Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
307 postów 218 komentarzy

Wymiar niesprawiedliwości – zapaść w III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niewielu jest takich sędziów jak Igor Tuleya i prokuratorów jak Mateusz Wolny.

 

Wymiar niesprawiedliwości – zapaść w III RP

Urodziłem się w roku 1961. W latach 1965-1968 chodziłem do przedszkola PKP w Jeleniej Górze, a raczej woziła mnie i mojego brata bliźniaka do niego, tam na Kraszewskiego 5, nasza mama. Uczęszczało z nami wielu kolegów i koleżanek, z których część już nie żyje. Jeden kolega żyje na pewno. Żyje i ma się dobrze. To znaczy dobrze ma się w zależności od huśtawki nastroju. Dobrze, bo załapał się w swoim życiu na stanowisko sędziego i przynajmniej zarobki ma dobre. Źle, bo często te zarobki źle spożytkował. Na alkohol. Tak, jest alkoholikiem. Obecnie chyba nie pijącym. Albo na dupościsku, albo przełożeni jeleniogórskiego Sądu Okręgowego zmusili Dariusza Przemyka do terapii. Kamuflował się w Miłkowie. W każdym bądź razie niedawno jeszcze pił – będąc sędzią. Na dodatek mieszkając niedaleko mojej ulicy Działkowicza. I jeszcze gorzej, bo pił w pubie u Krzyśka N. obok naszego kiosku przy Kiepury na Zabobrzu. Pił tak uporczywie i na wesoło, że często żona, też może prawniczka, musiała go do domu holować. Raz słynny prezes/adwokat Jerzy J. (dałem mu kiedyś trochę zarobić) go odprowadzał, a raczej dźwigał pod pachę slalomem jak zwykłego penera. Śmiali się z tego sędziego wszyscy, ale jak to się mówi – za pieniądze ksiądz się modli.

W latach 1982-1984 pracowałem w VEB Oberlausitzer Textilbetriebe w DDR-owskim Großschönau. Mieszkaliśmy w Heimie AWH Stern, którego już nie ma, ale wówczas był to niezły hotel. I do gromadzenia kontrabandy i do spania i do chlania. Oczywiście nie tylko Radebergera. Lunikoff, wermuty, giny i koniaki lały się strumieniami. Niedaleko nas mieszkały góralki, które pracowały w innym, też już zrównanym z ziemią, przedsiębiorstwie tekstylnym. Prawie każdy miał swoją przysłowiową damę z Nowego Sącza. Ale to szczegół. Clou, opierało się na zarabianiu wschodnich marek, zamienianiu ich na towar typu lakiery samochodowe, elaskony, kabaretki, buty, czajniki, i inne domowe geräty, no i głównie alkohole. Woziło się do melin w Zgorzelcu, aż po Lubań, załadowane piwem i ekstra trunkami w czasach kartek towary kilka razy w tygodniu, a na weekend zbierało się to wszystko po dach i dostarczało do kupców. Pomijam AGD, ale samochodów dorobiliśmy się na knajpach przy pl. Ratuszowym, PTTK, Olimp, przy stadionie, w Klubowej, u Arturka w Galerach, aż po Karpacz i Szklarską Porębę. Bez podatku. Pracował ze mną jeden kolega Jerzy Mikuliszyn z okolic Piechowic, którego żona Anna była już może sędzią w SO. Pracował, pił z nami, bawił się i handlował. Był mało lubiany. Po wielu latach dowiedziałem się, że ukończył studia prawnicze, zdał aplikację radcowską i pracuje gdzieś blisko żony.

