Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
191 postów 84 komentarze

I Światowy Kongres Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kuluarach, odważny głos zabierała wyautowana prawniczka Karolina B. Klekowicka z Fundacji Prawo do Pokoju – Neutralność i Autonomia Państwa Polskiego. Taki samotny jeździec…

 

 


 

W dniu 3 listopada 2017 r. rozpoczął się o godz. 10.30 w Zamku Królewskim w Warszawie I Światowy Kongres Polaków.

Na Kongres przyjechali Polacy przebywający w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Białorusi, Ukrainie i w innych państwach, ale również i z kraju. Ogółem zebranych było około dwustu osób.

Wiodącą rolę pełnili prezes stowarzyszenia mec. Stefan Hambura i wiceprezes dr Krystyna Krzekotowska.

Oprawa i scenariusz wydarzenia były znakomite. Było wielu prawników, menadżerów, szlachciców, modelki i smaczny aperitif. Na koniec wystąpił Andrzej Rosiewicz.

Mam zastrzeżenia do celu organizatorów i oczekiwań. Moim zdaniem było tam zbyt dużo o rozwoju przedsiębiorczości, o warunkach inwestowania w kraju, dużo teorii o edukacji, mediacji, o woli zlikwidowania biedy, a mało konkretnych, praktycznych wskazówek jak te kwestie rozwiązać. Mało sensownych i istotnych propozycji.

Tu warto zwrócić uwagę, na naukowy głos dr Christoph’a Musialik z Polonii w Niemczech w tej materii. Mówił on o przywództwie. Dzieląc wszystko na dwie kategorie. Są urodzeni przywódcy i awansujący. Są tacy, co mają charyzmę i tacy, co są ambitni, skuteczni. Spuentował to, że wszyscy są przywódcami w jakimś zakresie. Każdy ma jakiś talent. Ja dodam, że nie każdy ma odwagę – i to jest też odpowiedzią na niżej poruszony temat biernego prawa wyborczego.

Nikt nie wspomniał o jednym, prostym sposobie na zlikwidowanie problemu edukacyjnego, przewlekłości postępowań sądowych, zbędności mediacji i oszczędności materialnych i zdrowotnych. Zwróciłem pani sędzi Urszuli Klejnowskiej uwagę na realia i złożyłem propozycję. Sędziowie mają obowiązek przestrzegać ślubowania sędziowskiego i zbioru zasad etyki zawodowej sędziów, jak wygląda to w praktyce wszyscy wiemy. – Proszę zainicjować władzy ustawodawczej i wykonawczej wprowadzenie lekcji prawa w szkole – zajęcia prowadzone w szkole podstawowej, ponadpodstawowej i średniej z wiedzy prawniczej. To rozwiąże wiele problemów. Konkluzja była taka, że nikt tego nie wprowadzi w życie, bo obywatele zabraliby chleb adwokatom.

Jedyny odważny głos na pierwszym panelu dyskusyjnym zabrał mgr inż. Wojciech Stan Mazur z Polonii w Stanach Zjednoczonych. Wniósł do ujęcia w desideratach propozycji przeprowadzenia lustracji wszystkich funkcjonariuszy władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, a także księży. Słusznie stwierdził, co wszystkim zresztą wiadomo, że od 89’ nie było żadnej pierestrojki.

Prelegenci skupili się generalnie w swoich mowach na kwestii ustawowego wprowadzenie przydziału mandatów w polskim parlamencie dla Polaków przebywających za granicą. Oczekiwania szły do 20%. Nie wiem na czym oparte są takie dalekosiężne aspiracje, bo licząc, że na emigracji przebywa drugie tyle Polaków co w kraju, czyli blisko 40 mln, a do urn chodzi tam 200 tys. obywateli, czyli niespełna 0,5% Polonii, to czemu takie żądania?

Dar oratorski miała Elżbieta Maria Komorowska, konsultant ds. Edukacji I Światowego Kongresu Polaków. Oskar murowany, tak cudowna aktorka. Przemawiała i treścią i szlachetną gestykulacją, tańcem. Bardzo subtelnie i zachęcająco.

Na marginesie dodam, że wielkich owoców z tego nie będzie. Z racji dyplomacji, formy stowarzyszenia, skupieniu się w zasadzie na emigrantach i braku lepu na pozyskanie wewnętrznego kapitału ludzkiego. Pieniądze jednostek, to za mało.

