Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Wzywam do walki o niepodległość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli nie weźmiecie spraw w swoje ręce, jeśli się nie zjednoczycie i nie przejmiecie władzy, nie wprowadzicie ludzkich norm, to zginiecie. Zginiecie, bo będą obowiązywały normy stalinowskie i goebbelsowskie.

 

 


Szanowni Państwo,

Walczycie sami z urzędnikami i wymiarem niesprawiedliwości już dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, albo i więcej lat i nic nie wskóraliście. Dlaczego? Jeśli dalej będziecie w pojedynkę jak Don Kichot na wiatraki skakać, to będziecie dożywotnio niewolnikami, lub powiększycie rzeszą samobójców.

Nie pomógł wam przecież Kukiz, nie pomógł Sanocki, nie pomógł PiS. Nie pomogła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International i Strasburg. Nie pomogło „Państwo w Państwie”, nie pomaga kościół. Nie ma Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka i jakichkolwiek organizacji walczących o prawa człowieka.

Dlaczego na złość babci odmrażacie sobie uszy? Albo jesteście nałogowo naiwni, albo chorymi egoistami, albo idiotami. Przepraszam za tą werbalność, ale trzeba być idiotą, żeby nie widzieć, że system jest skorumpowany do szpiku kości. Nie tylko w Polsce.

Jestem prezesem stowarzyszenia Demokracja i Sprawiedliwość oraz Marszałkiem Ziemskim prowincji Jeleniogórsko Legnickiej Sejmu Walnego. Zaproponowałem wam federację (związek stowarzyszeń i ruch społeczny) Trybunał Narodowy. Nie kupiliście tego tematu. Niewiele brakowało, a zarejestrowalibyśmy federację Trybunał Narodowy w KRS. Mamy trzy stowarzyszenia prawne (a może i więcej w środowisku lokalnym), ale jedno nie spełniło braków merytorycznych i nie wskazało sądowi organu władnego do reprezentowania podmiotu na zewnątrz. Bezpieka nie śpi. Oni to widzą. Wy śpicie, a oni co robią?

Ukradli (a przynajmniej próbują ukraść) nazwę Trybunał Narodowy i zasady Sejmu Walnego. Powołali Społeczny Trybunał Narodowy, który symbolicznie będzie sądził zbrodniarzy komunistycznych i nieboszczyków skazywał na infamię. Profesorów wynajęli (tak jak alimenciarzy i oderwanych od koryta polityków do obrony demokracji), żeby pospolite ruszenie nie powstało i nie przywróciło państwa obywatelom.

//wiadomosci.onet.pl/kraj/powolano-sad-obywatelski-osadzi-zbrodniarzy-komunistycznych/tc2ky4

Zauważyli ruchy poważnych ludzi i tworzą tak jak bezpieka ROPCIO, KOR, Solidarność.

Wzywam do walki o niepodległość. Jestem praktycznym i intelektualnym działaczem społeczno politycznym. Jestem człowiekiem doświadczonym i socjologiem. Przewidziałem wybór republikanina Donalda Trumpa na urząd prezydenta USA. Zauważcie, że cały praktycznie świat próbował zmusić opinię publiczną w swoich krajach i w Stanach Zjednoczonych do wyboru Hillary Clinton. Szyli nieuczciwe sondaże, żeby wbić w mózg naiwniaków chipy, że rzekomo dokonał się już wybór. Tak jak z tym Komorowskim. Dlaczego? Bo układ skorumpowanych polityków jest za utrzymaniem status quo. Od żony Billa wiedzieli że można się z nią dogadać. Że można swoją „demokrację” uprawiać. Po szalonym biznesmenie nie wiedzą co mu strzeli do łba. Jest niezależny. Jest republikaninem.

Ja jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej. Demokracji z zasadami (Ateńskiej), bliskiej realiom republikanów. Można o tym przeczytać w genezie Demokracji i sprawiedliwość.