Jak byłem kawalerem, to chodziłem do domku kolegi, a w zasadzie jego ojca, i robiliśmy tam częste libacje. I ze zwykłym piwem i z winami patykiem pisanymi i z gorzałą, a zdarzało się i z bimbrem. No i oczywiście z dziewczynami różnego autoramentu. Nawet ściągnąłem tam kiedyś córkę burmistrza z Piechowic po dancingu w Stylowej i nocce spędzonej wspólnie na izbie wytrzeźwień. Dom ten, mieści się na ulicy obok wżenionego przeze mnie domu. Ów ojciec kolegi, Jerzy G., był rzemieślnikiem budowlanym i sam go budował, z kradzionych zapewne materiałów, ale solidnie, prosto. Zostawili w nim ludzie wiele uryny, spermy i rzygowin. Ojciec kolegi zmarł, matka św. Jehowy po pobycie w psychiatryku też umarła, a długi pozostały na trójkę dzieci. Kolega Marek wytrzeźwiał, przynajmniej od trunków, i wybudował się... w Jeżowie Sudeckim. Jego brat Mirek („Cofek”) trafił do schroniska Brata Alberta, a siostra Krystyna mieszka dalej w bloku na Szymanowskiego. Cała rodzina składała się z alkoholików. Niedawno były zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Krzysztof Domagała, kupił ich dom, pewnie za bezcen, i zrobił z niego „pałac”. Dobudował dach spadzisty, przerobił tarasy, ganek, ocieplił i wytynkował elewację, dokupił drzwi i bramy, zbudował kostkę na dróżkach, no i zainstalował kamerę.

Nieopodal Wiśniowej wybudował „pałac” inny prokurator. Obok Sali Królestwa (Zgromadzeń) Jehowy, odgrodził się niespotykanym murem. Kazał zlikwidować w pobliżu, większość ludzkich reklam. Niektóre kasty w Polsce mają przywileje i zarabiają krocie. Nie zawsze zasłużone.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Jerzy Wydro ściągnął mi kiedyś nawiązkę, którą zasądził Sędzia Rejonowy w Jeleniej Górze na Towarzystwo Walki z Kalectwem. Problem w tym, że zasądził na adres biura nie tam gdzie się mieściło przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze, tylko na adres partii Stronnictwa Demokratycznego na ul. Wolności 29, w której zasiadał prezes TWK razem z całym towarzystwem. Sędzia miał to w nosie widać. Ktoś powybijał potem szyby komornikowi w biurze przy ul. Groszowej w Jeleniej Górze. Obecnie komornik kupił sobie ekstra samochód i przeniósł się do lepszego biura koło sądu przy ul. Grottgera, żeby było bezpieczniej. Sędziowie klepią zaś nadal często wyroki na zasadzie chybił trafił, „recydywy” i mam chusteczkę haftowaną, a nie na podstawie dowodów i merytorycznych procedur postępowania. O karach dyscyplinarnym (przynajmniej) wobec nich, można zapomnieć.

Sędziowie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze uprawiają wybiórczo bezczynność. Wielu powodom zmieniają wysokość alimentów na ich życzenie, w górę lub w dół w zależności od podstaw, ale niektórym wnioskodawcom nie podejmują w ogóle merytorycznie spraw do rozpoznania. Dowodem akta sprawy o sygn. R III C 66/03.

W dniu 22 sierpnia 2011 r. Sędzia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Urszula Wiewióra (Zastępca Przewodniczącego), rozpoznała sprawę I C 730/11 z powództwa kobiety o rozwód, bez jakiegokolwiek formalnego wezwania pozwanego i orzekła zaocznie zgodnie z wnioskiem powódki rozwód. Sposób, dowody i szybkość rozstrzygnięcia, nie mieściły się później w głowie pozwanego. Na jego szczęście, i dzieci małżeństwa, zdążył się w porę zorientować i złożył sensowny sprzeciw. W każdym bądź razie nie ma to nic wspólnego z demokratycznym państwem prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Tylko cud sprawił, że facet nie został dzięki jeleniogórskiej Sędzi Sądu Okręgowego pozostawiony na łasce Boga, bez podziału majątku, prawa do dziedziczenia i wspólnego rozliczania (również ulg) i z naliczonymi z kosmosu alimentami. Tak to prawo działa w Jeleniej Górze i w całej zresztą Rzeczpospolitej.

