Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Stopa bezrobocia – bolszewickie kłamstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 8,2 proc. w listopadzie. Według moich szacunków w Polsce stopa bezrobocia faktycznego wynosi 25%.

 

 

Stopa bezrobocia w listopadzie najniższa od 25 lat

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 8,2 proc. w listopadzie, czyli nie zmieniła się wobec poprzedniego miesiąca i była o 1,4 pkt proc. niższa w ujęciu rocznym, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy. Wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w listopadzie nie był tak niski począwszy od 1991 roku – podkreślił resort

https://www.wprost.pl/kraj/10033754/Stopa-bezrobocia-w-listopadzie-najnizsza-od-25-lat.html

I tak goebbelsowskie kłamstwo powtarza się w „demokratycznej” Polsce. W telewizji nie mówią bezrobocie rejestrowane, tylko stopa bezrobocia najniższa. Przemilcza się faktyczną stopę bezrobocia, bo w eter by poszła informacja, że w Polsce stopa bezrobocia wynosi 25%, a to nie były powód do dumy. Ja pomnożyłem tylko rejestrowany wynik przez 3. To jest delikatne ujęcie stanu rzeczywistego.

Dziesięciu członków mojej rodziny jest zameldowanych w Polsce, ale przebywa w Niemczech, Włoszech i Irlandii. Wielu kolegów pracuje w Polsce na czarno lub siedzi u Brata Alberta. Nie pracują, ale nie są też zarejestrowani w PUP. Ja jestem zarejestrowany w PUP, ale Starosta Jeleniogórski wydał decyzję orzekającą o odmowie uznania mnie za osobę bezrobotną, bo… jestem Prezesem stowarzyszenia prawnego i „nie jestem zdolny i gotowy do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy /…/”. To wycięte z części definicji bezrobotnego. Czyli mogę faktycznie nie pracować, nie płacić podatków, nie płacić składek do ZUS i nie być uznanym za bezrobotnego, bo komunistom nie chce się płacić ubezpieczenia zdrowotnego i trzeba zaniżyć stopę bezrobocia. To tylko w Polsce jest takie państwo asocjalne.

//demokracjaisprawiedliwosc.pl/2016/11/25/prezes-stowarzyszenia-partii-bezrobotny/

Do tego wszystkiego należy dodać meneli, bezdomnych, więźniów, no i tymczasowych emigrantów. Boję się wskazać prawdziwą stopę bezrobocia.

Co drugi bezdomny w Berlinie to Polak

Według autora reportażu, Hannesa Heinego, w stolicy Niemiec na ulicy żyje 5 tys. osób, z tego co druga osoba pochodzi z Polski.

//wiadomosci.onet.pl/swiat/tagesspiegel-co-drugi-bezdomny-w-berlinie-to-polak/jmjmqh

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  To jest dobrze zaplanowana polityka . Dziel i rządż . Ave . Ps. Kto za tym stoi , to temat zabroniony.
 • tym od "5 procent bezrobocia" ktoś powinien mordę obić....
  No naprawdę....
  tak samo tym co to mówią o "średniej płacy 5ooo zł"....
  Ktoś im naprawdę powinien mordę obić...
  Mi się zdaje że bezrobocie w pl wynosi 50 procent, jak doliczymy te babcie na emeryturze przed 67 rokiem życia, no to mamy kompletny obraz.... co to oznacza? Że połowa narodu ma bardzo podłe życie.... liberałów się powinno chyba wieszać na latarniach.... nie komunistów.... prócz tego, że liberałowie żerują na społeczeństwie, no to jeszcze mają durne podejście do życia.... nie mówiąc że podłe oczywiscie....
  Jeśli chcemy kompletnej kompromitacji polski, wystarczy zrobić raz dobrą statystykę.... no i spis powszechny.....
 • @Leon. 01:52:47
  Proponuje skompletować kilkuosobową załogę do choćby zakładu ślusarskiego. Chodzi o fachowców a nie "pomocników", co to niczego nie umieją, a chęci to mają tylko do brania wypłaty.
  Niczego innego tą wypowiedzią nie sugeruję, jedynie opowiadam o faktach w moim mieście. Nie ma chętnych. Nawet niewykwalifikowanych do prac pomocniczych.
 • Troche się autor zagolopował w epitetach.
  " bo komunistom nie chce się płacić ubezpieczenia zdrowotnego i trzeba zaniżyć stopę bezrobocia. To tylko w Polsce jest takie państwo asocjalne."

  Za "komunistów" (w PRLu nie było komunizmu tylko trochę niezgrabny socjalizm) bezrobocie było marginalne a niepracujący byli ścigani z mocy prawa (dostawali nakazy pracy).
  Czyli było dokładnie odwrotnie niż sugeruje autor.

  Nazywanie komunistami skrajnych katolickich antykomunistów z PIS to już paranoja.