 

W kuluarach, odważny głos zabierała wyautowana prawniczka Karolina B. Klekowicka z Fundacji Prawo do Pokoju – Neutralność i Autonomia Państwa Polskiego. Taki samotny jeździec…

 

 

W załączeniu program I Kongresu:

http://swiatowykongrespolakow.pl/?page_id=43

 

PREZES

Trybunału Narodowego

z siedzibą w Jeleniej Górze

 

Grzegorz Niedźwiecki

 

 

KOMENTARZE

 • Cała para w gwizdek - jak zwykle zresztą
  To powinno wyglądać tak, a to tak, to trzeba poprawić, tamto zmienić - wszystko to piękne, bardzo dobre postulaty, ale jak je zrealizować?

  Jak je zrealizować bez sformułowania i zrealizowania postulatu fundamentalnego: bez likwidacji żydowskiego reżimu, żydowskiego kapitalizmu, bez eliminacji żydowskich, syjonistycznych elit, żydowskich mediów, bez odzyskania politycznej suwerenności w całej sferze funkcjonowania państwa (czyli także w finansach i kulturze), bez ustanowienia polskich narodowych rządów -?

  Tego fundamentalnego postulatu nigdy nie zrealizujemy bez budowy autentycznego polskiego ruchu nacjonalistycznego - a czy ktoś z zacnych uczestników Kongresu o tym wspomniał? To szanowne polskie gremium nie posiada podstawowej politycznej świadomości - to zresztą jest grzech pierworodny różnych "światłych" i patriotycznych konwentykli.
  Samo ględzenie o poprawie, naprawie, różnych sfer funkcjonowania państwa nie przyda się nam na nic.
 • @Rzeczpospolita 12:40:05
  Proszę dać przykład i samemu zrobić pierwszy krok, fundament jest:

  http://trybunal-narodowy.pl/odwaz-sie-byc-madrym/
 • Przywództwo – dobro wspólne, a nie egoizm
  1. Urodzony przywódca (cechy wrodzone) – samoocena, może iść w dobrym lub w złym kierunku, fanatycznym.
  2. Przywódca z awansu (pozycja w grupie) – nauka nie idzie w las, liderowanie ze wskazania lub trybun ludowy.

  • Przywódcy muszą mieć charyzmę (przywództwo transformacyjne)
  lub
  • Przywódcy muszą mieć wizję i umiejętność przekonania ludzi do niej – to osiąga się po żmudnej, cierpliwej, konsekwentnej, systematycznej pracy.

  Każdy jest przywódcą, ale nie każdy dorósł (aspołeczność, brak empatii)
   Każdy ma talent, ale nie każdy to rozumie, niektórzy z nim umrą
   Nie wykształcenie świadczy o inteligencji, ale wolność umysłu

  „Żeglarz, który nie wie dokąd płynie,
  nigdy nie będzie miał pomyślnych wiatrów”
  [Seneka]

  „Być dorosłym oznacza; wykorzystuję wszelkie możliwe pomoce, narzędzia i sposoby wsparcia, nie popadając jednak w zależność od kogoś lub czegoś, co ograniczałoby moją odpowiedzialność za siebie.”

  „Lepiej być niezadowolonym człowiekiem niż zadowoloną świnią;
  lepiej być niezadowolonym Sokratesem niż zadowolonym głupcem”
  [J.S. Mill]

  „Postępuj zawsze tak, aby reguła twego postępowania
  mogła być obowiązująca dla wszystkich”
  (Immanuel Kant}
 • @obiekt 17:25:51
  Czy to jest fundament -? Trudno to nawet nazwać wykopem pod ławę fundamentową.
  A poza tym mieszanie kijem w tej samej żydowskiej kloace (bo tym w istocie jest ten "fundament") spowoduje tylko tyle, że kolejne g... wypłyną na powierzchnie szamba.

  Nawet tego: https://programwps.wordpress.com/ nie ośmieliłbym się nazwać fundamentem.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Temida casus Tomasz Komenda

  „Niezawiśli” sędziowie mają czas, od 7.00 – 15.00, a potem szwedzki stół. Za to biorą pieniądze. czytaj więcej

 • PRAWO

  Stan wojenny trwa

  Kto jest zły? Dobra zmiana, czyli żadna zmiana, bo stan wojenny trwa. Zatem władza wykonawcza szwankuje, która ludzi traktuje jak króliki doświadczalne, jak idiotów. czytaj więcej

 • PRAWO

  Oceńcie sami

  Jaką mamy cywilizację? Jakie wartości? Jaką religię? Jaki ustrój? Jaką władzę? Jakich przedstawicieli? Jaką moralność? Jaką etykę? Jaką godność? Jakie zasady współżycia? Jakie człowieczeństwo? Jakie prawa człowieka? Jakie prawo? Jaką sprawiedliwość? czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30