Sędzia Sądu Rejonowegow Jeleniej GórzeJarosław Staszkiewiczniewątpliwie przekroczył swoje uprawnienia wydając wyrok karny w sprawie o zniesławienie sygn. II K 467/07. Ogłosił wyrok skazujący z oskarżenia prywatnego po blisko roku bezproduktywnego szukania w dniu 6 mają 2008 r. z rażącym naruszeniem art. 5. § 2. k.p.k. Taka jest prawda. Zanim ogłosił ten wyrok, to pouczył świadka i uprzedził o odpowiedzialności karnej za fałszywe składanie zeznań. W oparciu o tyn wyrok Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wydał ponoć jakiś radykalny wyrok I C 1062/08 w dniu 3 września 2008 r. gdy nieświadomy niczego oskarżony opiekował się starszymi, schorowanymi Niemcami. Potem były jeszcze jakieś tajemnicze grzywny i komornik Jerzy Wydro. Wszystko to na wniosek współwłaściciela FM „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze i jednocześnie ówczesnego skarbnika Rotary Club. Sześć lat komitywa zawodowa „filantropów” i koneksje wymiaru sprawiedliwości, zaocznie i niejawnie prześladują drastycznie to piszącego za rzekomą pomoc drugiemu człowiekowi. Ignorują wszelkie podstawy wznowienia postępowań. Ostatnio, w dniu 21.09.2012 r. Sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej GórzeAndrzej Muszkanie dopełnił obowiązków służbowych w sprawie Kp 435/12. Wydał żałosne, niechlujne i skrajnie odwrotne orzeczenie niż kolega w wyroku II K 467/07. Przekłamał ponadto w postanowieniu czas ujawnienia nieprawdy przez świadka, popełnił szereg błędów pisarskich i zamieścił w nim obce dane osobowe. Trzy lata temu wyszły na jaw niezbite dowody poświadczenia nieprawdy przez wspomnianego świadka, ale m.in. PRJGAdam Kurzydłoudowadnia w nieudolny sposób za wszelką cenę, że takie ostrzeżenia o odpowiedzialności karnej to fikcja. Reżimowe "Pokłosie" trwa nadal. III świat.

*

WYCENA KORUPCYJNA !!!!!!! UWAGA OSZUST!!!!!!!!! WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH BIEGLY SADOWY JERZY KARPINSKI - ON MNIE OSZUKAL OKRADL ZANIZYL WARTOSC DOMU O 50 % !!!! W DWUCH WYCENACH ZA KT...ORE ZAPLACILEM POROWNAL MOJ DOM DO 200 LETNICH DOMOW. NIE ODPUSZCZE SMIECIOWI !!!!!!! Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kon Bud Jerzy Karpiński Szafirowa 13 58-560 Jelenia Góra

http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu"

ZALICZKA DLA BIEGLEGO SADOWEGO Z JELENIEJ GORY JERZEGO KARPINSKIEGO KTORY MNIE OSZUKAL, OKRADL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH Sekretarz Jerzy KARPIŃSKI - ON MNIE OSZUKAL OKRADL... ZANIZYL WARTOSC DOMU O 50 % !!!!!!! W DWUCH WYCENACH POROWNAL MOJ DOM DO 200 LETNICH DOMOW. NIE ODPUSZCZE SMIECIOWI !!!!!!!!!!! Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kon Bud Jerzy Karpiński Szafirowa 13 (Sąd Okręgowy JG – Dowód wpłaty KWP nr 31/L/12 z dnia 2-12/03/05 – od Jan Biedrzyński – wpłata tytułem II Ca 54/12 zaliczka na biegłego – 1.500,00 zł)”

Sad w Jeleniej Gorze po oszustwie bieglego sadowego jerzego karpinskiego . Odpowiedz sadu w Jeleniej Gorze po 5 miesiacach. Pomimo dowodow oszustwa Sad w Jeleniej Gorze uznal ze opinia bieglego sadowego jest przydatna i oparl na niej uzasadnienie faktyczne !!!!!!!” (podpisała Wiceprezes Sądu Okręgowego mgr. Jadwiga Kwapiszewska).

*

 

Jelenia Góra i bajka prokurator Magdaleny Kolasińskiej o otwartym Sezamie w TESCO.

CZAS SKOŃCZYĆ Z CZERWONYM DRAŃSTWEM !

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - Inspektor?:-) Krawczyk przyłapany na przestępstwach dręczenia, stalkingu i nagabywania seksualnego ! ! !

