Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 98 komentarzy

Dialog z profesor Ewą Łętowską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ludzie, zdejmijcie mnie listy majlingowej, ja juz nie mam sily czytania tej amatorszczyzńy prawnej, sorry

 

 


 

W dniu 2017-06-14 o 09:44, TADEUSZ PIECZONKA pisze:

GRZEŚ,

ja mocno nie rozumiem dlaczego TY szanownąpanią prof. ŁĘTOWSKĄ lokujesz pośród adresatów różnego AUTORAMENTU.

  JAK w korespondencji z

poczta.wp.pl

Od:

Grzegorz Niedźwiecki <lew1@poczta.fm>

Do:

ruch040404@wp.pl >> TADEUSZ PIECZONKA <ruch040404@wp.pl>, <jan.jaczek@gmail.com>, <krystynagorzynska@wp.pl>, <andrzejwiacek5@wp.pl>, <tadeuszsinbud@wp.pl>, <taga5@wp.pl>, <kekus.zbigniew@wp.pl>, <letowska@it.com.pl>, <adamslomka1@wp.pl>, <prezydent@fundacja-slawpol.eu>, <rs.nowapolska@gmail.com>, <kornatk@gmail.com>, <monitorpolski@yahoo.com>, radvollus355@gmail.com

 

 

W dniu 2017-06-14 o 13:41, Grzegorz Niedźwiecki pisze:

Tak się Tadziu składa, że otarłem się o panią profesor Ewę Łętowską dnia 3 września 2016 r. na Kongresie Nadzwyczajnym Sędziów Polskich w PKiN w Warszawie.

Uwiodła mnie swoją autokrytyką na temat kryzysu komunikacyjnego i kryzysu legitymizacyjnego w wymiarze sprawiedliwości. Te kryzysy materializują się właśnie w kazusie Niedźwiecki. Trzymam Ją za słowo i wierzę, że pomoże rozwiązać ten kryzys w Jeleniej Górze.

 

Kryzys komunikacyjny

 

Profesor Ewa Łętowska (była Rzecznik Praw Obywatelskich i Sędzia NSA oraz Trybunału Konstytucyjnego) na Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich w Warszawie dnia 3 września 2016 r. mówiła:


https://www.youtube.com/watch?v=1QqH7nzIikM

Przy wymierzaniu sprawiedliwości jest równie ważne to, że wiemy, że ona jest wymierzona, ale publiczność nie zawsze sobie zdaje z tego sprawy i rozdźwięk między tymi dwoma aspektami wymierzania sprawiedliwości jest czymś, co leży u źródeł obecnego kryzysu…

W tej sytuacji od sędziów zależy zwrócenie uwagi na ten drugi aspekt sprawy, który jest normalnie zaniedbywany, aby mógł pomóc wyjść z kryzysu, w którym tkwimy…

Widziałam dziś ludzi, którzy demonstrują. O co im chodzi? Im chodzi między innymi o to, że przy nakładaniu kar porządkowych, sędzia mówi zniecierpliwiony 1000 zł, później to się zamienia na odsiadkę. Nie przyjemnie jest im. Boli ich (demonstrujących) arbitralność decyzji. Nikt im nie wytłumaczył, ani sensu dania tej kary, ani nie zadbał o to, o komfort tego, żeby nie wyglądało na to, że jest to decyzja arbitralna… Bez uzasadnienia… Kryzys komunikacyjny…

Uzasadnienie bywa wynikiem obowiązku prawnego, lepiej lub gorzej wykonywanego, czasami bywa wynikiem pewnego zabiegu pragmatycznego po to, aby było widać, że nasza decyzja nie jest arbitralna. Gromada tutaj protestujących i sędziowie, którym odmówiono uzasadnienia to jest to samo. Kryzys komunikacyjny…

Kryzys komunikacyjny. Ja nie używam większych słow. Ja dopisałam tutaj – i żeby mówił ludzkim głosem. Instytucje demokratyczne, Sąd jest instytucją państwa demokratycznego. Władza to jest nie tylko to, że się ma władzę nad treścią prawa, ale jest również i to, że w jakiś sposób się odpowiada za tę treść prawa. I ta właśnie odpowiedzialność wymaga legitymizacji. Czego nam w tej chwili brakuje? Nam brakuje, jako stanowi sędziowskiemu poparcia szerokich kręgów społecznych. Nie zadbano o to. I to jest nasza wina. W demokracji można czym uzyskiwać legitymizację? Niezależnością… Pokazujemy różne racje dla ludzi, którym się to tłumaczy. Należy słuchać tych, którzy mają inne zdanie. I na tym polega legitymizacja, przez deliberację, przez udział innych poglądów, przez refleksyjność, przez ważenie… Przez bliskość, nie dbamy o to, żeby wytłumaczyć po co ta forma (prawna) jest. I tutaj grzeszą wszystkie instancje sądowe, bo to musi być powiedziane ludzkim głosem. Sądy muszą zrozumieć, że jako władza, muszą się legitymizować przez bliskość, że zaspokajają potrzeby tych, którzy stykają się z sądem jako władzą uczciwą. Jeżeli tego nie zrozumiemy, jeżeli nie zadbamy o szereg środków technicznych, jeżeli nie użyjemy ich, jakich środków – to wyjaśnię to w kuluarach…