//demokracjaisprawiedliwosc.pl/geneza/

Republikanizm ująłem w słowach rzecz publiczna – wolność. Nie lubię nazewnictwa partyjnego, chciałbym przywrócić państwo obywatelom. Wiecie komu ukradli (chcą ukraść) klucz do zwycięstwa? Federacji Trybunał Narodowy, Sejmowi Walnemu Wojciecha Leszczyńskiego i obozowi patriotycznemu KPN-Ojczyzna Adama Słomki. Tylko, że nie ukradną, bo fikcją i symbolicznością nie robi się realiów.

Ruch Narodowy nie jest panaceum na zło i szkoda mi Mariana Kowalskiego. Żadna partia polityczna nie jest antidotum na zmianę mafijnego systemu. Trzeba stworzyć formalny ruch społeczny, federację Trybunał Narodowy i wprowadzić nie symboliczny, tylko prawdziwy sąd obywatelski nad żywymi sędziami. Trzeba skazywać na infamię zbrodniarzy postkomunistycznych. Obecnych zbrodniarzy w togach, którzy są gorsi od tych, których skazują niesłusznie na tortury lub na śmierć. Wzywam was do przejrzenia na oczy i do włączenia się w to dzieło przywrócenia państwa obywatelom. Wzywam do walki o niepodległość i do równouprawnienia. Do zniesienia immunitetów i wprowadzenia odpowiedzialności funkcjonariuszy za błędy. Ja i tak powołam tą federację, bo jak coś postanowię, to realizuję. Od was tylko zależy jaki będzie miało to wymiar i czy wygracie swoje sprawy i czy wygramy Polskę.

Najciemniej jest pod latarnią. Wiecie czemu pokazują tyle zła w telewizji, na każdym programie puszczają non stop filmy o zabijaniu? Żeby zaszczepić w was przekonanie, że zło jest na świecie. Żeby odwrócić uwagę od swojego zła, kreując fałszywą opinię, że zło tkwi w ludziach a nie we władzy. Wiecie gdzie jest największe zło? W prawych i sprawiedliwych. W tych co nadużywają władzy, pieczątek i niezawisłości. W zbrodniarzach co sądzą i nadzorcach co milczą i zło akceptują. Prawo i Sprawiedliwość przekroczyło już rok czasu władzę. Obiecywali wydział do ścigania sędziów, wyższe kary za korupcję sądową, szersze normy w spawach skarg na przewlekłość postępowania, Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej przy KPRP. Ilu z wam Prokuratura Krajowa pomogła złożyć kasację nadzwyczajną? Ilu prokuratorów wszczęło śledztwo przeciw sędziom? Ilu z wam pomogła komórka prze Prezydencie RP? Ilu z wam pomogło Biuro Skarg na ul. Koszykowej za MS? Ilu z wam odpowiedzieli Zbigniew Ziobro, Patryk Jaki, Michał Wójcik, Marcin Warchoł, Łukasz Piebiak, czy Stanisław Piotrowicz. Powiem wam ilu. Mariuszowi Kamińskiemu i „agentowi” Tomkowi. Oni się zajmują swoimi, reprywatyzacją mienia w Warszawie, ekshumacją zwłok ofiar katastrofy Smoleńskiej i aferą Amber Gold. Przejęciem w pełni władzy, rozliczaniem Tuska, Gronkiewicz, poprzedników politycznych, przejęciem stołków w III władzy. Wymianą jednaj mafii na drugą. Walką polityczną, a nie waszymi problemami, nie pokrzywdzonymi. Spalili się już wystarczająco. Spalili się w kraju i na arenie międzynarodowej. Spalili się komuniści, spaliła się PO, PSL, PiS. Zrobiła się luka. Jest wolna scena polityczna do zagospodarowania i dlatego robią te ruchy KOD i Społeczny Trybunał Narodowy.