Jelenia Góra Kiedy prokurator potrąci przechodnia na pasach... hmm, zostaje niewinny...

Proces policjantów ruszy od nowa

*

Nie zdziwię się jak po publikacji tych faktów, spec służby III władzy (klakierzy MS i PG) wystawią przeciwko mnie najcięższe armaty i wytoczą procesy za ujawnianie epidemii funkcjonariuszy, wirusów prawa, ocenę „niezawisłych” organów. U nas nie ma nadzoru i kontroli bestii totalitarnych. Jak się im tyłek pali to działają na zasadzie talibańskich terrorystów – najlepszą obroną jest atak. Tak działa zaraza. Nie potrzeba nam wojny. Każde próby pierestrojki zniszczy w Polsce kapturowo legalna mafia. Anty ludzie z immunitetami. Nadzór polega na odsyłaniu wniosków do katów. Niech się generałowie od siedmiu boleści nie dziwią, że ludzie uciekają się do zamachów bo I, II i III władza nie zamierza siebie naprawiać tylko rżnie głupa na okrągło i robi z ludzi wariatów. Jak za Stalina. Niewielu jest takich sędziów jak Igor Tuleya i prokuratorów jak Mateusz Wolny.

Grzegorz Niedźwiecki – socjolog, ciąg dalszy nastąpi...

*

Układ zamknięty – Roman Kryże żyje

KOMENTARZE

 • MÓWIŁEM
  wystarczy mieć jednego prawnika w rodzinie i każdy debil ma szanse zostać "panem mecenaem".
 • Mam rozumieć
  że SBecki POmot Tuleya to wzór uczciwości sędziowskiej?
 • Stary kawał....
  Oskarżony zwraca się do sędziego " wysoka sprawiedliwości", na to sędzia zwraca mu uwagę, "tu jest sąd, a nie wysoka sprawiedliwość". No i proszę stary kawał by się zdawało, a tu sama prawda.

  Podziwiam Pana odwagę, dobrze że upublicznia Pan te smrody.
  Życzę sukcesów.
 • Tusk sponsorował ten wpis ?
  Faktycznie usłużny wobec Platformy Tuleja to wzór cnót i przykład do naśladowania, zenada nie wiem czy się śmiać czy płakać.
 • Ator tego postu
  Zapomniał jeszcze podziękować sędziemu Milewskiemu tak ,,krzywdzonemu,, przez PIS i Ziobrystów.
  http://pasmail.nowyekran.pl/post/88682,sedzia-co-na-bacznosc-przed-wladza-stawal
 • PARTIE TO MAFIE BOJKOT WYBORÓW
  Panie Grzegorzu jest jeszcze gorzej niż pan mysli.Cała Polska jest opleciona pajęczyną partii mafi.Wójtowie,burmistrzowie,prezydeni miast radni wszystkich szczebli o posłach czy senatorach nie wspominając Jest to system zniewalania obywateli którzy ten system zniewalania utrzymują.Problem polega na tym że to ci uciskani obywatele RP w wyborach według niekonstytucyjnej ordynacji wyborczej legitymizuja ten zbrodniczy system władzy.Dlatego jedynym wyjsciem jest bojkot wyborów jako presja na partie mafie w celu spowodowania zmiany ordynacji na JOW.Wiem ktos powie że JOW wszystkiego nie załatwi.Tak nie załatwi wszystkiego ale poraz pierwszy po II wojnie swiatowej POLACY będą mogli wybierać sie z posród siebie w małych okręgach jednomandatowych wielkosci powiatów gdzie ludzie się znają.Pan napewno majac taką możliwosć nie zagłosował by na sedziego alkoholika .Prawda? A co pan ma do powiedzenia jak ten sędzia alkoholik zostanie wpisany na listę jednej z partii mafi na pierwsze miejsce.Co Pan może zrobić żeby go zablokować? NIc .Tego własnie najbardziej boją sie PARTIE MAFIE Jestesmy w posiadaniu apelu pani Anny Walentynowicz o BOJKOT WYBORÓW I WYKONUJEMY JEJ TESTAMENT POLITYCZNY I smieszy mnie argument ludzi w Polsce którzy twierdzą że jak my nie pójdziemy na wybory to ONI i tak się sami wybiorą.I oto własnie chodzi,niech się wybieraja sami,skoro mogą.Gdyby mogli wybrać się sami to by nie wydawali setek milionów złotych na kampanie wyborcze.Jak państwo myslicie skąd oni biorą te miliony z własnej kieszeni>Nie oni te pieniądze wyciągaja z kieszeni nas podatników.CIEMNY LUDZIE KIEDY TY ZMĄDRZEJESZ?Mam nadzieję że wkrótce bo POZIOM ZUPY W MISCE DRASTYCZNIE SIE OBNIŻA A WŁASNIE TEN POZIOM JEST POWIAZANY ZE SWIADOMOSCIĄ NARODU Wszystkie bunty w Polsce po wojnie poczowszy od 56 roku miały podłoże ekonomiczne'
  Dlatego jak jestem w Polsce a bywam bardzo często ,życzę moim rodakom aby poziom zupy w misce obniżył sie do poziomu dna.Powołalismy OGÓŁNOPOLSKI KOMITET BOJKOTU WYBORÓW Kto chodzi na wybory ten jest KOLABORANTEM TEGO SYSTEMY ZNIEWOLENIA NARODU POLSKIEGO W Polsce nie ma partii politycznychsa tylko grupy interesów które ze sobą rywalizują o wpływy czyli o KASĘ.Stefan Dembowski Stowarzyszenie DemokracjaUSA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @ Autor
  Panie Grzegorzu! Jestem 20 lat starszy od pana i nie tylko socjolog! Niestety miałem dużo do czynienia z temidą i stwierdzam jednoznaczenie:

