ zapewnia to węgierskiemu budżetowi około 710 milionów euro rocznie”. Pomyślcie Państwo ile pieniędzy mógłby ten podatek zapewnić naszemu budżetowi! Czy PIS to zrobi? Czy będzie miał odwagę? I jeśli to zrobią to na ile procent opodatkują te banki? Czy będzie to 0,45% jak to zrobiły Węgry? Czy też PIS zadziała na pokaz i opodatkuje ich dużo mniej? Tego już Wy Państwo musicie dopilnować! Obnażajmy każde niedopełnienie Pisu. To my musimy ich sprawdzać czy działają w naszym interesie. Na Węgrzech wielka część mediów szczegółowo demaskowała różne typy manipulacyjnych tricków stosowanych przez banki, chcąc uczulić Madziarów na te oszustwa. Co zrobią nasze media? Na szczęście mamy internet. Trzeba się będzie więc ostro wziąć do roboty. „Celem Węgrów było doprowadzenie do tego aby przynajmnej 50% węgierskiego systemu bankowego znajdowało się w węgierskich rękach”


  „Węgierski urząd konkurencji bardzo ostro karze banki stosujące niedozwolone klauzule w umowach z klientami i zawyżające – spready walutowe.


  w roku 2011 Orban wprowadził na Węgrzech wyrównawczy podatek kryzysowy dla wielkich korporacji międzynarodowych, kontrolujących kluczowe sektory (finanse, energetyka, telekomunikacja, handel wielkopowierzchniowy). „Szczególnie mocne było uderzenie tego podatku w koncerny energetyczne. Zobowiązane były one do opłacania 50 procentowego podatku od swoich zysków, w przypadku, jeśli nie zdecydują się na inwestycje.” „każdego roku wpływy do budżetu Węgier z tego tytułu wynoszą kilkaset milionów euro.” Operatorzy telekomunikacyjni zostali obciążeni podatkiem od 2,5 do 6,7%. Jednocześnie Orban „zaostrzył kontrolę nad zagranicznymi koncernami, aby nie próbowały zrzucać ciężarów podatku kryzysowego na węgierskich konsumentów przez podwyżki swych usług.” Czy zrobi to samo Pis? „Orban (…) kosztami kryzysu postanowił obciążyć największe firmy i instytucje, nie zwiększając obciążeń indywidualnych podatników i małych firm.


  Orban zakazał budowy nowych sklepów wielkopowierzchniowych o pojemności ponad 300 m².


  Wprowadził podatek obrotowy dla dużych sieci handlowych zwanym podatkiem Tesco – wysokość podatku była uzależniona od wielkości obrotów. Wprowadzono różne stawki w zależności od obrotów. Przykładowo w przypadku kwoty 4,10 mld złotych opodatkowanie wynosiłoby 6 %.


  zaplanowano zamykanie sklepów wielkopowierzchniowych które dwa lata z rzędu wykazywałyby straty.


  Ochrona krajowych dostawców do sklepów wielkopowierzchniowych. Chodziło o „wymuszanie opłat będących de facto haraczem za obecnosć towaru danego producenta w ofercie supermarketu, a także arbitralne przerzucanie na dostawców kosztów promocji i obniżek cen”. Rząd Orbana ukarał między innymi francuską sieć Auchan w marcu 2015 roku kwotą grzywny około 13,2 miliarda złotych. Czy PIS też to zrobi? I jeśli tak to jakiej wysokości będą te grzywny? To my musimy tego dopilnować!


  Zakaz budowy nowych supermarketów w centrum miast oraz w lokalizacjach największych atrakcji turystycznych. Czy wobrażacie sobie Państwo że PIS to zrobi?


  Na Węgrzech do dnia 1 stycznia 2016 roku, supermarkety, hipermarkety i dyskonta mają być usunięte z centrum miast.


  Zakaz działania darmowych autobusów dowożących ludzi do supermarketów.


  Zakaz handlu w niedziele i święta. Czy świątobliwy PIS to zrobi?


