Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 101 komentarzy

List otwarty do Pierwszego Prezesa SN Małgorzaty Gersdorf

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Milczenie w tej sprawie potwierdzi, że reforma sądownictwa jest niezbędna, a Pani M. Gersdorf nie zasługuje na uznanie jej jako I Prezesa Sądu Najwyższego. Jej stosunek do konstytucji – wyrażony w liście do Prezydenta RP – stanie się niewiarygodny.

 

Jelenia Góra, dnia 23 lipca 2018 r.

Sędzia Pokoju

Grzegorz Niedźwiecki

58-506 Jelenia Góra

ul. Działkowicza 19

 

Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego

 

 

List otwarty

do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf

 

 

w związku ze skandalicznym (od jedenastu lat) naruszaniem przez sędziów jeleniogórskich wobec mojej osoby obowiązku przestrzegania prawa, odnośnie sposobu prowadzenia egzekucji czynności zastępowalnej, ujętej w tytule wykonawczym I C 1062/08, zwracam się na podstawie art. 2 Konstytucji RP do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z wnioskiem o zajęcie stanowiska i bezwzględną interwencję. Chodzi o obrazę wykładni Sądu Najwyższego, nadużycie prawa procesowego i niezasadne torturowanie mojej osoby w postępowaniu egzekucyjnym.

 

W sytuacji unormowanej w art. 1049 k.p.c.w zw. z art. 776 k.p.c. oraz w etapach stosowania prawa (zasada subsumcji) zastosowanie do przedmiotowej sprawy znajduje uchwała SN z dnia 28 czerwca 2006 r., III CZP 23/06. Potwierdzają to orzeczenia SO Tarnów I Cz 44/06 oraz SO Elbląg I Cz 94/13.

Meritum sprawy jest tutaj:

//socjolog61.neon24.pl/post/144543,ko-sie-nadaje-do-psychiatry

 

 

Mimo, że zasady działania organów państwa reguluje art. 7 Konstytucji RP, grupa sędziów narusza ślubowanie sędziowskie, zbiór zasad etyki zawodowej sędziów, ekonomikę procesową, zasadę niezawisłości, swobodnej oceny dowodów, zasady współżycia społecznego. Wypacza wykładnię prawa i dowolnie orzeka, upokarzając „dłużnika” oraz popełniając nadużycia gospodarcze.

 

Rozważyć należy wszystkie kwestie.

 • Może to Grzegorz Niedźwiecki jest organem procesowym i uprawia obstrukcję, albo…
 • właściwie czyta ustanowione prawo.

 

Jeżeli to „dłużnik” przewleka postępowanie i imputuje sędziom wymuszenia rozbójnicze, to powinien za tak poważne naruszenie prawa trafić na długie lata do więzienia.

 

Jeżeli jednak wykazał się rzetelniejszy od sędziów po aplikacji i z bogatym doświadczeniem życiowym, to powinien dostąpić co najmniej zaszczytu funkcji mediatora w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze.

 

Jeżeli to sędziowie – cytując list Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lipca 2018 r. – nie stosują powszechnie obowiązującego prawa, moc najwyższego prawa Rzeczypospolitej Polskiej – Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (art. 1, 2, 3, 7, 8 32, 83), orzekają z rozdwojeniem jaźni (II Cz 233/17, II Cz 675/17), to powinni niezwłocznie naprawić błąd i ponieść tego konsekwencje.

 

Przypomnę, że „niezawiśli” sędziowie mają kłopoty czytania ze zrozumieniem uchwały SN III CZP 23/06, orzekając z rozdwojeniem jaźni (jestem za, a jednocześnie przeciw), uznając przepis art. 1049 k.p.c. jako obligatoryjny, właściwy, jedyny tryb egzekucji czynności zastępowalnej, ale stosując reliktowy przepis art. 1050 k.p.c., kombinując z zasadą dyspozycyjności.