  DLA SĘDZIÓW I PROKURATORÓW BEZPRAWIE JEST PRAWEM !

  ZAWSZE SIĘ WYTŁUMACZĄ ALBO ICH PRZEŁOŻENI ICH USPRAWIEDLIWIĄ !
 • @gallux 12:08:04
  DURNIEM I CHAMEM TO JESTEŚ TY BO NIE WIESZ, ŻE PISZĄC DO KOGOŚ TO "pan" PISZE SIĘ DUŻĄ LITERĄ!

  NO TO OPUBLIKUJ TE DWA SKANY, Z KÓRYCH BĘDZIE WIDAĆ, ŻE PANI ulak- U. Krzyżanowska, jest panem F. Krzysiakiem.

  A moze Ty chcesz udowodnić, że jesteś konsekwentnym durniem - to wtedy Cię przeproszę, że myślałem, że jesteś trochę mądrzejszy.
 • @gallux 12:08:04
  NAJWYRAŹNIEJ JEST PAN CHORY Z UROJENIA, ALBO MANIA PRZEŚLADOWCZA SIĘ KŁANIA. BARDZO PROSZĘ SKANOWAĆ, ANALIZOWAĆ I KONIECZNIE PUBLIKOWAĆ - ŻĄDAM TEGO.MOŻE W KOŃCU DO PANA RYCERSKIEJ GŁOWY (zakutego łba) DOTRZE, ŻE NIE ZROBI PAN Z DWÓCH OSÓB JEDNEJ, TAKIEGO CUDU PRZYRODA NIE ZNA.
  TRADYCYJNIE ŻYCZĘ ZDROWIA (bo najwyraźniej na rozum już za późno)
 • @ulak-U.Krzyżanowska 13:12:09
  Prośbę spełniam niezwłocznie. Przy okazji, mógłbyś pisać rano jako Krzysiak, a wieczorem jako Ulak. Chodzenie parami to chyba jeszcze nawyk ze starych, dobrych czasów, co?
 • @gallux 13:49:04AGENCI NA NE
  Proszę uważac na agentów na NE.Oni stosuja taką metodę że niby to kłócą sie ze sob a tak naprawde maja za zadanie skłócenie nas wciągając w ich rozgrywki.Stary esbecki sposób.Można domniemać że robi to jedna i ta sama osoba mając założone dwa oddzielne konta.TAKIM AGENTEM BEZ WATPIENIA JEST @GALLUX Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć dlaczego redakcja NE nie interweniuje Stefan Dembowski nie ze wsi tylko z Nowego Jorku stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 14:31:02
  Nie tylko w Pana sprawie redakcja NE nie interweniuje. Anonimowy Gallux w ciepłych kapciach śledzi moje komentarze i dopisuje głupawe uwagi dając do zrozumienia w wulgarny sposób, że uważa mnie za F.Krzysiaka.
  Prosiłam redakcję NE, żeby sprawdzili (bo przecież mogą to zrobić) i wyjaśnili, że ja to nie F. Krzysiak, ale brak reakcji, najwidoczniej nienawiść do F. Krzysiaka zleceniodawcom Galluxa też wyłączyła myślenie.
  Rzadko zaglądałam co się dzieje na NE, ale teraz przez jakiś czas będę tu stałym gościem i zgodnie z propozycją Nathanela (*bez czytania dla każdego) moim ulubionym blogerom będę stawiała * w dowód mojej pamięci o nich.
  Nie można Galluxa traktować poważnie, nikt w miarę rozsądny anonima szczekającego spod sikającego psa nie potraktuje serio, no ewentualnie w roli błazna.
 • Przepraszam Pana
  Przepraszam Pana za to co spowodował mój w najlepszej wierze wpisany b. stary kawał.
  Praktycznie przy każdym moim wpisie blagier Gallux dopisuje komentarze sugerujące, że jestem F. Krzysiakiem, przykro mi, ale nie jestem aż tak pokorna żeby pominąć je milczeniem, a moje prośby o interwencję u admina pozostały bez echa.
  Pozdrawiam
 • F.Krzysiak napisał
  DURNIEM I CHAMEM TO JESTEŚ TY BO NIE WIESZ, ŻE PISZĄC DO KOGOŚ TO "pan" PISZE SIĘ DUŻĄ LITERĄ! a gdzie jest tem wpis bo ja go nie widzę ?
