Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 97 komentarzy

Przewlekłość postępowania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otóż kto powiedział, że nie wykonam egzekucji w postępowaniu I Co 441/16. Wykonam (choć niezasłużenie) jak zastosujcie właściwy tryb egzekucyjny art. 1049 k.p.c.

 

 

 

Szanowny Pan Wojciech Damaszko

Prezes Sądu Okręgowego

W Jeleniej Górze

 

Dotyczy: Sygn. akt II S 22/17

 

Szanowny Panie Prezesie,

Uprzejmie Pana informuję, że znam scenariusz jaki przewidujecie. Żołnierze otrzymają rozkaz oddalić moją skargę na przewlekłość postępowania I Co 441/16, uzasadniając postanowienie rzekomym brakiem mojej woli zakończenia postępowania w przedmiocie egzekucji „tego” orzeczenia.  

Otóż mam wolę zakończyć „to” orzeczenie, Pan i dyspozycyjni żołnierze nie mają woli zakończyć egzekucji mając właściwe narzędzia. Twierdzenie, że w kwestii tej zajął stanowisko Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozpoznając zażalenie w sprawie II Cz 233/17, jest brzydkim żartem. Żołnierki Sądu Okręgowego nie rozpoznały zażalenia, tylko zasabotowały uchwałę Sądu Najwyższego III CZP 23/06 i sprzeniewierzyły się niezawisłości, uznając jedyny dopuszczalny tryb egzekucji czynności zastępowalnej art. 1049 k.p.c., a „jednocześnie” dowolnym prawem nobilitowały wierzyciela na sędziego. Uciekły od obowiązków, meritum i faktów.

Otóż kto powiedział, że nie wykonam egzekucji w postępowaniu I Co 441/16. Wykonam (choć niezasłużenie) jak zastosujcie właściwy tryb egzekucyjny art. 1049 k.p.c., bo tak brzmi wniosek wierzyciela z 26 listopada 2015 r. (a w każdym bądź razie tytuł wykonawczy z dnia 3 września 2008 r., jedyna podstawa wiążąca), albo oddalicie go (jeśli czytacie go inaczej), tak jak uczynił to Sąd Rejonowy w Ostródzie i Sąd Okręgowy w Elblągu. W Polsce obowiązuje jeden porządek prawny, a przynajmniej powinien obowiązywać. Zobowiązanie zawarte w tytule wykonawczym I C 1062/08 nie jest w świetle prawa czynnością niezastępowalną i nikt nie miał i nie ma prawa w tym trybie (art. 1050 k.p.c.) procedować.

Panie Prezesie,

Przewlekłość postępowania (11 lat) jest wyłączną winą funkcjonariuszy odwrotnie spełniających swoją rolę i kryjących niedoróbki poprzedników. Macie wolę nękać mnie i upokarzać, a nie uznawać fakty, prawdę materialną, etykę, ekonomikę postępowania i ustanowione jednoznacznie prawo, zamiast dogodzić wierzycielowi, zadbać o godność organów państwa i zdyskredytować mnie w oczach opinii publicznej. No to płaćcie za obstrukcję.

Jedyny argument jaki pozwala wam tak niegodziwie postępować, to skorumpowany do szpiku kości układ i oczywista bezkarność. Do czasu.

Jelenia Góra, dnia 11 października 2017 r.

Grzegorz Niedźwiecki „Nil”, 59-506 Jelenia Góra, ul. Działkowicza 19

KOMENTARZE

 • Szukam adwokata, tel. 791830093
  Jestem osobą pokrzywdzoną.

  http://prawodlakazdego.pl/content/zasada-demokratycznego-pa%C5%84stwa-prawnego
  http://prawo.vagla.pl/node/8970


  Nie można w Polsce wydawać orzeczeń na zasadzie pokaż mi człowieka, a paragraf się znajdzie.

  Grzegorz Niedźwiecki, 58-506 Jeleniej Góra, ul. Działkowicza 19


  W dniu 2017-10-14 o 12:40, Grzegorz Niedźwiecki pisze:
  Nie tylko
  Art. 4242. Skarga Prokuratora Generalnego lub Rzecznika Praw Obywatelskich
  ________________________________________
  Dz.U.2016.0.1822 t.j. - Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego
  W wypadkach określonych w art. 4241 pojęcie i zakres skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, skargę może wnieść także Prokurator Generalny, jeżeli niezgodność wyroku z prawem wynika z naruszenia podstawowych zasad porządku prawnego, Rzecznik Praw Obywatelskich – jeżeli niezgodność wyroku z prawem wynika z naruszenia konstytucyjnych wolności albo praw człowieka i obywatela, albo Rzecznik Praw Dziecka – jeżeli niezgodność wyroku z prawem wynika z naruszenia praw dziecka.

  Można wnieść o przyznanie pełnomocnika procesowego z urzędu.

  Można też złożyć do Departamentu Postępowania Sądowego – Prokuratura Krajowa Wniosek o zajęcie stanowiska i wydanie interpretacji.

  Można również złożyć do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o przestępstwach nadużycia władzy, poświadczenia nieprawdy, uporczywego nękania, wymuszenia rozbójniczego i nie stosowania litery prawa.

  Można wnosić o wyłączenie sędziów z powodu mataczenia.

  Można w przypadku kolejnego wniosku wierzyciela żądać ustosunkowania się do orzecznictw diametralnie odmiennych (SN III CZP 23/06 oraz SO Elbląg oddalający bliźniaczy wniosek wierzyciela oparty na podstawie art. 1050 k.p.c.). Sąd będzie musiał się do tego ustosunkować i legitymizować merytorycznie soje decyzje.

  Można składać pozew cywilny o zaniechanie.

  Można składać skargi do trybunałów międzynarodowych..

  Można bardzo wiele, a przewlekłość działa na ich niekorzyść, a moją korzyść…

  Twoja sugestia oznacza, że nic nie można, bo sędziowie są niezawiśli i mogą stosować dowolne prawo. Błąd.

  Nil


  W dniu 2017-10-14 o 11:22, Danuta Radwańska Vollus pisze:
  Grzegorz ! Jak można do Ciebie mówić że nie jesteś osobą legitymowaną do złożenia skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia . Taką skargę może złożyć tylko i wyłącznie ADWOKAT A NIE TY!

  http://e-prawnik.pl/artykuly/postepowanie-przed-sadem/skarga-o-stwierdzenie-niezgodnosci-z-prawem-prawomocnego-orzeczenia-1.html
 • Zapamiętajcie ich twarze
  http://demokracjaisprawiedliwosc.pl/zapamietajcie-ich-twarze/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031