 

Przepis ten (art. 1050 k.p.c. – przewidziany w wyjątkowych wypadkach do egzekucji czynności niezastępowalnych) ma charakter abstrakcyjno-generalny. Niezbędne jest dokonanie przez uprawniony podmiot konkretyzacji wynikającej z niego normy w formie określonego rozstrzygnięcia. W tym wypadku o sposobie rozstrzygnięcia przesadza wykładnia prawa. W praktyce oznacza to, że niezależnie od oceny zgodności orzeczenia z prawem, konieczne jest deklaratoryjne stwierdzenie przez sąd faktów, opierając się o orzecznictwo.

 

Subiektywne decyzje nie znajdują zastosowania ani w prawie orzeczniczym, ani w Konstytucji RP. Nie mamy tu bowiem do czynienia z wydaniem aktu powszechnie obowiązującego, czy też z aktem o charakterze zwyczajowym. Akt taki w formie postanowienia wymaga legitymizacji, w oparciu o konkretną wykładnię prawa, o jaką został wydany. Brak dochowania wymaganych przez akt normatywny elementów procesu przyjmowania określonego postanowienia, oznacza automatycznie brak dochowania przewidzianej przez ustawodawcę drogi (etapu), która ma wywoływać oznaczone w akcie sadowym skutki prawne. Uchybienie choćby jednego z elementów stanowiących o istocie sprawia, że nie dochodzi do wywołania właściwych dla niej skutków prawnych. W tym przypadku do realizacji tytułu wykonawczego.

 

W mojej ocenie, to sądy orzekające w postępowaniu egzekucyjnym I C 1062/08 (I Co 3259/08, I Co 441/16) co najmniej naruszyły dobra osobiste Pierwszej Prezes Małgorzaty Gersdorf i Sądu Najwyższego. To jest obraza zawodu sędziego, autorytetu państwa i norm obyczajowych. To jest cyniczna złośliwość i wada charakteru, bezpardonowe nadużycie władzy. To jest nie tylko państwo w państwie i układ zamknięty. Niżej podpisanemu ukradziono jedenaście lat życia bez przyczyny. Żądne prawo tego nie dopuszcza i nie usprawiedliwia takiego barbarzyństwa. Nawet w największym reżimie.

 

Pani Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, nie może z jednej strony powoływać się na Konstytucję RP i zobowiązania wobec Narodu, twierdząc, że delegowana została na funkcję Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego i mandat jej wygasa dopiero 30 kwietnia 2020 roku, a z drugiej strony, nie szanując własnego autorytetu i członków wspólnoty, powołując się na wewnętrzne regulaminy i ignorować niniejszy wniosek. Albo Konstytucja RP jest najwyższym prawem i należy stosować ją bezpośrednio, albo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

 

Milczenie w tej sprawie potwierdzi tylko, że reforma sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania jest niezbędna, a Pani Małgorzata Gersdorf nie zasługuje na uznanie jej jako Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, bo nie podchodzi do zagadnień SN poważnie, nie dba o powagę organu i o własny autorytet. Jej stosunek do ustawy nadrzędnej, do porządku prawnego i do obowiązku przestrzegania prawa – wyrażony w liście do Prezydenta RP – stanie się niewiarygodny.

 

To czy Sąd Najwyższy jest ostatnim bastionem komunizmu, kamuflującym przestępstwa sędziów, uprawiającym poplecznictwo lub czy Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić rzeczywistą reformę sądownictwa, zależeć będzie tylko od tego, kto tak naprawdę realnie rozstrzygnie to rzeczowe, istotne zagadnienie. Jedenaście lat życia i wykluczenie społeczno-zawodowe, to nie są dobre obyczaje.

 

Grzegorz Niedźwiecki „Nil”

KOMENTARZE

 • @Autor
  To Gersdorf jest I Prezesem?
  Zadziwia mnie pańska znajomość prawa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:28:47
  On napisał ten list otwarty na Berdyczów, odpowiedzi więc nie będzie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:28:47
  Zdania są podzielone. Tak twierdzi ta pani. Znajomość prawa nie ma tu nic do rzeczy, obowiązuje prawo silniejszego. Liczy się punkt siedzenia...
 • @BoNi 09:36:18
  Mnie się punkt siedzenia tej Pani nie podoba.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:49:30
  a mnie się nie podoba punkt siedzenia bandy czworga, która robi ruchy polityczne, aby przejąć bastion i po swojemu zarządzać niewolnikami...

  Wart pac pałaca...

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31