 • @amadeusz2006 14:31:02
  A ja myślałem że ty jesteś agentem PO ale im dłużej cię czytam dochodzę do wniosku że się myliłem --- oni chyba aż takich łosi nie zatrudniają
 • @pasmail 22:07:32
  I tradycyjnie nikt nie pisze na temat posta , tylko zaczyna się nawzajem opluwanie. Jek od pewnego czasu to jest jedyna forma prowadzenia dyskusji.
  Ludzie opamiętajcie się :-(((.
 • @kanton 06:08:59
  Ja już napisałem co sądze u usłużnych wobec PO funkcjonariuszach zwanych sędziami
 • @pasmail 08:29:59
  Merytorycznie nie idzie się nie zgodzić z Panem w kwestii naszego wymiaru sprawiedliwości, natomiast Pana ataki względem innych są trochę przesadzone... Mam nieodparte wrażenie, że prowadzi Pan jakąś swoją "grę". W ten sposób świata się nie naprawi. Co do "agentów PO'' to naturalne, że muszą wiedzieć na bierząco "co w trawie piszczy" i kiedy wściekły lud wyjdzie z widłami na ulice...
 • @Obywatel Prawa 10:57:25
  Dzisiaj kończy się luty. Tak myślę że niezadługo GUS obwieszczy że w Polsce bezrobocie osiągnie 15% o ile nie będzie interwencji ze strony Roztowskiego premiera. Punkt krytyczny zbliża się powoli ale jednak
  może osiągnąć swoje apogeum w niedalekim czasie.
  Za chwilę rozpocznie się exodus ml.odych ludzi z Polski...I wszystko będzie jasne.
 • @antysowiet 07:32:59
  Katownie na komisariatach jak za NKWD/UB zbrodniarza i bandyty Stolzmana seniora, IW/WSW zbrodniarza i bandyty Kiszczaka i Wolskiego, czy SB/MO, w Wałbrzychu, po Lidzbarku Warmińskim, etc..etc.... Kolejny przykład bezkarności sterydowych, zwyrodniałych tępych sterydowych bandytów ubecjomilicjiopolicji z Wałbrzycha... Bicie i katowanie ludzi na komisariatach to milicjopolicyjny standard, a sądy wydają orzeczenia tylko na korzyść zwyrodnialców i tępych ubecjomilicjantopolicyjnych bandytów, w większości sterydowych przygłupów, osiłków. Co by na to sędzia (s)Tulejka powiedział? http://walbrzych24.com/1-wiado...
 • @Kula Lis 62 13:31:39
  http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/6952-oskarzeni-czy-poszkodowani
 • @Obywatel Prawa 10:57:25
  O jakich atakach tutaj mowa ? a do tego grze ? faktem jest że działalność niejakiego amadeusza pomijając jego trollowanie we wszystkich postach działa mi na nerwy bo nie wiem czy świadomie czy nie robi ludziom wodę z mózgów
 • @Kula Lis 62 14:13:04
  W POlsce czyli III RP/PRLbis ubecjomilicjopolicjanci czują się bezkarni, jeżdżą pod wpływem, przekraczają prędkość, mogą bezkarnie zabić, skatować, okraść, zgwałcić, biorą łapówki, likwidują konkurencyjne gangi, które im nie płacą, a chronią tych przestępców, którzy im płacą = bez przestępców byliby bezrobotni! Handlują narkotykami, kradzionym towarem, chronią zbrodniczy reżim a nie obywateli. Największa mafia to rządy, sądy, prokuratury, ubecjomilicjopolicja no i politycy, prosty człowiek za kradzież bułki trafi