Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

I Światowy Kongres Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kuluarach, odważny głos zabierała wyautowana prawniczka Karolina B. Klekowicka z Fundacji Prawo do Pokoju – Neutralność i Autonomia Państwa Polskiego. Taki samotny jeździec…

 

 


 

W dniu 3 listopada 2017 r. rozpoczął się o godz. 10.30 w Zamku Królewskim w Warszawie I Światowy Kongres Polaków.

Na Kongres przyjechali Polacy przebywający w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Białorusi, Ukrainie i w innych państwach, ale również i z kraju. Ogółem zebranych było około dwustu osób.

Wiodącą rolę pełnili prezes stowarzyszenia mec. Stefan Hambura i wiceprezes dr Krystyna Krzekotowska.

Oprawa i scenariusz wydarzenia były znakomite. Było wielu prawników, menadżerów, szlachciców, modelki i smaczny aperitif. Na koniec wystąpił Andrzej Rosiewicz.

Mam zastrzeżenia do celu organizatorów i oczekiwań. Moim zdaniem było tam zbyt dużo o rozwoju przedsiębiorczości, o warunkach inwestowania w kraju, dużo teorii o edukacji, mediacji, o woli zlikwidowania biedy, a mało konkretnych, praktycznych wskazówek jak te kwestie rozwiązać. Mało sensownych i istotnych propozycji.

Tu warto zwrócić uwagę, na naukowy głos dr Christoph’a Musialik z Polonii w Niemczech w tej materii. Mówił on o przywództwie. Dzieląc wszystko na dwie kategorie. Są urodzeni przywódcy i awansujący. Są tacy, co mają charyzmę i tacy, co są ambitni, skuteczni. Spuentował to, że wszyscy są przywódcami w jakimś zakresie. Każdy ma jakiś talent. Ja dodam, że nie każdy ma odwagę – i to jest też odpowiedzią na niżej poruszony temat biernego prawa wyborczego.

Nikt nie wspomniał o jednym, prostym sposobie na zlikwidowanie problemu edukacyjnego, przewlekłości postępowań sądowych, zbędności mediacji i oszczędności materialnych i zdrowotnych. Zwróciłem pani sędzi Urszuli Klejnowskiej uwagę na realia i złożyłem propozycję. Sędziowie mają obowiązek przestrzegać ślubowania sędziowskiego i zbioru zasad etyki zawodowej sędziów, jak wygląda to w praktyce wszyscy wiemy. – Proszę zainicjować władzy ustawodawczej i wykonawczej wprowadzenie lekcji prawa w szkole – zajęcia prowadzone w szkole podstawowej, ponadpodstawowej i średniej z wiedzy prawniczej. To rozwiąże wiele problemów. Konkluzja była taka, że nikt tego nie wprowadzi w życie, bo obywatele zabraliby chleb adwokatom.

Jedyny odważny głos na pierwszym panelu dyskusyjnym zabrał mgr inż. Wojciech Stan Mazur z Polonii w Stanach Zjednoczonych. Wniósł do ujęcia w desideratach propozycji przeprowadzenia lustracji wszystkich funkcjonariuszy władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, a także księży. Słusznie stwierdził, co wszystkim zresztą wiadomo, że od 89’ nie było żadnej pierestrojki.

Prelegenci skupili się generalnie w swoich mowach na kwestii ustawowego wprowadzenie przydziału mandatów w polskim parlamencie dla Polaków przebywających za granicą. Oczekiwania szły do 20%. Nie wiem na czym oparte są takie dalekosiężne aspiracje, bo licząc, że na emigracji przebywa drugie tyle Polaków co w kraju, czyli blisko 40 mln, a do urn chodzi tam 200 tys. obywateli, czyli niespełna 0,5% Polonii, to czemu takie żądania?

Dar oratorski miała Elżbieta Maria Komorowska, konsultant ds. Edukacji I Światowego Kongresu Polaków. Oskar murowany, tak cudowna aktorka. Przemawiała i treścią i szlachetną gestykulacją, tańcem. Bardzo subtelnie i zachęcająco.