  A co do tezy dotyczącej bezczelnego oszustwa rządzący w sprawie poziomu bezrobocia to się zgadzam.

  Dodam od siebie, że ten kto cię oszukuje (Narodzie) jest twoim wrogiem a nie przyjacielem czy sojusznikiem albo reprezentantem twoich interesów.

  To prawda ogólna i pasuje do solidaruchów z PO, PIS, do PSLu, SLD Kwaśniewskiego, KODu, Nowoczesnej...i do KK
  Jednym słowem do hołoty która praktycznie rządzi Polską od 89r.
  Polska jest w przededniu kolejnych rozbiorów (między Niemcy a Ukrainę)
  Niemcy wezmą swoje byłe landy wschodnie a z Ukrainą będziemy się jednoczyć.. powstanie Unia.. wymuszona przez żydowskich animatorów naszych i Ukraińskich marionetek.
  Tak zostaną odwrócone wyniki drugiej wojny światowej.
  Polska straci to co zyskała dzięki zwycięstwu ZSRR.

  Ten kto cie okłamuje jest twoim wrogiem (narodzie).
  To prosta definicja.
 • @zadziwiony 10:38:37
  Wszystko jest kwestią ceny.
  Zaproponuj godziwe warunki to chętni się znajdą.
 • @Oscar 12:10:18
  A wiesz co to jest konkurencyjna cena zbytu? Już kiedyś to tutaj pisałem kolega od roku szuka automatyka do obsługi klienta 5000zl\mc I szuka dalej. Ja mógł bym płacić i 10000mc gdyby był w stanie to zarobić. Ale nie jest W krajowej rzeczywistości gospodarczej nie można płacić jak U Niemców to chyba zrozumiałe bo ceny usług za ktore klient jest wstanie zaplacic są U nas kilkakrotnie niższe. Są w moim rejonie firmy gdzie pracuje po kilkudziesięciu Ukraińców i mają płacone jak polakom .
 • @Oscar 12:08:06
  "Nazywanie komunistami skrajnych katolickich antykomunistów z PIS to już paranoja."

  Zgadzam się z tym twierdzeniem. Zastanawia mnie jednak, dlaczego na siłę wtłacza się to kłamstwo do polskich głów. Myślę, że jak długo Polacy będą uważali, że całe zło bierze się z ciągle panującego komunizmu, tak długo katoliccy antykomuniści i liberalni antykomuniści będą bezpiecznie zamieniali się stołkami, a naród coraz głębiej będzie się pogrążał w beznadziei i nienawiści do nieistniejącego komunizm. Tym sposobem neoliberalizm wraz z neokonserwatyzmem zapewniają sobie bardzo długie panowanie na polskich ziemiach.
 • @AgnieszkaS 20:39:24
  a kim jest Stanisław Piotrowicz? Jacy to katolicy? To faryzeusze i narodowi socjaliści, oczywiście narodu wybranego. Jaki program, czy reżim prowadzą. 500+, wcześniejsze emerytury, tanie mieszkania - oczywiście to pic na wodę fotomontaż. To marchewka dla niewolników, a nie kij, narzędzia wolności, również gospodarczej. To państwo centralnie sterowane, dyktatura.
 • @BoNi 23:26:29
  "To państwo centralnie sterowane, dyktatura."

  Owszem, to jest dyktatura kapitalistów, a nie proletariatu (komunizm).
 • @AgnieszkaS 02:32:42
  kapitalizm jest wolnorynkowy, a to jest układ zamknięty, państwo w państwie. To jest kapitalizm państwowy (trockistowski)...
 • @BoNi 09:26:41
  Kapitalizm może być wolnorynkowy ale nie musi. Kapitalizm państwowy reprezentują Chiny.

  Nieregulowany kapitalizm(wolnorynkowy) - w którym propaguje się prywatyzację, deregulację i decentralizację - doprowadził USA do gospodarczej katastrofy. Kapitalizm wolnorynkowy charakteryzuje się rozwojem wielkich monopoli, niższymi podatkami lub całkowitym brakiem opodatkowania kapitalistów. Ciężar podatków złożony jest na ramiona pozostałej części społeczeństwa. Wysoka stopa bezrobocia pomaga kapitalistom dowolnie wybierać sobie siłę roboczą i zaoszczędzić na wydatkach za ich pracę. Nieregulowany sektor bankowy praktycznie żyje na oszustwach. Dochodzą do tego bardzo jaskrawe różnice pomiędzy klasami społecznymi. Przeciętny obywatel nie ma możliwości na stworzenie własnego miejsca pracy i konkurowania z coraz większymi monopolami. Może stąd ta słuszna konkluzja, żę jest to układ zamknięty. Tak w istocie jest, jeśli dobrze się przyjrzeć. NIeregulowany wolny rynek staje się po jakimś czasie zamkniętym układem jak na prawdziwą kapitalistyczną dżunglę przystało.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31