Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 97 komentarzy

Kryzys komunikacyjny, kryzys legitymizacyjny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wnoszę o zwrócenie się na podstawie art. 390 k.p.c. do Sądu Najwyższego z zagadnieniem prawnym...

 

 

Sąd Najwyższy

za pośrednictwem

Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze

 

Wniosek

 

Wobec dylematu, braku odpowiedzi procesowej i wyjaśnienia w myśl art. 3 k.p.c. przez Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze jakiemu trybowi egzekucyjnemu w świetle obowiązujących przepisów prawa podlegatytuł wykonawczy I C 1062/08 oraz w związku z wątpliwościami sędziów jeleniogórskich co do rozumienia przepisów procesowych i orzekania dwuznacznie, w oparciu o prawo niepisane i traktowanie wierzyciela jak orzecznika

Wnoszę o zwrócenie się na podstawie art. 390 k.p.c. do Sądu Najwyższego z zagadnieniem prawnym w sprawie egzekucyjnej wierzyciela FM „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze przeciwko dłużnikowi Grzegorzowi Niedźwieckiemu o egzekucję świadczeń niepieniężnych zasądzonychwyrokiem Sądu Okręgowego z dnia 3 września 2008 r., aby rozstrzygnął w Izbie Cywilnej:

1.      Czy nałożony na dłużnika obowiązek usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych wierzyciela, polegający na zamieszczeniu odpowiedniej treści oświadczenia w prasie lub też umieszczeniu go w innym miejscu (np. na tablicy ogłoszeń), stanowi tzw. czynność zastępowalną, egzekwowaną przy zastosowaniu art. 1049 k.p.c., czy też podlega on, jako tzw. czynność niezastępowalna, egzekucji w trybie określonym w art. 1050 k.p.c.?

2.      Czy sąd, działając jako organ egzekucyjny, jest związany w myśl art. 776 k.p.c. tytułem wykonawczym jako podstawą egzekucji, czy wnioskiem wierzyciela złożonym dnia 8 grudnia 2015 roku?

3.      Czy sąd, działając jako organ egzekucyjny, jest związany wnioskiem wierzyciela co do wskazanego w nim sposobu egzekucji świadczenia niepieniężnego, a w związku z tym - w razie stwierdzenia, że nie zasadna jest egzekucja wedle sposobu oznaczonego przez wierzyciela - winien taki wniosek oddalić, czy też powinien zastosować środki przymuszające przewidziane we właściwym przepisie, bez względu na treść wniosku egzekucyjnego?

4.      Czy wskazany przez wierzyciela sposób egzekucji musi być właściwy dla danego rodzaju egzekucji?

 

Informacja ta ma istotne znaczenie w postępowaniu egzekucyjnym I Co 441/16, a jako strona, osoba pokrzywdzona, mam prawo do merytorycznej wiedzy i do realnej obrony we wszystkich stadiach postępowania.

//www.annarakowska.pl/post/komentarz-do-art-42-konstytucji-rp-24/

Art. 2. Konstytucji. Zasada demokratycznego państwa prawnego

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 7. Konstytucji. Działanie organów państwa

Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.

KOMENTARZE

 • Podkłada się Pan sam....
  ...chyba nie rozumiejąc ?
  Proszę przeczytać obydwa poniższe przykłady :
  1 pisze Pan : ....przeciwko dłużnikowi Grzegorzowi Niedźwieckiemu ...

  A co jak by napisał Pan o tak ? :

  2 ...przeciwko Grzegorzowi Niedźwieckiemu ...

  Dopiero jak w codziennym życiu zacznie Pan myśleć nie jak niewolnik ale jak wolna osoba ....
 • @andrzejw 07:19:47 Niech będzie, że...
  ....orzekania dwuznacznie... znaczy to samo co ...orzeka sprzecznie z samym sobą....
 • @andrzejw 07:22:02 Słowo bezprawnie nie może Panu przejść ....
  ....przez gardło, czyli podejmuje Pan grę z szulerami którzy mogą wszystko ,jedyne rozwiązanie to nie wchodzić w grę bo....
  a wtedy zostaje im stwierdzenie ....,fakt nie istnieje mimo faktu " :)