do więzienia a politycy, masowi mordercy, pozostają bezkarni, oszukują, kradną gigantyczne pieniądze, powodują i prowadzą wojny zapewniają bezkarność swoim znajomym kontrolując sądy, policję, armię itd. W POlsce ubecjomilicjopolicja/armia nie broni ludzi a rząd stłumi strajk/bunt narodu przeciw rządzącym jak w stanie wojennym w 1981r nie obroni nas przed Rosją, Niemcami, atomem, terrorem, zdegenerowana, bandycka ubecjomilicjopolicja zamiast łapać prawdziwych bandytów bezsensownie czepia się np. rowerzystów itp. w idiotycznych pościgach prowokując zagrożenia. Agent Tomek jadąc służbowym autem 150 km/h po mieście na czerwonym świetle zabił kobietę wjechał na skrzyżowanie uderzając w inny prawidłowo jadący samochód-a jechał nie na sygnale, po służbie na zakupy czyli w prywatnym celu ze swoją dziewczyną która ledwo przeżyła i go zostawiła po tym wypadku -zdarzenie opisane w jego biograficznej książce lecz m.in. dzięki wujkowi policjantowi nie wyrzucono go dyscyplinarnie z policji i nie poszedł za to do więzienia itp itd. Tu przykład na bandyckie państwo i bezkarność ubecjomilicjopolicji. Komendant śmiertelnie potrącił dwie osoby, zgodnie z opinią przełożonych, jest dobrym policjantem. Komendant policji, który śmiertelnie potrącił dwie osoby, został odwołany ze stanowiska. Do wypadków z udziałem Artura S. z Krościenka nad Dunajcem doszło w odstępie niespełna dwóch lat. Pierwszy z nich miał miejsce w lipcu 2011 roku. Artur S. potrącił wtedy śmiertelnie 9-letniego chłopca. Sądecka prokuratura umorzyła jednak sprawę, gdyż jak uznała, nie znalazła dowodów winy kierowcy. Według opinii biegłych samochód policjanta potrącił chłopca w chwili, kiedy dziecko niespodziewanie wtargnęło na jezdnię. Do kolejnego wypadku doszło na początku lutego bieżącego roku. Artur S., wracając z dyżuru, potrącił śmiertelnie 62-letnią kobietę. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie. Zgodnie z opinią przełożonych, Artur S. jest dobrym policjantem. Jednak, jak podkreślają, dla dobra sprawy do czasu zakończenia postępowania nie powinien pełnić funkcji komendanta policji w Krościenku nad Dunajcem. Policjant odwołany ze stanowiska komendanta w Krościenku nadal jest funkcjonariuszem. Rodzice zmarłego 9-latka wnieśli do sądu pozew przeciwko Arturowi S. Proces w tej sprawie ma ruszyć w marcu. Sprawiedliwości musi przyjść zadość – odebrać bandycie prawo jazdy do końca jego istnienia i niech zapłaci za życie dziecka w paru milionach albo odrobi pracując w kamieniołomach. Natomiast m.in. policjanta, który złagodził karę, wystawiając kierowcy zamiast mandatu karnego za niewielkie przekroczenie szybkości – minimalny mandat, przeznaczony dla niesfornych pieszych, ciąga się po sądach, jak wielkiego aferzystę i przestępcę. O co tu chodzi w tym wszystkim?. Policjant ma być bezdusznym, tępym narzędziem i bezmyślnym automatem, wytresowanym jedynie do