  Zamrożenie kursu franka do własnej waluty. „Reagując na podwyżki kursu franka szwajcarskiego w stosunku do forinta, Orban oskarzył banki o jawne oszustwo – stosowanie kredytów walutowych w celach spekulacyjnych. Orban powiedział wprost: Nie pozwolimy, by hieny zaatakowały nasz rynek nieruchomości i przejęły nad nim kontrolę”. Co na to PIS?!


  Rząd węgierski wynegocjował z bankami korzystną umowę odnośnie frankowiczów: „umowa stwarzała im dwie możliowści: albo spłacenia całego zadłużenia za jednym razem po starym kursie sprzed podwyżki franka (tę drogę wybrało ok. 20 proc. osób) albo rozłożenie spłat zadłużenia w dłuższym czasie, w oparciu o mniejsze raty.” Czy u nas coś się negocjuje?


  Kolejna decyzja rządu węgierskiego odnośnie frankowiczów: „zakaz eksmisji z mieszkań za niepłacenie zaciągniętych kredytów. Na skutek kryzysu finansowego wielu rodzinom groziła bowiem utrata dachu nad głową” Czy zrobi to samo PIS?


  Obowiązkowe przewalutowanie kredytów w obcych walutach na forinty, po bardzo korzystnym kursie dla obywateli węgierskich: 256 forintów za 1 franka, czyli 3,51 zł za 1 franka.


  Ostra reakcja władz węgierskich na opieszałóść banków w konwersji kredytów w obcych walutach na forinty. „Najostrzejsze kary dotknęły dwa największe banki; węgierski OTP (54 mln zł kary) i austriacki ERSTE (24 mln zł). Wysokie grzywny uderzyły też również w dwa włoskie banki: Intesa Sanpaolo i Unicredit.


  Ciąg dalszy nastąpi…. a w nim między innymi o tym jak Viktor Orban uwolnił Węgry od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wprowadzając swój kraj na drogę suwerenności. Walka była ciężka i ataki zewsząd ale on prawdziwy patriota i prawdziwy przywódca wygrał i poprowadził kraj na drogę wolności.  Szanowni Państwo. MOŻNA? MOŻNA!

  Z powyższego wynika że jak ktoś chce to można coś dobrego zrobić pomimo istniejącej dramatycznej sytuacji.

  Zachęcam gorąco do przeczytania książki Pana Jerzego Roberta Nowaka pt. „Węgierska droga do zwycięstwa” gdzie bardzo dokładnie możecie Państwo przestudiować cały ten proces przekształcenia na Węgrzech, który według mnie powinna przedsięwziąć również i Polska, a w tej chwili polski rząd PISu. Tylko czy ktoś o tym wie? Czy PIS będzie miał na tyle odwagi aby nas uwolnić od MFW? Już wkrótce wyjdzie szydło z worka…

  Link do książki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

  TG

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Bawią was te bolszewickie zbrodnie?

  To ja prowadzę sprzecznie z prawem trzynaście lat egzekucję czynności zastępowalnej? Kiedyś za to odpowiecie, możecie być pewni. Życzę wam koronawirusa (COVID-19), może mniej ludzi uśmiercicie. czytaj więcej

 • PRAWO

  Czy można znieważyć oprawcę?

  Wyroki są nielegalne, ponieważ Grzegorz Niedźwiecki jest ofiarą, a nie sprawcą. Jesteście mi winni 20.000 zł za 27 przewlekłość postępowania I Co 441/16 – I Co 154/20 (II S 21/20 – art. 2 ust. 2 ustawy o skardze). Naprawcie fundament, a znikną skutki czytaj więcej

 • PRAWO

  Oświadczenie w związku z mafijnymi wyrokami

  Zostałem skazany, na zasadzie dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie, za zbrodnie tych, co mnie skazali. Dysydenci Solidarności to pikuś przy mnie. Sądzą współczesne Marie Gurowskie Sand, Fajgi Mindla, Janowie Hryckowianie i Stefanowie Michniki czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30