Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
198 postów 84 komentarze

Petycja do Zespołu Poselskiego n/rz Nowej Konstytucji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musi być współczesny IPN, bo zbrodnie komunistyczne nie skończyły się w 90’ roku. Mentalność ludzi nie zmienia się datą.

 

Szanowni państwo. Moje nazwisko Grzegorz Niedźwiecki, pochodzę z Jeleniej Góry, jestem dziennikarzem śledczym redakcji Barwy Bezprawia i reprezentuję stowarzyszenie Demokracja i Sprawiedliwość. Jestem również członkiem Amnesty International Polska, ale to nie jest powód do dumy, o czym później.
Szanowni państwo, układ zamknięty i państwo w państwie to nie są potoczne określenia. To są zbyt delikatne określenia tzw. wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Wierzę, że panowie posłowie z KWW Kukiz’15 nie zorganizowali tej konferencji, żeby mieć na tacy współczesnych żołnierzy wyklętych, tylko żeby zrobić realny krok w kierunku lustracji i reformy III władzy. Jest to niezbędne, bo nie dokonano tego w 89’ roku i przerodziło się to niestety w legalną mafię i wielu stalinowskich funkcjonariuszy. Taka jest tylko różnica między najczarniejszymi latami PRL, że nie orzekają dziś kary śmierci tylko psychuszki i radykalne represje. W Polsce generalnie nie ma prawa do obrony i realnego nadzoru nad wyrokami bez przyczyny. Nie szanuje się faktów, konstytucji i prawa niższego rzędu, które urzędnicy i funkcjonariusze stworzyli dla siebie a nie dla narodu. Sędziowie i prokuratorzy ślubowali stanie na straży prawa, sumienność, sprawiedliwość, bezstronność i uczciwość, Mają zbiory zasad etycznych. I co? Jeśli ktoś złoży zawiadomienie o przestępstwie jakiegoś obywatela, to prokuratura podejmie dochodzenie, trzy miesiące będzie prowadzić śledztwo i skieruje akt oskarżenia do sądu lub umorzy postępowanie. Jeśli zaś ktoś zawiadomi prokuraturę, że sędzia popełnił przestępstwo poświadczenia nieprawdy z art. 271 § 1 kk lub nadużycia władzy z art. 231 kk, to prokurator zaraz po przesłuchaniu zawiadamiającego odmówi wszczęcia śledztwa. Tak działa solidarność branżowa delikatnie mówiąc. Gdzie tu jest równość wszystkich wobec prawa i realne działania? Nie ma. Temida ma inne prawa i uprawia prywatę, samowolę. Orzekają jak dyktatorzy, dowolnie, umyślnie, robią z ludzi niewolników. Przewlekłość i windowanie kar to ich metoda. Tworzą piramidy kolesi do współudziału w przestępstwach.
W Polsce są obecnie trzy instytucje upoważnione do składania wniosków o kasację nadzwyczajną: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prokurator Generalny i od niedawna Minister Sprawiedliwości. Nie trafiają jednak generalnie wnioski do szefów tylko do „wykidajłów”, które odmawiają kasacji nadzwyczajnej. W RPO jest np. pan Krzysztof Marczuk, w PG jest Mirosław Chłopik a w MS jest Waldemer Szmidt. Niestety państwo w państwie rozrosło się poza państwo. Jak ktoś złoży skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, to tam to samo zrobi dziwny Polak Ledi Bianku. Chyba lepiej składać skargi po angielsku lub po niemiecku.
Prawda jest taka, że układ nie jest zamknięty tyko w strukturach instytucji państwa lecz rozszerzony jest o bierne, swoje organizacje społeczne, takie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Amnesty International Polska. Jedna szkoliła obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich, druga ma młodych prawników co pracują u Biedroniów a łamanie praw człowieka widzą tylko na Białorusi i w Iranie. Ci prawnicy robią sobie dobre CV zamieniając się stołkami w zarządzie i komisji rewizyjnej. Kiedyś było jeszcze Transparency International Polska, ale jak przewodnicząca Julia Pitera wdrapała się na posła, to organizacja przestała być potrzebna.
Jest kilka rzeczy, które bardzo łatwo można i należy zmienić. Znieść wszelkie immunitety, zlikwidować barierę właściwości, wprowadzić realny nadzór i odpowiedzialność osobistą funkcjonariusza za łamanie prawa. Należy też zrestrukturyzować CBA, CBŚ i IPN. Musi być współczesny IPN, bo zbrodnie komunistyczne nie skończyły się w 90’ roku. Mentalność ludzi nie zmienia się datą.
Dlaczego nie jest dobrze w Polsce? Bo ci co mają sądzić i ścigać oraz nadzorować nic nie widzą, nic nie słyszą i nic nie mówią. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro szykuje ponoć w prokuraturze wydział do ścigania sędziów. Trzymamy go za słowo, a organizacje obrony praw człowieka, trybunał ludowy sami stworzymy. System trzeba zmienić, bo jest głęboko skorumpowany, a konstytucję uczynić pro obywatelską.
 