Nie dajcie się, to jest scena do zagospodarowania przez naszą, pozaparlamentarną, prawdziwie obywatelską siłę społeczno polityczną. Jest prosta metoda i zasada. Nie egoizm i nie co ja z tego będę miał. Najpierw trzeba zbudować drzewo, a potem będą owoce. Trzeba mieć niezależne media. Załączam wzory uchwał stowarzyszeniaprzystąpienia do grupy powołującej federację iupoważnienie do reprezentowania organizacji na zebraniu założycielskim federacji.  

Nie ma niepodległości. Jest niewolnictwo i bolszewizm. Przyjdzie czas, że ktoś nauczy zbrodniarzy pokory, ale wy już możecie tego nie doczekać. Może wprowadzi karę śmierci. Możecie wprowadzić takie cele lub inne. Suweren powinien decydować. Jeśli nie weźmiecie spraw w swoje ręce, jeśli się nie zjednoczycie i nie przejmiecie władzy, nie wprowadzicie ludzkich norm, to zginiecie. Zginiecie, bo będą obowiązywały normy stalinowskie i goebbelsowskie.

//demokracjaisprawiedliwosc.pl/2016/08/13/trybunal-narodowy/

 

Jeszcze Polska nie zginęła

Grzegorz Ni(l)edźwiecki

Tel. 791830093

 

KOMENTARZE

 • @Moher 07:36:07
  Nie rozumiem co to jest ta demokracja bezpośrednia.
  Autor wygodnie korzysta z książek.

  Czy to Prawda?
  Demokracja ma swój początek w starożytnej Grecji. Znaczący wkład w rozwój demokracji miał także Starożytny Rzym oraz kultura Zachodu (Europa, Ameryka Północna i Południowa). Skoro w http://demokracjaisprawiedliwosc.pl/2016/08/13/trybunal-narodowy/
  jest zdanie - Nie dla przywrócenia demokracji. Akceptacja status quo to legalizacja zła.

  W starożytności pierwszy najwyższy urzędnik Solon podzielił społeczeństwo na 4 warstwy. 1 warstwę niepiśmiennych obywateli odrzucił od decydowania.
  Pozostało tylko puste słowo demokracja do dnia dzisiejszego. Dziś ta warstwa umie czytać i pisać należy włączyć jej przedstawicieli do Sejmu jako 4 władzę. Obecnie równowaga 3 jest niemożliwa, by równać się prawdziwej domenie 4 równowagi demokracji.
  Prawidłowo podzielił demokrację jeszcze przed Arystotelesem, Solon.
  Lecz, odłączenie ludu od 3 władzy trwa do dzisiaj:)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Solon
  Mam nadzieję, że już bliskie połączenie przedstawicieli ludu (obywateli) z władzą w XXI wieku da początek życia prawdziwej demokracji.
 • ----TRZEBA ZARZĄDAĆ od żydów polskich -OKREŚLENIA się !!.
  http://cyfroteka.pl/catalog/ebooki/32629/69264/ff/101/OEBPS/Text/section006-001-001.xhtml
 • Wymiar niesprawiedliwośći
  http://niezalezna.pl/40831-wymiar-niesprawiedliwosci
  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-polityczne/wymiar-niesprawiedliwosci/
  http://www.fijor.com/blog/2014/07/05/wymiar-niesprawiedliwosci/
 • ---------popatrzcie !!
  https://treborok.wordpress.com/sabat-illuminatow-w-petersburgu/?preview_id=15788&preview_nonce=9cbbde71c0&preview=true
 • ...
  Gdyby była w 100 proc. demokracja, to także byłoby źle (...)!
  Powszechne media nie przedstawiają, mimo że od wielu lat ją znają, konstruktywną alternatywę (...)...

  „Demokracja prowadzi do [destrukcyjnej] dyktatury.” - Platon (żył na przełomie V i IV wieku przed naszą erą)
  „Demokracja to rządy głupców; jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami.” „Głupcy są zawsze i wszędzie ogromną większością, a demokracja ma za podstawę większość.”*
  - Arystoteles (ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)

  Rewolucja francuska w 18. w., a sytuacja w Polsce w 21. w...
  Czyli o nic nie robieniu... System naturalny/racjonalny
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/134870,rewolucja-francuska-w-18-w-a-sytuacja-w-polsce-w-21-w
 • PROCESY USPOŁECZNIENIA JEDNOSTKI
  Wychowanie jest interwencją w proces socjalizacji. Jest ciągiem następujących po sobie zmian jakie zachodzą w człowieku i w otoczeniu (Miller).