  jak to sędzina ,,postanowiła" Panu Kękusiowy :
  „Pana pisma z dnia 02 października 2017 roku (10 sztuk) (…) przedstawiono Sędziemu referentowi celem pozostawienia ich bez rozpoznania.”
  czyli :
  największego odkąd w Polsce rządzi – twierdzę, że się… – tzw. „biało-czerwona drużyna dobrej zmiany PiS’ skandalu w wymiarze sprawiedliwości, dowód naruszenia w interesie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry „świętych”, konstytucyjnych zasad niezależności i niezawiłości sędziowskiej.
  LINK :
  http://kekusz.pl/2017/10/rzeczpospolita-opresyjna-jak-w-sprawie-przeciwko-z-ziobrze-sedzi-k-rutkowskiej-giwojno-niezaleznosci-i-niezawislosci-pozbawiono/
 • @andrzejw 07:51:01 Zablokowanie tuszowania i mataczenia które ....
  ....BEZPRAWNIE pod pozorem ,,prawa" można prowadzić BEZ KOŃCA.

  Czego na sobie doświadczamy
 • Co to jest ? : w oparciu o prawo niepisane ? ....
  ....PRAWO NATURALNE jest niepisane

  chyba miał Pan na myśli ? :
  stanowienie BEZPRAWNE pod pozorem prawa ?
 • W Jeleniej Górze stosują prawo kladuka a nie obowiązujące
  Sąd Okręgowy w Elblągu I Wydział Cywilny postanowieniem w dniu 28 lutego 2013r., sygn. akt I Cz 94/13 oddalił zażalenie wierzyciela oczekujące przeprowadzenia bliźniaczej egzekucji na podstawie art. 1050 k.p.c. i tak powinien postąpić Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, a Sąd Okręgowy nie powinien mieć tu w ogóle nic do roboty.
 • @babi 11:28:48 To trzeba nazywać sprawy i rzeczy po ....
  ...imieniu tak jak to już w raju Bóg przykazał

  Czyli BEZPRAWIE
 • @babi 11:28:48 No to na sesję trzeba iść też bo...
  Środowiska kresowe w Jeleniej Górze wystosowały apel do władz miasta w którym sprzeciwiają się zawarciu umowy partnerskiej z Tarnopolem na Ukrainie, rządzonym przez neobanderowców ze „Swobody”. Decyzja w tej sprawie zapaść ma na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/jelenia-gora-srodowiska-kresowe-przeciwko-umowie-partnerskiej-tarnopolem/
  Komentarz: Mam nadzieję , ze chociaż władze samorządowe będą miały na tyle przyzwoitości by nie bratać się z neobanderowcami.

  Polubione przez 3 ludzi

  bladyswit , Październik 16, 2017 at 20:00
 • @andrzejw 14:27:32
  Nadzwyczajnej kaście wolno więcej? Pijana sędzia spowodowała wypadek i nadal pracuje za pokaźną sumkę..W maju tego roku w Chorzowie, sędzia Beata B. spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu. Odsunięto ją od orzekania, ale wciąż pracuje w sądzie. Jak podaje portal se.pl. sędzia wciąż otrzymuje takie samo wynagrodzenie jak sprzed swojego wybryku. 22 maja 2017 r. sędzia Beata B. wsiadła za kierownicę... kompletnie pijana. Kobieta z podporządkowanej drogi wjechała prosto w nadjeżdżającego opla astrę, w efekcie czego jej auto dachowało. Dwukrotne badanie alkomatem pokazało ten sam wynik - 2,4 promila w wydychanym powietrzu - podaje portal se.pl. Jak informuje "Super Express" nazwisko byłej prezes Sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich nadal widnieje na stronach sądu. Beata B. nie została odwołana, ale pracuje teraz w wydziale cywilnym i otrzymuje za to sowite wynagrodzenie. Po tym, jak wszczęto postępowanie dyscyplinarne przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, została ona zawieszona w czynnościach służbowych. Postępowanie jest w toku. Ale sędzia Beata B. nadal jest sędzią, nie jest odwołana. Jest odsunięta od orzekania i nie wykonuje żadnych czynności, ale formalnie nadal pracuje w sądzie. Jej wynagrodzenie nie zostało obniżone. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął powiedział "SE" Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach. Jak ustalił portal se.pl w przyszły poniedziałek ma się odbyć posiedzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia sędzi o połowę. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez sędzię przestępstwo. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