Dziękuję bardzoGrzegorz Niedźwiecki

KOMENTARZE

 • Tylko co ma wspólnego słuszna i krytyczna ocena domiaru niesprawiedliwości
  z komunizmem?

  W codziennych sprawach obywatelskich sądownictwo za PRLu działało znacznie lepiej niż teraz.
 • autor
  ,,Musi być współczesny IPN, bo zbrodnie komunistyczne nie skończyły się w 90’ roku. Mentalność ludzi nie zmienia się datą".

  Tak to prawda, np: rytualne masońskie morderstwo śp. Andrzeja Krzepkowskiego rzecznika Solidarności Ursusa, szefa NIK - Pańko itd.

  Solidarność w tuszowaniu zbrodni i afer łączy wszystkich polityków. Np; ,,wyciszanie" ludobójstwa na Kresach, zbrodniarze banderowcy biorą wysokie emerytury z polskiego ZUS-u, tuszowanie zbrodni Katyńskiej, która tylko służy do atakowania Rosji i podnosi słupki w sonadażach, ale politycy w Polsce nie chcą dogłębnego wyjaśnienia zbrodni komunitycznych. Np: Wilhelm Świątkowski to czyj wuj i komu przydzielał wille na Żoliborzu.
  Podobnie tuszowany jest ekonomiczny rozbiór Polski przez wszystkich itd. Polska to terytorium doświadczalne dla zbrodniarzy, agentów i złodziei. Dlaczego tak, ponieważ obecnej 90% klasy politycznej to dzieci, stalinowców lub ich wnuki oraz bardzo silna banda banderowców jest u włądzy, obecnie na najwyższych strukturach włądzy to 90% cichych wnuczków i dzieci banderowców. Polacy nie byli jeszcze przy włądzy praktycznie od wojny (może po za wyjątkami za Gomułki i Gierka).
  Niestety ale to wina samych nas, ponieważ do włądzy wybieramy k...........e, masona i złodzieja.
 • Autor
  Bardzo dobra wypowiedź.

  Zdumiona byłam, jak prowadzacy obrady obszedł się z Pana prośbą o złożenie w Pańskim imieniu wniosku o kasację.
 • Autor
  ,,Musi być współczesny IPN, bo zbrodnie komunistyczne nie skończyły się w 90’ roku. Mentalność ludzi nie zmienia się datą".

  Słusznie, dlatego ludzie jacy byli, tacy będą nic Pan na to nie poradzi.

  Jedyną alternatywą, dla bałaganu spowodowanego błędem w Konstytucji jest jego naprawa.

  Co teraz Panu da, że IPN przeprowadzi lustrowanie?

  Dziwię się wszystkim narzekającym, że nie widzą ( brakującej) drugiej połowy IPN dotyczącej najważniejszej sprawy jaką jest przyszłość Narodu Polskiego.http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031