wykonywania komend wątpliwych komendantów, jak ten w/w?. Policjant musi mieć jakąś przestrzeń do własnej dyspozycji. Przestrzeń do zademonstrowania, że jest też człowiekiem. Policjanci powinni "chronić i służyć" (jak w krajach cywilizowanych), a nie "ścigać i karać" (jak to jest w POlsce czyli III RP/PRLbis). Sprawcom grozi dożywocie a ile dostaną ci ubekomilicjopolicjanci, czy nadal będą na naszym utrzymaniu z budżetu? Czy w tej POlsce nie ma uczciwego adwokata by pomógł rodzinie w skazaniu sprawców i współwinnych ukrywania zbrodni? Kodeks karny ugina się od paragrafów karnych na takich zwyrodniałych ubekomilicjopolicjantów. Podobno tylko za KOMUNY ukrywali i chronili milicjantów, którzy dokonywali przestępstw? widać, że nic się tu nie zmieniło.. 70% składu personalnego tej zwyrodniałej ubecjomilicjopolicji powinno się wymienić . Tj. Legalna mafia kraju, czyli jaki rząd taka policja jakie prokur(w)atury,sądy takie prawo .
 • @Kula Lis 62 13:31:39
  Zagadkowe morderstwo. "Są powiązania z policją" http://wiadomosci.onet.pl/wideo/zagadkowe-morderstwo-sa-powiazania-z-policja,121689,w.html Rok temu w studzience kanalizacyjnej na jednej z prywatnych posesji w Opocznie zostały znalezione zwłoki byłego komandosa. Rodzina zamordowanego twierdzi, że śledczy w tej sprawie zachowują się co najmniej dziwnie. Matka zabitego na własną rękę zorganizowała śledztwo, a jego brat otwarcie przyznał, że policja od samego początku myliła tropy prowadzące do posesji, na której znaleziono ciało. Sprawę komplikuje fakt, że część rodziny jednego z podejrzanych, pracuje bądź pracowała na policji. - Jego syn jest biznesmenem i ma powiązania z policją. Wiemy to wszystko od ludzi - powiedział brat ofiary. (JS)
 • Którędy do sprawiedliwości
  Sprawiedliwość to słowo, którego zawartość w historii wielokrotnie się zmieniała... więc co zrobić by nastała taka by wszystkim pasowała?

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Bawią was te bolszewickie zbrodnie?

  To ja prowadzę sprzecznie z prawem trzynaście lat egzekucję czynności zastępowalnej? Kiedyś za to odpowiecie, możecie być pewni. Życzę wam koronawirusa (COVID-19), może mniej ludzi uśmiercicie. czytaj więcej

 • PRAWO

  Czy można znieważyć oprawcę?

  Wyroki są nielegalne, ponieważ Grzegorz Niedźwiecki jest ofiarą, a nie sprawcą. Jesteście mi winni 20.000 zł za 27 przewlekłość postępowania I Co 441/16 – I Co 154/20 (II S 21/20 – art. 2 ust. 2 ustawy o skardze). Naprawcie fundament, a znikną skutki czytaj więcej

 • PRAWO

  Oświadczenie w związku z mafijnymi wyrokami

  Zostałem skazany, na zasadzie dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie, za zbrodnie tych, co mnie skazali. Dysydenci Solidarności to pikuś przy mnie. Sądzą współczesne Marie Gurowskie Sand, Fajgi Mindla, Janowie Hryckowianie i Stefanowie Michniki czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30