  Źródło: se.pl
  Ps...Tak na marginesie "wynik 2,4 promila w wydychanym powietrzu" oznacza 4,8 promila we krwi. Należy ją przesunąć do orzekania w sprawach pijanych kierowców. Tematyka jest jej znana..Oto efekt Pracy Prezydenta oszukańca. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął, co miał podjąć przecież to ich koleżanka, a Duduś taki układ chce utrzymać. No to ma teraz lepiej. Nic nie robi, a kaście kasa leci! W Niemczech sędziów wybierają posłowie do Bundestagu, a w Polsce sędziny wybierają się same i to jest "zdobycz demokracji", że te małpiatki same siebie wybierają i wg. tante Merkel jest to szczytowanie demokracji w PRL bis. Tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, że w Polsce 6000 sędziów wystarczy a jest teraz 12 000 dlatego nadmiar systematycznie będzie usuwany z zawodu i tego oczekują Polacy. Dobrą zmianą w sądownictwie byłoby wprowadzenie ławy przysięgłych jak w USA. A kto będzie nadzorował te swoiste "koło fortuny" w sądach z losowaniem sędziów do spraw – to to w praktyce wyjdzie na to samo co jest ale inna nazwa, a szumu i zamieszania pełno. Obym się mylił, ale pomimo ogromnego oczekiwania na zmiany we właściwym kierunku to chyba z tą ekipą pokoleniowej rodziny rodzin to się nie uda. Być może niczego się nie doczekamy ze zmian na lepsze bo kto ma to robić? politykierzy składający się z chazarów i szabesgojów członkowie masonerii kierownicy korporacji???
 • @andrzejw 14:27:32
  Śląska najwyższa kasta od lat pijana!!! .... dlatego, że w żaden sposób nie karana... i co z tego wynikło dla Polski? - w stanie wojennym oczywiście POdpisał "lojalkę" - jak wszyscy na wysokich stołkach! ...ROK 2006 ... linia obrony: źle nerka filtrowała alkohol! Jak myślicie? ... czy sędzia został ukarany? - NIE! przeszedł w tzw. stan spoczynku i przez lata "uprawiał tzw. sąd na wyjeździe....czyli pijaństwo z lumpami....) Pijany sędzia spowodował wypadek Sędzia z Katowic, który spowodował wypadek w Świętokrzyskiem, miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Komisarz Krzysztof Skorek, z biura prasowego policji, potwierdził Radiu Kielce, że do zdarzenia doszło w miejscowości Szarbia w powiecie kazimierskim, 1 kwietnia wieczorem. Jak ustalono, prowadzony przez 58-letniego sędziego samochód, najechał na tył poprzedzającego go auta. Nikomu nic się nie stało. ... Skorek przypomniał, że aby badanie alkomatem miało wartość dowodową, musi być przeprowadzone trzykrotnie w równych odstępach czasu. Mężczyzna odmówił poddania się ponownym badaniom alkomatem. Dlatego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. ...Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - dodał Skorek. ....Samochód zabezpieczono na parkingu, a sędziego odebrała rodzina. Policja czeka na wynik badania krwi i ustala, jak doszło do kolizji. ...Dotarła do nas taka informacja. Została nam przekazana przez prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Żadne decyzje personalne jeszcze nie zapadły. Czekamy na wynik badania krwi. Z tego, co nam wiadomo, sędzia jest obecnie w szpitalu - powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Katowicach Teresa Truchlińska- Babiracka. ... Sędzia pracuje w wydziale wizytacyjnym SO. Wydział ten sprawuje nadzór nad działalnością administracyjną sądów. Na razie nie wiadomo, czy sędzia sam zrzeknie się swojej funkcji, czy też prokuratura będzie musiała wystąpić o uchylenie jego immunitetu. Grozi mu do dwóch lat więzienia ... cha...cha...cha.... syn też ostał się sędzią....
 • Dowody w procesie cywilnym
  Zasady postępowania sądowego służą obiektywnemu ustaleniu prawdy zarówno w procesach cywilnych, jak i karnych. Sądy muszą chronić obywateli m.in. przed samowolą władz czy niesłusznymi oskarżeniami ze strony innych obywateli lub aparatu państwowego. Obywatel może domagać się ochrony swych praw lub naprawienia wyrządzonej mu krzywdy. Jeżeli któraś ze stron nie wywiąże się z zawartej umowy (np: dłużnik nie odda pożyczki, jakaś firma źle wyremontuje mieszkanie), powstaje spór między stronami. Może on być rozstrzygnięty albo w ten sposób, że obie strony dojdą do porozumienia, albo właśnie przez sąd cywilny.