Sumuję:

Kryzys komunikacyjny

Kryzys legitymizacyjny

Sami jesteśmy za to w pewnej mierze odpowiedzialni, bo ta cała polityka, w której pływamy jest bolesna i niesprawiedliwa.

 

//grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2016/11/16/poklosie-niczego/


Grzegorz Niedźwiecki „Nil”

 

 

W dniu 2017-06-16 o 11:56, Ewa Łętowska pisze:

Ludzie, zdejmijcie mnie listy majlingowej, ja juz nie mam sily czytania tej amatorszczyzńy prawnej, sorry

Wysłane z iPada E.Łętowska

 


Dnia 16.06.2017 o godz. 11:52 Danuta Radwańska Vollus <radvollus355@gmail.com> napisał(a):

PILNE !!!!!

 

Grzegorz, znalazłam jedno z pism dotyczących Ciebie a skierowanych do mnie przez Prokuraturę Generalną dokładnie w dniu 04.04.2013  .

 

Napisz mi czy w tej dacie Prokurator Generalny znał treść Twojej prywatnej ekspertyzy czy jej nie znał. Jeśli jej nie znał to być może uda mi się jakoś wymanewrować tą sprawą i napisać do niego jeszcze raz, ale chcę abyś teraz przysłał mi na mój meil treść tej ekspertyzy i skargę o wznowienie prawomocnie zakończonego postępowania w oparciu o nowe dowody , gdyż prokurator ten przywołuje właśnie tę skargę.

 

DRV

 

 

 

W dniu 2017-06-16 o 12:05, Tadeusz Gał pisze:

Pani Profesor prawa - takich prawników mamy. Co do amatorszczyzny to proszę też ważyć słowa bo to oznacza nic innego jak naruszenie konstutucyjne Art 32 i przyznanie sobie miana nadzwyczajnej kasty.

Czytałem nie jedną Pani wypowiedź i mam takie zdanie o prawnikach a przeczytałem już takich wypocin możliwe że około 10.000 w ciągu kilkunastu lat. Pytam dla przykładu - czy 25 stycznia 2012 roku jest po 31 stycznia 2012 roku oraz czy liczba 0 równa się liczbie 19? Mam takie postanowienia prawomocne. Czy zatem należy zmieniać na czyjeś widzimiesie kalendarze, podręczniki z matematyki, logiki i inne?

Pokrzywdzony przez wymiar Sprawiedliwości mgr inż Tadeusz Gał z rodziną.

 

W dniu 2017-06-16 o 14:16, Grzegorz Niedźwiecki pisze:

To proszę nas oświecić prawnie i przerwać ten kryzys komunikacyjny i kryzys legitymizacyjny.

//demokracjaisprawiedliwosc.pl/2017/06/16/uporczywe-nekanie/

Grzegorz Niedźwiecki "Nol", 58-506 Jelenia Góra, ul. Działkowicza 19

W dniu 2017-06-16 o 11:56, Ewa Łętowska pisze:

Ludzie, zdejmijcie mnie listy majlingowej, ja juz nie mam sily czytania tej amatorszczyzńy prawnej, sorry

Wysłane z iPada E.Łętowska

 

KOMENTARZE

  • @autor
    Spotkałem w zyciu pare osób wpatrzonych w prof. Łętowską jak w obraz (m.in. nalezał do nich mój ojciec). Sam raczej nie miałem zdania, aż do przeczytania pewnego wyroku TK. Sprawa dotyczyła "niekonstytucyjności" przepisu zakazującego "obchodzenia" przepisów podatkowych. Przepis został uchylony m.in. głosem Pani Łętowskiej. W sumie argumentacja za takim werdyktem wydawała się dość rzeczowa i logiczna, ale do czasu.... kiedy nie przeczytało się argumentacji czterech sędziów , którzy zgłosili zdanie odrębne. To właśnie ich argumentacja dominowała rzeczowością , spójnością i logiką. Od tej pory , wszyscy którzy głosowali za uchyleniem przepisu, znając argumenty sedziów , którzy się wyłamali , to dla mnie albo idioci albo aparatczycy "mafii". SZanowna Pani Profesor : mądrzy i uczciwi tak nie głosują.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031