Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Lot nad kukułczym gniazdem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sędziowie, niektórzy i niekiedy, prostują błędy pisarskie. Nie prostują jednak często mylnych i chybionych wyroków. Bo to jest państwo w państwie.

 

Otrzymałem wczoraj, dnia 22 kwietnia 2013 r., postanowienie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze sygn. akt I C 1062/08 prostujące postanowienie z dnia 28 marca 2013 r. w ten sposób iż w trzeciej linijce od końca, w miejsce daty „16.10.2013 r.” wpisać datę „16.10.2008 r.”. Jednocześnie załączono postanowienie odrzucające wniosek pozwanego o sporządzenie uzasadnienia wyroku zaocznego z dnia 3 września 2008 r., pouczając o przysługującym zażaleniu w terminie 7 dni.

Teoretycznie, w normalnym kraju, mógłbym złożyć takie zażalenie. Teoretycznie, bo pomijając koszta wnoszonego zażalenia, ewentualne uwzględnienie wniosku o sporządzenie uzasadnienia nie wiele mi da, bo „prawomocny” wyrok cywilny i tak pozostanie nienaruszalny w układzie zamkniętym. Zgodnie z art. 11 kpc, to wyrok prawomocny i skazujący wydany w karnym (II K 467/07) ma moc wiążącą (prejudycjalną) w postępowaniu cywilnym ( I C 1062/08), a nie odwrotnie. Ścisłe ustalenia.

Problem w tym, że wbrew zapewnieniom protokołu z rozprawy, iż Sąd postanowił dopuścić dowód (jedyny dot. pozwanego) z wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze w sprawie II K 467/07 (dotyczący bloga prywatnego – bez wydruku ze strony internetowej), to wyrok nadbudowano jeszcze rzekomymi pomówieniami w portalu miejskim Jelonka.com. Powodów do wznowienia w mafijnym postępowaniu byłoby więcej, ale nie będę się powtarzał. Nawet sekretarki sądów smucą się ze zrozumieniem, ale nie będą się wychylać, bo chleb trzeba skądś brać.

Odnosząc się jednak do akt sprawy cywilnej, to ma się wrażenie, że jest się pensjonariuszem z filmu jak w tytule. Pozew został napisany dnia 20 czerwca 2008 r. Dnia 11 lipca 2008 r. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wezwał mnie do złożenia odpowiedzi w terminie 14 dni. Dnia 21 lipca 2008 r. wpłynęło do SO oświadczenie mojej żony, że przebywam za granicą pod nieznanym jej adresem. Od dnia 7 maja 2008 r. do 7 sierpnia 2008 r. przebywałem w miejscowości Vlotho oddelegowany przez firmę Time Work z Bydgoszczy. Później byłem na wczasach i w Holandii.

Zapadł wyrok kapturowy. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wzywał mnie notabene po wszystkim na rozprawę agencji pracy Time Work przeciwko ZUS w Bydgoszczy jako świadka. Przypadkiem zaszła konieczność dostarczenia zeznań zamiejscowych wszelkich świadków. Numer akt sprawy IV Uo10/10. Wydział IV Pracy akta ma. Sędzia SR przełożył mi nawet dzień wcześniej termin wezwania z dnia 01.06.2010 r. z racji kolejnego wyjazdu na emigrację i uśmiechał się na przesłuchaniu. Nie wiem, czy orientując się w przedobrzeniu wcześniejszej sprawy cywilnej w SO czy z zaskoczenia obrotem sprawy.

Sędziowie, niektórzy i niekiedy, prostują błędy pisarskie. Nie prostują jednak często mylnych i chybionych wyroków. Bo to jest państwo w państwie. Dziś jest rocznica uchwalenia konstytucji z 1935 roku. Ponoć wówczas prawo było ludzkie. Nie było furtki „niezawisłości” i wolnej amerykanki. Dziś orzekają sędziwie alkoholicy i współmałżonkowie innych prawników, którzy w przeszłości trudnili się czerpaniem korzyści z handlu na czarno. Kiedyś ktoś ich rozliczy.

socjolog

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31