  Wychowanie jest to dorastanie do zadań ludzi konkretnych społeczeństw, danych okresów historycznych (Suchodolski).

  Wychowanie jest to dynamiczny, złożony układ oddziaływań społecznych (instytucjonalnych, interpersonalnych) wywołujących zmiany w osobowości człowieka (Górycka).

  Osobowość jest zespołem cech psychicznych, za pomocą których można opisywać podstawowe formy zachowania się człowieka. Osobowość w/g Muszyńskiego to system dyspozycji wyznaczających sposób zachowania się jednostki.

  Z raportu UNESCO(1978r.) –” Wychowanie jest światem w sobie i odbiciem tego świata”. Jak świat odbija się w osobowości-to problem socjalizacji, indywidualne odebranie świata. Wychowanie polega na tym, żeby ten przypadkowy proces ukierunkować, tworząc nowy świat w sobie. Wychowanie nie powinno być urabianiem, modelowaniem w kierunku zadań i potrzeb wyznaczonych przez społeczeństwo lecz wspomaganiem rozwoju człowieka (pedagogika humanistyczna). Wychowanie powinno służyć wartościom indywidualnego rozwoju człowieka (Russo, Dawey, Korczak).

  Wychowanie to pomaganie wychowankowi w rozwoju i ułatwianie mu realizowania swoich możliwości (Klimowicz).
  Przytoczone powyżej definicje wskazują na ścisły związek procesu wychowania z procesem socjalizacji. Obydwa te procesy zachodzą w stosunkach społecznych i w procesach społecznych. Socjalizacja jest to wychowanie przez społeczeństwo (Janowski). Wynikiem pozytywnej socjalizacji i wychowania jest uspołecznienie jednostki. Uspołecznienie jest wchodzeniem człowieka w kulturę i równocześnie kształtowaniem jego osobowości.
  Zasadnicza różnica dotyczy czynników wychowania i socjalizacji.
  Czynnikiem socjalizacji jest środowisko naturalne: rodzina, grupa rówieśnicza, paczki, gangi, społeczność lokalna. Czynnikiem wychowania są instytucje: żłobki, przedszkola, szkoły, organizacje. Socjalizacja jest to proces rozwoju społecznego człowieka będący efektem nie kierowanych i nie uświadamianych oddziaływań otoczenia społecznego. W tym znaczeniu od socjalizacji odróżnia się wychowanie, które jest kierowanym procesem rozwoju społecznego.

  Mechanizmy socjalizacji
  1.Mechanizm kontroli społecznej.
  Są to reakcje środowiska na zachowania jednostki (aprobata lub dezaprobata).
  Reakcje te cechuje regularność. Pewne czyny oceniane są w danej grupie jednakowo. Za tymi reakcjami kryje się system norm i wzorów postępowania aprobowanych przez grupę. Mechanizm kontroli społecznej szczególnie skutecznie działa w małej grupie – dzięki bezpośrednim kontaktom członków grupy. Przejawem kontroli jest opinia publiczna. Jednostka szybko odkrywa, że możliwości osiągania własnych celów zależą od pozycji w grupie. Zdobycie dobrej pozycji oznacza zdobycie sobie uznania i popularności. Jednostka to osiągnie, jeżeli jej zachowania będą zgodne z systemem norm i oczekiwań obowiązujących w grupie. Układem wzmocnień dla określonych zachowań człowieka jest aprobata społeczna.

