Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 97 komentarzy

Powołanie biegłych psychiatrów dla prokurator Anny Surowiak

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oskarżonej przysługuje prawo do przeglądnięcia akt sprawy, bez możliwości składania środków zaskarżenia.

 

Jelenia Góra, dnia 4 lipca 2018 r.

Sygn. akt SP 1.2018

POSTANOWIENIE

o powołaniu biegłych psychiatrów

 

Grzegorz Niedźwiecki – Sędzia Pokoju w Jeleniej Górze w sprawie przeciwkoA. Surowiak oskarżonej o naruszenie dóbr osobistych, tj. o czyn z art. 23 k.c. i zadośćuczynienie z art. 24 k.c.

na podstawie art. 193, 194, 195, 202 § 1 k.p.k.

 

postanowił:

       I.           Powołać dwóch biegłych lekarzy psychiatrów w osobach… w celu stwierdzenia:

1.      Czyoskarżona nie cierpi na chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe lub zakłócenie czynności psychicznych?

     II.           Zakreślić termin wydania opinii: do 23 lipca 2018 r.

Przekazać biegłym dowód ze sprawyPR 3 Ds. 359.2017.D, w którym oskarżona posługuje się z rozdwojeniem jaźni, określeniami wykluczającymi się wzajemnie i nieuprawnionymi dla funkcjonariusza organów ścigania, a mianowicie raz określając stronę „podejrzanym”, raz stwierdzając u niego „popełnienie przestępstwa” (patrz: prawomocny wyrok – orzeczenie sądu, rozstrzygające merytorycznie o kwestii będącej przedmiotem postępowania sądowego), raz uznając „chorym psychicznie” (do czego uprawniony jest tylko lekarz psychiatra po wszechstronnym badaniu psychiatrycznym). Ponadto w piśmie (postanowieniu) z dnia 13 czerwca 2018 roku oskarżona popełnia błędy pisarskie lub ma poważne kłopoty z myśleniem, podwójnie używając w jednym zdaniu słowa „stan” i myląc podejrzanego z kobietą przypisując mu osobowość „jej”.

W tym stanie rzeczy opinia lekarzy psychiatrów jest niezbędna, w szczególności do stwierdzenia:

2.      Czy ewentualne umieszczenie oskarżonej w zakładzie psychiatrycznym jest niezbędne aby zapobiec ponownemu popełnieniu przez nią czynów zabronionych związanych z jej chorobą psychiczną czy wystarczające jest leczenie ambulatoryjne (cytat dosłowny, wraz z podkreślnikiem ujęty z pisma, dowodu oskarżonej)?

UZASADNIENIE

Postanowienie o powołaniu biegłych psychiatrów

Postanowienie o powołaniu biegłych psychiatrów2

Zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, sygn. akt PR 1 Ds. 1128.2018

Śledczy mogą przekazać komputer do magazynu dowodów rzeczowych lub wykonać kopię binarną samego dysku tylko wtedy, gdy rozstrzygną, że komputer jest dowodem rzeczowym należącym do podejrzanego.

 

 

Pouczenie:

Oskarżonej przysługuje prawo do przeglądnięcia akt sprawy, bez możliwości składania środków zaskarżenia.

Sędzia Pokoju

Grzegorz Niedźwiecki

KOMENTARZE

 • To samo dotyczy prezes sądu która matacząc zamienia adresata z ...
  Ministra Sprawiedliwości na Ministerstwo Sprawiedliwości

  Oczywista pomyłka czy ?
 • Odsunięcie od czynności służbowych przez ....
  ...Prokuratora Generalnego a sędziów przez Ministra (nie) Sprawiedliwości

