Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
307 postów 218 komentarzy

Możemy dotknąć nieba

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawda i fałsz. Lepiej pokazać brudną prawdę, naprawić ją i się pochwalić, niż wrzucić do szuflady śmieci, a na stół postawić tombak.

 

I Can Only Imagine

Mogę sobie tylko wyobrazić

 

Nie wyrażam zgody na dyktaturę– rozpowszechniajcie to credo

 

Obejrzałem dzisiaj film „Dotknij nieba”

Chciałbym, żeby takie filmy były puszczane na okrągło, a nie o zabijaniu. Oglądałem ten film o dobru i łzy mi leciały. Zastanawiam się, dlaczego na świecie jest tyle zła. Jakie są tego przyczyny. Nie ma bowiem skutku bez przyczyny. Przyczyny są nienaturalne. Wynikają z chorego systemu wartości. Chory system wartości, to negatywne emocje, kreowanie zła i dążenie do zysku, do kariery. Za wszelką cenę. To nam serwują przewodnicy, którzy wypaczają prawo naturalne, nakazy dekalogu i miłości człowieka. Czym skorupka nasiąknie za młodu, takie wyda owoce.

Kto nas formuje. Władza. Władza, która co innego mówi, a co innego robi. I nieważne jakiego koloru władza. Każda władza, myśli tylko o władzy, o dominacji i o dyktaturze. O pieniądzach. To jest ten chory system wartości, który wprowadzają drogą przemocy. Zdrowy system wartości, to tolerancja, cierpliwość, pokora, szacunek, dialog, kompromis, asertywność, empatia i wybaczenie.

Chory system wartości, to mandaty w wysokości dwunastu tysięcy złotych za korzystanie z wolności. Grzywny za nie poddanie się dyktatowi. Grzywny, mandaty, pomijając słuszność, nie są karą dla obdarowanego, tylko dla jego rodziny. Nie wyrażam zgody, aby moja rodzina ponosiła szkody za czyny niepopełnione. Możecie mnie zamknąć do więzienia szanowni dyktatorzy, ale nie macie prawa krzywdzić osób postronnych.

Nie musi tak być. Można zmienić chory system, nie zgadzając się na dyktat. Nakładając na nich mandaty, w postaci nie dania im głosu. Nie będą mieli dawców, nie będą biorcami.

 

Film, który obejrzałem, niósł pewne przesłanie. Że nie zawsze najistotniejszy jest prykaz nierozsądnych rodziców, chorych ambicji, czy oczekiwań władzy. Istotne jest dążenie do szczęścia, realizacja marzeń i miłość. Nie zawsze mamy predyspozycje do bycia herkulesem. Nie zawsze mamy dar, do robienia pieniędzy. Mamy z pewnością wiele wartości, które dadzą nam szczęście. Nie umiesz grać na gitarze, nie graj. Nie umiesz skakać wzwyż, nie skacz. Umiesz z pewnością kochać, pomagać i przebaczać, karma wróci.

Dlaczego w telewizji władza pokazuje wciąż filmy o zabijaniu, a mówi, że opozycja stosuje mowę nienawiści. Dlaczego władza mówi o tolerancji, a wprowadza normy rygorystyczne. Dlaczego ludzie traktują politykę jak sport, i to sport ciężkiej walki i uczestniczą w tych rozgrywkach. Dlaczego ludzie cenzurują, blokują, zakrywają przykrą rzeczywistość, a promują lukrowane falsyfikaty. Jest takie powiedzenie, że lepsza gorzka prawda, jak słodkie kłamstwo.

Prawda i fałsz. Lepiej pokazać brudną prawdę, naprawić ją i się pochwalić, niż wrzucić do szuflady śmieci, a na stół postawić tombak.

 

W filmie „Dotknij nieba”, chodziło o konflikt interesów i spełnianie czyichś marzeń. Marzeń ojca, a nie własnych. O dostosowanie się do musztry i stworzenie z siebie gracza pierwszej ligi, który będzie dobrze zarabiał. Niestety, w życiu nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera. Czasem pech spowoduje, że nie będziemy mogli być piłkarzem, ale mamy inny, ukryty dar. No tak, ale ten dar, nie zrobi z nas mężczyzny. Otóż zrobi. Zrobi, ponieważ przyniesie nam szacunek, uznanie i miłość.

W życiu spotykają nas różne tragedie. Ktoś cierpi na raka, rodzina umiera, czujemy się niekochani, niedocenieni, samotni. A po co nam docenienie. Dlaczego czujemy się samotni. Przecież jest niebo, są ptaki, zwierzęta, są też i dobrzy ludzie. Mamy coś najważniejszego w życiu. Mamy marzenia i możemy je zrealizować. Każdy z nas, jest pisarzem. Jeden może pisać lepiej, jeden gorzej. To nie istotne. Chcesz przekazać jakąś myśl, przelej ją na papier. Usiądź na trawie, spójrz na rzekę, na lecące ptaki i porozmawiaj ze sobą. Weź sobie przyjaciela. Psa, kota, czy wędkę.

 

Często cierpimy, czujemy się samotni. Gonimy za marzeniami. Czasem ktoś nam odchodzi. Nie odchodzi. Jest przy nas. Nie jestem świętym człowiekiem. Wielu ludzi skrzywdziłem i pochowałem ojca, który chciał dla mnie dobrze, ale tego nie doczekał. Wierzę, że patrzy na mnie z nieba i przebaczył mi mój brak pokory. Że widzi, iż zrealizowałem jego marzenie. Nie materialne. Duchowe i rodzinne. Chodzę na grób ojca, palę mu świeczki, wybaczyłem mu jego pierwotne wychowanie.

Nie jesteście sami, nie jesteście samotni, jestem z wami. Kocham ludzi i mam dużo wiary, nadziei i miłości. Promujmy dobro i nie idźmy na ilość. Idźmy na jakość. Bądźmy ludźmi. Bądźmy rodziną.Możemy dotknąć nieba.

https://www.youtube.com/watch?v=ok0yCrH5qGE

 

Grzegorz Niedźwiecki

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Bawią was te bolszewickie zbrodnie?

  To ja prowadzę sprzecznie z prawem trzynaście lat egzekucję czynności zastępowalnej? Kiedyś za to odpowiecie, możecie być pewni. Życzę wam koronawirusa (COVID-19), może mniej ludzi uśmiercicie. czytaj więcej

 • PRAWO

  Czy można znieważyć oprawcę?

  Wyroki są nielegalne, ponieważ Grzegorz Niedźwiecki jest ofiarą, a nie sprawcą. Jesteście mi winni 20.000 zł za 27 przewlekłość postępowania I Co 441/16 – I Co 154/20 (II S 21/20 – art. 2 ust. 2 ustawy o skardze). Naprawcie fundament, a znikną skutki czytaj więcej

 • PRAWO

  Oświadczenie w związku z mafijnymi wyrokami

  Zostałem skazany, na zasadzie dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie, za zbrodnie tych, co mnie skazali. Dysydenci Solidarności to pikuś przy mnie. Sądzą współczesne Marie Gurowskie Sand, Fajgi Mindla, Janowie Hryckowianie i Stefanowie Michniki czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30