  2.Mechanizm wpływu osób znaczących.
  Człowiek jest stymulowany do określonych zachowań poprzez interakcję z pojedynczymi osobami .Są to osoby dla niego znaczące, wobec których jednostka zajmuje przychylną postawę i którym przypisuje cenne dla siebie właściwości. Kontakt oparty jest na więzi emocjonalnej. Osobą znaczącą może być: matka, ojciec, koleżanka, przyjaciel, zwierzchnik itp.
  Wpływ osób znaczących zachodzi na dwóch poziomach:

  zewnętrzne odwzorowanie czyjegoś zachowania-naśladownictwo,
  odwzorowanie cudzych stanów psychicznych-identyfikacja.

  Podłożem naśladownictwa lub identyfikacji są dążenia jednostki do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, społecznej akceptacji. Następstwem jest przyjęcie postaw i zachowań osoby znaczącej jako własne. Układem wzmocnień są reakcje tych osób.

  3.Mechanizm wzmacniania wewnętrznego.
  Stymulatorem pożądanych zachowań jest własna aktywność jednostki, ukształtowana na podłożu wcześniej przyjętych postaw (wyuczonych i zinternalizowanych). Człowiek zawsze dąży do zachowania stanu równowagi w obrębie już ukształtowanych w niej systemów postaw. Zachodzi proces selekcji napływających informacji w celu zachowania ich wewnętrznej zgodności, unikania dysonansu między uznanymi przekonaniami. Jednostka stara się zachować zgodność między tym co czuje, wyznaje, myśli, czego pragnie a tym jak się zachowuje. Są jednak wyjątki. Zdarza się, że zachowuje się tak tylko dlatego, iż pełniona rola społeczna objęta jest mechanizmem kontroli społecznej. Jest ona narzucona i pełniona pod przymusem. Aby pełniona rola miała charakter uwewnętrzniony i trwały (gdyż wtedy prowadzi do trwałych zmian w osobowości) muszą zachodzić następujące warunki:

  Nie może ona być narzucona i pełniona pod przymusem,
  Rola powinna mobilizować do wysiłku, ale jednocześnie ukazywać perspektywy pokonania trudności,
  Pełnienie roli musi budzić przychylną ocenę osób lub grup znaczących,
  Jednostka musi mieć możność pełnienia roli w sposób twórczy.

  Procesy wychowania i socjalizacji zachodzą przez cały okres życia człowieka. Ich przebieg zależy od cech psychicznych i poza psychicznych jednostki. Najważniejszym okresem kształtowania się cech indywidualnych jest wiek dziecięcy i wiek dojrzewania. Dzieci i młodzież nie mające odpowiedniego wsparcia w rodzinie i w samym sobie, wykazują tendencje do zachowań ryzykownych, aspołecznych. Nie posiadają umiejętności prawidłowego radzenia sobie z napotkanymi trudnościami życiowymi. Szkoła jako drugie po rodzinie podstawowe środowisko wychowawcze, ma największą szansę wyrównywania szans życiowych młodych ludzi i wspierania ich rozwoju. Nauczyciele poprzez systematyczną pracę mogą dać uczniom możliwość dostrzegania, rozwijania i wykorzystywania osobistych potencjałów, a co się z tym wiąże, lepszego radzenia sobie z trudnościami życiowymi.  Opracowanie: mgr Anna Wcisło
 • dowody nic nie znaczą...
  http://demokracjaisprawiedliwosc.pl/2016/10/30/ustalenia-stanu-faktycznego-zdarzenia/
 • Mocne słowa
  Samo zjednoczenie i wspólna walka o prawdziwą sprawiedliwość, to słuszny kierunek i dużo w tych słowach prawdy, lecz przebija u pana rozgoryczenie ze stopniem podżegania do anarchii a to jest niebezpieczne.
  Aby przekonać się o zamierzeniach trzeba spostrzegać całkowity obraz manipulacji i zmian w umysłach ludzkich od wielu lat. To, co dzieje się dziś w świecie to lustrzane odbicie zmian w Polsce i jak dotąd brak jest takiej siły, aby powstrzymała zarazę, jaka spowiła świat.
  Jako socjolog na pewno pan to zauważył. Według mnie należy skupić się nad kontrolą i społecznym poparciem władzy która sama również nie da rady z tą plagą a w tedy zginie, albo zostanie wchłonięta przez tą plagę i to będzie koniec.
 • @Redaktor1966 14:26:46
  .
  Gdyby była w 100 proc. demokracja, to także byłoby źle (...)!