  Jedną z naczelnych zasad postępowania cywilnego jest zasada prawdy obiektywnej, mająca niezwykle istotny wpływ na ukształtowanie całego postępowania oraz dla rozłożenia ciężaru dowodu. Z zasady tej wynika obowiązek sądu wyczerpującego zbadania wszystkich okoliczności faktycznych związanych z określoną sprawą, aby w ten sposób stworzyć jej rzeczywisty obraz i uzyskać podstawę do trafnego zastosowania przepisu prawa. Z zasady prawdy obiektywnej wynika także drugi wniosek, dotyczący rozłożenia ciężaru dowodu w postępowaniu cywilnym; ustalenie stanu faktycznego sprawy jest obowiązkiem sądu. Ponadto ze wspomnianej zasady dla sądu wynika dyrektywa wskazująca na to, w jakim duchu należy interpretować przepisy prawa obowiązującego. Realizację zasady prawdy obiektywnej zapewnia cały system gwarancji prewencyjnych, do których należy zaliczyć przede wszystkim postanowienia przepisów prawa procesowego regulujące postępowanie dowodowe.

  Z zasady prawdy obiektywnej wynika także obowiązek sądu dokładnego ustalenia stanu faktycznego. W pojęciu „ustalenia stanu faktycznego” mieści się ustalenie faktów oraz ich wszechstronne naświetlenie. W literaturze przedmiotu zwraca się często uwagę na konieczność szerokiego rozumienia pojęcia faktu. Przy czym nie chodzi tu tylko o konkretne zdarzenie ograniczone w przestrzeni i czasie, ale o wszelkie elementy stanu faktycznego sprawy dające się ustalić w drodze postępowania dowodowego, a więc wszelkie przejawy wewnętrznego życia ludzkiego, jak zamiar, dobra czy zła wola, świadomość, poczytalność itp. oraz przejawy świata zewnętrznego, które w przeciwieństwie do zdarzeń ujmowane są nie tylko kinetycznie, ale statycznie, np. stan drogi, wygląd budynku, pogoda, ciepłota pomieszczeń itp.

  Realizację zasady prawdy obiektywnej zapewniają przede wszystkim gwarancje zawarte w przepisach regulujących postępowanie dowodowe. W myśl art. 233 § 1 k.p.c. sąd musi dokonać wszechstronnego rozważenia zebranego materiału dowodowego. Sąd jest zatem obowiązany: po pierwsze, podjąć ciąg czynności procesowych mających na celu zebranie całego materiału dowodowego; po drugie, rozpatrzyć cały zgromadzony materiał dowodowy. Przez materiał dowodowy należy rozumieć ogół dowodów, których zebranie jest konieczne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy.
  http://www.e-dyplom.com.pl/prace/info.php?id=312&tytul=Dowody_w_procesie_cywilnym
 • @BoNi 22:22:07 A co robić jak sąd ,,nie widzi" czyli....
  stosuje tuszowanie przez ,, nie stwierdzanie" i już i co mu zrobię ?
 • @BoNi 22:22:07 Albo sędzina przedstawiła sobie samej by....
  pozostawić bez odpowiedzi :) tuszowanie sprawy już jawne

  dowód naruszenia w interesie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry „świętych”, konstytucyjnych zasad niezależności i niezawisłości sędziowskiej.

  http://kekusz.pl/2017/10/rzeczpospolita-opresyjna-jak-w-sprawie-przeciwko-z-ziobrze-sedzi-k-rutkowskiej-giwojno-niezaleznosci-i-niezawislosci-pozbawiono/
 • @BoNi 22:22:07 Co by nie robił ten, czy inny mafijno-żydowski rząd Polski...
  Trojanka nie ma co płakać. Będzie dobrze. Gra toczy się nad głowami Polaków. Co by nie robił ten, czy inny mafijno-żydowski rząd Polski i tak są już skończeni razem ze swoimi mocodawcami i przydupasami.

  Ważne że Polacy powoli zaczynają rozumieć, to już jest sukces.
  nadużycie link skomentuj
  Fischer 17.10.2017 20:36:01
 • @andrzejw 14:27:32 Jelenia Góra już nie chce współpracy z Tarnopolem...
  http://polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7956-2017-10-18-12-12-44

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031