Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 101 komentarzy

Zbrodnie w majestacie prawa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Sąd orzeka w oparciu o trzy rzeczy: dowody, przepisy i sumienie. Zrozumienie tego jest kluczem”. Sędzia Wojciech Łączewski

 

 

Sędziowie nie orzekają w oparciu o fakty, prawdę materialną, zbiór zasad etyki zawodowej, nawet ustanowione przez siebie prawo, tylko dowolnie, prywatnie, za pieniądze i politycznie, gangstersko, reketiersko.

Nie dają ludziom prawa do obrony we wszystkich stadiach postępowania, nie uznają zasady domniemania niewinności i In dubio pro reo. Grają z amatorami prawa w szachy procesowe (choć to nie adekwatne określenie, bo szachy to gra królewska), uprawomocniają zbrodnie i zamykają drogę ekonomicznie, wymogiem posiadania adwokata (odważnego), terminami oraz fałszywą interpretacją. Nie walczą z ludźmi merytorycznie tylko niszczą proceduralnie.

Wyrok karny II K 467/07 zapadł bez przyczyny, na bazie fałszu materialnego, z naruszeniem zasady dyspozycyjności, był usypiający, lepem do represji cywilnych.

Wyrok cywilny I C 1062/08 zapadł wbrew art. 11 k.p.c. (w zasadzie bez podstawy prawnej), po sfingowanym procesie. Był, jest narzędziem do bolszewickich represji i to wbrew obowiązującym przepisom, sprzecznie z przepisami prawa.

Postępowanie egzekucyjne I Co 3259/08 prowadzone było z naruszeniem co najmniej art. 1049 k.p.c. w zw. z art. 1050 k.p.c., art. 776 k.p.c. oraz art. 5 k.c. Wniosek wierzyciela oparty na podstawie art. 1050 k.p.c. należało oddalić, tak jak uczynił to Sąd Rejonowy w Ostródzie i wyższej instancji Okręgowy w Elblągu, bo zgodnie z uchwałą SN III CZP 23/06, czynność określona w tytule wykonawczym jest czynnością wyłącznie zastępowalną (co potwierdziły „jednocześnie” dyspozycyjne sędziny SO). Zawsze jest tylko jeden tryb egzekucyjny właściwy dla przedmiotu sprawy i on powinien zostać wskazany przez wierzyciela.

Postępowanie I Co 441/16 jest w świetle prawa bezpodstawne, ponieważ wierzyciel przerwał na przestrzeni 1.02.2010 – 18.01.2013. dokonanie czynności potrzebnej do dalszego prowadzenia postępowania egzekucyjnego i egzekucję tytułu wykonawczego I C 1062/08 należało umorzyć w całości z urzędu na podstawieart. 824 § 1 pkt. 4) k.p.c. Albo się jest związanym obligatoryjnie wnioskiem wierzyciela, albo „swobodnie” się do tego podchodzi. Sędziowie wyręczyli wierzyciela z jego uprawnień, samowolnie kontynuowali egzekucję, represje.

Związanie sądu co do wskazanego sposobu egzekucji oznacza li tylko zasady dyspozycyjności (kontradyktoryjności), niemożności narzucania przez sąd własnej podstawy prawnej (co czynią w postępowaniu I Co 441/16, wbrew treści wniosku wierzyciela). Sąd ma obowiązek ocenić wniosek formalnie i merytorycznie, podstawą egzekucji jest tytuł wykonawczy (art. 776 k.p.c.) i wskazany przez wierzyciela właściwy sposób egzekucji (Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28 czerwca 2006 roku odnosił się do art. 1049 k.p.c.). Tak materializuje się roszczenie.

Jeżeli zadaję pytanie procesowe Prezesowi Sądu Rejonowego, Prezesowi Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze,jakiemu trybowi egzekucyjnemu podlega tytuł wykonawczy I C 1062/08, to winni mi na to pytanie odpowiedzieć (art. 3, 5 k.p.c., art. 4, 6 k.p.k., art. 42 konstytucji). Nie mam adwokata i chcę wiedzieć jaki kierunek obrony należy przybrać. Sąd, to nie jest prywatny folwark ludzi ubranych w togi, tylko organ wspólnoty i winien prowadzić merytoryczną komunikację oraz legitymizować swoje decyzje.