  Dobra Demokracja 100%

  Jednostką demokracji jest Szanowny Pan Redaktor1966 doskonale zbudowany i zrównoważony.
  Dlatego demokracja złożona nawet z 95% takich ludzi może doskonale działać dla dobra 100%.
  Demokracja - system, zbudowany na podstawie Wzoru, zdrowego człowieka posiadającego zdolność samooczyszczania i regeneracji organizmu od tysięcy lat:)
  Przed Arystotelesem i Platonem, pierwszy demokrację ustanowił Solon, lecz przy okazji analfabetyzmu ludu rozbił ją, zostawiając tylko 3 warstwy do stanowieniu prawa.
  Taki rozbity model trwa do dnia dzisiejszego. Lud już umie czytać i pisać, posiada środki szybkiej komunikacji.
  Dlatego mam rację, że 100% demokracja jest realna, wystarczy w Konstytucji RP zapisać 4 filary do stanowienia prawa:)
  http://m.neon24.pl/bf08fed5da97ca5cd17c8bb2981a034a,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej
 • Bóg i mrówki
  Bóg siedzi sobie w Niebie i patrzy na ludzi na Ziemi i ich zmagania. Z takiego wysoka, ludzie są jak mrówki, które się uwijają w pracy dla chleba i rozrywki. Dla jednych rozrywką jest kabaret czy film, a dla drugich planowanie wojen, ból i rozpacz.

  Zmagają się mrówki na Ziemi ze swoim pojedynczym losem i z losem rodziny, narodu czy nawet całego świata. Jak się tak na to patrzy dzisiaj, to widać, że niezbyt bardzo przykładano uwagę do ekonomii i gospodarowania na Ziemi, nie tylko zasobami ludzkimi, ale i ich osiągnięciami oraz zasobami Ziemi i odpadami. Teraz dopiero jest na co popatrzeć!

  Ludzkie mrowisko się podzieliło, jedni plączą, a drudzy rządzą i się śmieją. Coraz mniej wagi przywiązuje się do wszelkich zdobyczy ludzkości, najważniejsza jest władza u jednych, a przetrwanie u drugich.

  Plany wielkich, to łatwe rznięcie, a plany małych, to zdobycie chleba. Jak jedni są z takiego układu sil niezadowoleni, to się ich usuwa zastępując prymitywniejszym narybkiem narodowym.

  Zastanawiam się czasem, jakie są plany Pana Boga związanie z istnieniem życia na Ziemi? Nie wiem, czy mam Wierzyć w swój sen?


  Z tą wiarą w Boga, to ludzie przesadzają! Boga należy czcić za jego osiągnięcia, ale liczyć należy najlepiej na siebie. Zaistnieliśmy na Ziemi jako ludzie i myśleć należy po ludzku, bo inaczej wszystko zaprzepaścimy. Żaden człowiek na Ziemi nie robi w tym względzie łaski, że ma się zając sobą i tym co go otacza. Możliwości Kosmiczne dały nam możliwość życia na Ziemi, ale my to możemy zaprzepaścić. Już w 1974 roku rozpatrywano, ze Ziemię można osiem razy wysadzić w powietrze. Ludzie się zazbroili. Nie ma nic łatwiejszego jak zabijanie człowieka. Łatwiej go zabić jak ptaka czy dzika. Dawno niektórzy doszli do tego wniosku - Kain zabił Abla. Byli braćmi więc mieli się w zasięgu reki. Dzisiaj w zasięgu reki jest cały świat!

  Człowieku naucz się wreszcie czegoś!!!

  Gośka (Maryla)

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31