Na marginesie dodam, że wielkich owoców z tego nie będzie. Z racji dyplomacji, formy stowarzyszenia, skupieniu się w zasadzie na emigrantach i braku lepu na pozyskanie wewnętrznego kapitału ludzkiego. Pieniądze jednostek, to za mało.

 

W kuluarach, odważny głos zabierała wyautowana prawniczka Karolina B. Klekowicka z Fundacji Prawo do Pokoju – Neutralność i Autonomia Państwa Polskiego. Taki samotny jeździec…

 

 

W załączeniu program I Kongresu:

//swiatowykongrespolakow.pl/?page_id=43

 

PREZES

Trybunału Narodowego

z siedzibą w Jeleniej Górze

 

Grzegorz Niedźwiecki

 

 

KOMENTARZE

 • Cała para w gwizdek - jak zwykle zresztą
  To powinno wyglądać tak, a to tak, to trzeba poprawić, tamto zmienić - wszystko to piękne, bardzo dobre postulaty, ale jak je zrealizować?

  Jak je zrealizować bez sformułowania i zrealizowania postulatu fundamentalnego: bez likwidacji żydowskiego reżimu, żydowskiego kapitalizmu, bez eliminacji żydowskich, syjonistycznych elit, żydowskich mediów, bez odzyskania politycznej suwerenności w całej sferze funkcjonowania państwa (czyli także w finansach i kulturze), bez ustanowienia polskich narodowych rządów -?

  Tego fundamentalnego postulatu nigdy nie zrealizujemy bez budowy autentycznego polskiego ruchu nacjonalistycznego - a czy ktoś z zacnych uczestników Kongresu o tym wspomniał? To szanowne polskie gremium nie posiada podstawowej politycznej świadomości - to zresztą jest grzech pierworodny różnych "światłych" i patriotycznych konwentykli.
  Samo ględzenie o poprawie, naprawie, różnych sfer funkcjonowania państwa nie przyda się nam na nic.
 • @Rzeczpospolita 12:40:05
  Proszę dać przykład i samemu zrobić pierwszy krok, fundament jest:

  http://trybunal-narodowy.pl/odwaz-sie-byc-madrym/
 • Przywództwo – dobro wspólne, a nie egoizm
  1. Urodzony przywódca (cechy wrodzone) – samoocena, może iść w dobrym lub w złym kierunku, fanatycznym.
  2. Przywódca z awansu (pozycja w grupie) – nauka nie idzie w las, liderowanie ze wskazania lub trybun ludowy.

  • Przywódcy muszą mieć charyzmę (przywództwo transformacyjne)
  lub
  • Przywódcy muszą mieć wizję i umiejętność przekonania ludzi do niej – to osiąga się po żmudnej, cierpliwej, konsekwentnej, systematycznej pracy.

  Każdy jest przywódcą, ale nie każdy dorósł (aspołeczność, brak empatii)
   Każdy ma talent, ale nie każdy to rozumie, niektórzy z nim umrą
   Nie wykształcenie świadczy o inteligencji, ale wolność umysłu

  „Żeglarz, który nie wie dokąd płynie,
  nigdy nie będzie miał pomyślnych wiatrów”
  [Seneka]

  „Być dorosłym oznacza; wykorzystuję wszelkie możliwe pomoce, narzędzia i sposoby wsparcia, nie popadając jednak w zależność od kogoś lub czegoś, co ograniczałoby moją odpowiedzialność za siebie.”

  „Lepiej być niezadowolonym człowiekiem niż zadowoloną świnią;
  lepiej być niezadowolonym Sokratesem niż zadowolonym głupcem”
  [J.S. Mill]

  „Postępuj zawsze tak, aby reguła twego postępowania
  mogła być obowiązująca dla wszystkich”
  (Immanuel Kant}
 • @obiekt 17:25:51
  Czy to jest fundament -? Trudno to nawet nazwać wykopem pod ławę fundamentową.
  A poza tym mieszanie kijem w tej samej żydowskiej kloace (bo tym w istocie jest ten "fundament") spowoduje tylko tyle, że kolejne g... wypłyną na powierzchnie szamba.

  Nawet tego: https://programwps.wordpress.com/ nie ośmieliłbym się nazwać fundamentem.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31