 

Sędziowie jeleniogórscy wypaczyli uchwałę Sądu Najwyższego, sprzeniewierzyli się niezawisłości, uprawiają samowolę, zwykły, cyniczny bandytyzm. Bo tak im pozwala skorumpowane państwo w państwie. To są wymuszenia rozbójnicze, prawo pięści, dożywotnia obstrukcja (art. 6 k.p.c. i 40 konstytucji się kłania).

Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny nie istnieją. To są funkcje polityczne, działające po którejś ze stron układu.

To są najohydniejsze zbrodnie w majestacie prawa. Najgorsze zbrodnie, bo czynią to „ludzie”, powołani do czynienia sprawiedliwości, którzy powinni być wzorem etyki i moralności.

//grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2016/11/16/poklosie-niczego/

 

Jelenia Góra, dnia 27 października 2017 r.

Grzegorz Niedźwiecki „Nil”, 58-506 Jelenia Góra, ul. Działkowicza 19

KOMENTARZE

 • W Polsce jak widzimy "sądzą" jak widzimy złodzieje i w dodatku chorzy psychicznie czyli idioci.
  Rozprawa sędziego od 50 zł odroczona. Obrona żąda badań psychologicznych(czyli sędzia psychiczny, mówiąc zwięźle idiota!)


  http://niezalezna.pl/207026-rozprawa-sedziego-od-50-zl-odroczona-obrona-zada-badan-psychologicznych

  Ps.. No i zaczyna się! Kasta medyczna załatwi kwity, już wkrótce będziemy mieli tłumy niepoczytalnych. Każdy zagrożony pudłem "zachoruje". Niektórzy już pewnie kwity załatwiają, HGW udaje wariata...Badania psychiatryczne dla sędziego, to gdzie my żyjemy jak taki POmiot wydawał wyroki skoro to zwykły głupek. Zrobią z niego idiotę niepoczytalnego i może jeszcze będzie pracował jako sędzia? Wszystkie sprawy które prowadził ten cwaniaczek złodziej proszę o powtórzenie bo jak może idiota wydawać wyroki obojętnie czy skazujące czy uniewinniające.
 • Dobra zmiana
  Gdzie są organy ścigania?
 • to są bzdury, SĄDY SĄ NIEZAWISŁE
  to są bzdury, SĄDY SĄ NIEZAWISŁE
  i mogą robić co chcą, nie obowiązuje ich ani prawo, które same interpretują, ani zasady logiki, ani zasady arytmetyki, nic

  sąd rejonowy może skazać na zapłacenie faktury, która jest wystawiona na kogoś innego, ba, nawet gdy należność z faktury została przez tego kogoś zapłacona,

  to jest swobodna ocena dowodów, Nowak ma zapłacić należność z faktury wstawionej na Kowalskiego, i już.

  Jeśli Nowak złoży od takiego wyroku apelację, sąd apelacyjny może orzec, iż nie może wydać wyroku, który pogarszałby sytuację Nowaka,

  to nie są wygłupy, taki wyrok sądu apelacyjnego we Wrocławiu zapadł jakieś 15 lat temu.
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL 29.10.2017 21:23:14
 • Zapamiętajcie ich twarze
  http://demokracjaisprawiedliwosc.pl/zapamietajcie-ich-twarze/
 • Sprawa Janusza K. 100 tys. zł łapówek i ryby w galarecie
  W kwietniu Janusz K., były przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie, został skazany prawomocnym wyrokiem na cztery lata więzienia. Sędzia był oskarżony o przyjmowanie łapówek, których łączna kwota wyniosła 100 tys. zł. W zamian za korzyści finansowe wydawał on odpowiednie orzeczenia, a oskarżeni mogli liczyć na to, że unikną więzienia.

  https://trojmiasto.onet.pl/poszukiwany-listem-gonczym-sedzia-stawil-sie-do-aresztu/7hspvfp

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31