  Spowodować doręczenie czyli bez możliwości zmataczenia
 • Poważny błąd, czyli może Pan sobie tą decyzję w buty wsadzić.
  Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie.
 • @Henryk Kreuz 12:50:06
  Co to znaczy "być sędzią w swojej sprawie"?
  Czy, gdy mówię "czuję się dobrze", przyjmując stanowisko w swojej sprawie, na pewno jestem niewiarygodny?
  Czy twierdzić coś o kimś zaangażowanym w moją sprawę, twierdzić że ten człowiek manipuluje, na pewno jest niewiarygodne?
  Nie jest wykluczone, że ktoś w swojej sprawie może być zupełnie obiektywny, można weryfikować jego obiektywizm. Tak w prawie jak w nauce, a również w psychiatrii nie wiemy, co to jest obiektywizm, a tym bardziej w konkretach. Natomiast wiemy, że dysponowanie władzą z urzędu, wyższą, wielokrotnie było nadużywane.
 • Anarchia
  W sądownictwie i w prokuraturze panuje niespotykana korupcja i anarchia, samowola i bolszewizm...
 • Zasada zakazu tortur
  https://www.arslege.pl/zasada-zakazu-tortur/k15/a5271/
 • czynnik społeczny
  Bedą słono bulić za pozbawienie organizacji społecznej środka trwałego w postaci komputera, ograniczenie prawa do działalności społecznej, do możliwości działania na rzecz obywateli. I nie obronią się argumentem, że podejrzany im niewłaściwy komputer dał. Podejrzany/oskarżony ma prawo do milczenia i do kłamstwa w ramach obrony. Już wiedzą, że nie jest to dowód rzeczowy w sprawie i trwają w przywłaszczeniu mienia. Przyjdzie czas, że pomawiany dostarczy im właściwy "dowód" i za naprawienie szkody trzeba będzie zapłacić..
 • Internet - środek masowego komunikowania
  https://prawo.money.pl/orzecznictwo/sad-najwyzszy/postanowienie;sn;izba;karna,ik,iii,kk,234,07,8522,orzeczenie.html
 • @Marcin Kotasiński 14:32:39
  Nie moja to wina że ktoś nie rozumie sformułowania "nie można być sędzią we własnej sprawie". Nie można i koniec, jeżeli ktoś nie wie dlaczego, to może będzie miał to szczęście się dowiedzieć.
 • @Henryk Kreuz 23:45:44
  Tu sądzi pan w swojej sprawie (ws. postawionej tezy i własnego stanowiska), twierdząc że w swojej sprawie sądzić nie może. Proszę się dowiedzieć, jaka jest różnica między logiką, a przyzwyczajeniem do nieprzemyślanego twierdzenia o sądzeniu, do obyczaju który nie został należycie sprawdzony, szczególnie pod względem logicznym. Pisze pan, jakby nie dostrzegał, że nasza codzienność przesiąknięta jest sądzeniem w swojej sprawie przez każdego, chodzi jedynie o obiektywizm, który jest weryfikowalny.
 • @Marcin Kotasiński 09:08:23
  Proszę spojrzeć w czyjej sprawie orzeka, wyrokuje tzw. prokurator Anna Surowiak. Wie doskonale, że nie podlega odpowiedzialności karnej z art. 226 par. 2 kk wyrażanie brutalnej opinii nie podczas wykonywania obowiązków (czynności) służbowych i nie odmawia wszczęcia śledztwa, tak jak prokuratura świdnicka. Kradnie, tak kradnie (bo laptop nie jest dowodem rzeczowym w sprawie z którego została wysłana do szerokiej rzeszy odbiorców wiadomość)środek trwały organizacji pozarządowej, pozbawiając ich ustawowego prawa do działalności. Jest tzw. prokuratorem, a w swoim postanowieniu postawiła się w roli sędziego i to takiego, który wydał prawomocny wyrok skazujący podejrzanego (co jest nieprawdą). Każe być biegłym psychiatrom jednocześnie prawnikami, którzy mają wyrokować na podstawie (nieznanych) akt sprawy. Wydała opinię, a nawet orzeczenie psychiatryczne o podejrzanym, co jest poważnym nadużyciem. Posługuje się groźbami karanymi i ma poważne problemy psychiczne, robiąc błędy językowe i logiczne (podejrzany nie jest kobietą). Prokurator orzeka w swojej i swoich kolegów sędziów sprawie, którzy nie wiedzą jak wybrnąć z fałszerstw materialnych i fałszerstw intelektualnych. Którzy nie wiedzą jak się mają obronić od skargi na 11 letnia przewlekłość postępowania, uporczywego nękania i wymuszeń rozbójniczych. Kim jest taki prokurator? Proszę sobie odpowiedzieć. W normalnym kraju siedziałby w więzieniu.
 • @BoNi 22:24:34
  Odnosiłem się tylko do istoty sprawy, nie do konkretnej sytuacji, która świadczy o tym, że owa obrona nie jest weryfikowana przez odpowiednią władzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031