Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
287 postów 188 komentarzy

Do rąk własnych Zbigniew Ziobro

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskie prawo karne jest prawem karnym czynu; tak więc tylko czyn może być podstawą odpowiedzialności, a jego brak wyklucza konieczność zastanawiania się nad innymi warunkami ponoszenia odpowiedzialności karnej.

 

 

Skarga

Na bezczynność Dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego PPK Zbigniewa Siejbik i poświadczenie nieprawdy

W odpowiedzi na pismo z dnia 26 stycznia 2017 r. PG IV Ksk 142.2016, oświadczam co następuje.

Ekspertyza biegłego sądowego w zakresie informatyki i technologii internetowych BDW CONSULTING Mariusza Czarneckiego ze Szczecina z dnia 13 kwietnia 2015 r. nie jest podstawą do wniesienia kasacji nadzwyczajnej od wyroku II K 467/07, tylko dowodem wskazującym niepodważalnie, że wyrok z dnia 6 maja 2008 r. jest fałszem intelektualnym dokonanym w oparciu o fałsz materialny.

Potwierdza to odpowiedź starszego sekretarza sądowego SR w Jeleniej Górze Anny Zdziech, iż w aktach sprawy II K 467/07 nie znajduje się dowód cyfrowy zniesławienia Firmy Motoryzacyjnej „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze za pomocą strony internetowej http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/ artykułem „Nie kupujcie auta u Ligęzy”.

W obowiązującym stanie prawnym nie można ani wydać wyroku skazującego bez ustalenia zdarzenia faktycznego w związku z którym rzekomo dopuszczono się zarzucanego czyny przestępnego, ani nie można wydać wyroku skazującego bez przyczyny (vide stanowisko p.o. Prokuratora Regionalnego w Białymstoku Elżbiety Pieniążek).

W demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej nie można skazać dla widzi mi się, tylko dopiero po stwierdzeniu zdarzenia faktycznego przypisanego czynu i po udowodnieniu winy oskarżonemu. W państwie prawa nie można skazać za NIC. W tym przypadku nie kierowano się w ogóle oczywistymi faktami, prawdą materialną, nie poddano realnej kontroli aktu oskarżenia z dnia 31 maja 2007 r. i nie ustosunkowano się do wniosku oskarżonego o umorzenie sprawy na podstawie art. 17 § 1 pkt. 1 kpk.

Tu dokonano zbrodni i torturuje się moją rodzinę dożywotnio na kartce papieru Mieczysława Ligęzy wspólnie i w porozumieniu przez skorumpowany system sprawiedliwości i organy ścigania. Wyrok bez przyczyny jest podstawą do kasacji nadzwyczajnej. Sędziowie muszą się legitymizować. Nie ja mam coś udowodnić, tylko to mi trzeba coś materialnie wykazać. Sędzia ma służyć społeczeństwu, być arbitrem, a nie katem i reketierem, nieszanującym w ogóle faktów, etyki i ekonomiki procesowej.

Polskie prawo karne jest prawem karnym czynu; tak więc tylko czyn może być podstawą odpowiedzialności, a jego brak wyklucza konieczność zastanawiania się nad innymi warunkami ponoszenia odpowiedzialności karnej.

„Sędziowie” w Polsce swobodę orzeczeń stosują w ten sposób, że kryminaliście skazanemu za udział w zabójstwie przyznają 264 tys. zł zadośćuczynienia za zbyt ciasną celę, a niewinnego człowieka torturują jak Josef Fritzl.

Prokurator Prokuratury Krajowej Zbigniew Siejbik bierze jawny współudział w zbrodniach stalinowskich, w dziesięcioletnim nękaniu mnie bez przyczyny. Tak postępowało NKWD lub Gestapo.

KOMENTARZE

 • Trzeba się zwrócić do prezessimusa jako władcy kręgów podejrzeń i gruntowego ziobrohaka mocy
  Uzasadniając, że sprawa nie jest dla niego groźna.
 • mafia prokuratorsko-sądownicza
  Wbrew tłumaczeniom

  SSP Iustitia

  w Polsce istnieje mafia prokuratorsko-sądownicza, jakiej nie było w PRL.

  Patologia i korupcja spowinowaconego układu przekracza wszelkie granice przyzwoitości.

  Do tego stopnia, że nie tylko wywindowani bossowie nie prowadzą żadnych realnych kontroli instancyjnych,

  ale tuszują (prokuratorzy) przestępstwa nadużycia władzy i poświadczenia nieprawdy przez katów, zwanych sędziami.

  Wasza niezawisłość to dowolność, a immunitety to bezkarność. Bezkarność zbrodni najgorszego kalibru, bo dokonywanych w majestacie prawa.  http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302049950-List-Otwarty-SSP-Iustitia-do-posla-Pawla-Kukiza.html#ap-1  W wyroku bez przyczyny II K 467/07 popełniono szereg błędów proceduralnych, począwszy od analizy aktu oskarżenia po ignorowanie wniosków i badanie dowodów materialnych. Ten "wyrok" to polityczna egzekucja na zlecenie, a jej konsekwencje w sfingowanym procesie cywilnym I C 1062/08, z nadbudowaniem "ustaleń" wyroku karnego i uprawomocnienie stalinowskich bzdur na zasadzie fikcji doręczeń to nawet Bierut nie stosował.

  SSO Iustitia zatroskana godnością sędziów mogłaby się zastanowić, dlaczego i w jakim kraju, w jakim ustroju, na sprefabrykowanej kartce papieru oskarżyciela prywatnego, dokonuje się dziesięcioletnich (póki, co) tortur, uznając zasądzone przeprosiny, jako czynność niezastępowalną, chociaż wyrok tak nie opiewa. Dlaczego "sędziowie" pastwią się nad moją rodziną, skoro wierzyciel nie chce być umocowany do wykonania czynności na koszt dłużnika? I dlaczego szaleje, wiedząc, że ja grzywien nie zapłacę, a on nie zapłaci zaliczki na areszt. Już raz tą drogę przeszedł, więc czemu Sąd nie umorzy parodii prawa na podstawie art. 5 kc. Skoro wierzyciel nie chciał żebym poszedł do pudła to znaczy, że się pogodził. Tu nie chodzi o pogodzenie, tylko o dręczenie mnie dożywotnie szanowni święci...  http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2016/11/16/poklosie-niczego/  Grzegorz Niedźwiecki "Nil"

  ul. Działkowicza 19

  58-506 Jelenia Góra
 • Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - przykład idzie z góry
  korupcja na najwyższych szczeblach, powinni wznowić postępowanie Niedźwieckiego w SA we Wrocławiu o oddalenie wznowienia postępowania karnego II K 467/07, bo istnieje uzasadnione podejrzenie, że orzekali niezrównoważeni...

  http://wroclaw.onet.pl/nowe-fakty-ws-wroclawskiego-sedziego-przylapanego-na-kradziezy/p7yhrgf

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031