Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Sprawiedliwość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musi być sąd na sędziów

 

 

Sprawiedliwość

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, a właściwie SSR Jarosław Staszkiewicz – bo to nie instytucja orzeka tylko człowiek – wydał wyrok karny skazujący socjologa z oskarżenia prywatnego Firmy Motoryzacyjnej „Ligęza” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze dnia 6 maja 2008 roku pod sygn. akt II K 467/07. Z przecieków wynika, że oskarżyciel zwrócił się najpierw do portalu miejskiego Jelonka.com z prośbą o usunięcie na ich forum wpisu zatytułowanego „Nie kupujcie auta u Ligęzy”. Nie żądali od nich żadnych przeprosin i kar tylko wykasowania wpisu, na który mieli śladowe potwierdzenie. Następnie oskarżyciel zwrócił się do Grzegorza Niedźwieckiego z prośbą o wykasowanie wspomnianego tekstu z bloga ROPOiWzK pod groźbą sprawy sądowej w razie niezrealizowania ich prośby i nie zamieszczenia przeprosin na wąskim medium. Grzegorz Niedźwiecki nie znalazł żadnego wpisu znieważającego FM „Ligęza” Sp. z o.o. i zamieścił wyjaśniająceoświadczenie na blogu rodzinnym. Nie znalazł go nikt; ani Onet, ani prokuratura, ani powód, ani sąd. Mimo to Jarosław Staszkiewicz wydał wyrok na podstawiewłasnoręcznie wykonanego wydruku powoda (radców prawnych Kubacki & Kubacki) bez podpisu rzekomego autora i odnośnika do jakiegokolwiek linku internetowego. Powód, radcy prawni Kubacki, na ostatnim posiedzeniu sądu odpowiedzieli, że nie oczekują żadnych nawiązek tylko formalności. Kłamali.

Wzięli wypis z wyroku karnego i poszli podczas pobytu zagranicą niesłusznie skazanego do Sądu Okręgowego Wydział I Cywilny w Jeleniej Górze z pozwem o naruszenie dóbr na podstawie powyższego wyroku. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, a właściwie SSO Junona Gajewska – bo to nie instytucja orzeka tylko człowiek – wydała wyrok zaoczny skazujący na niebotyczne kary dnia 3 września 2008 roku pod sygn. akt I C 1062/08. Z akt sprawy wynika, że jest jakiś wydruk z forum Jelonka.com, ale nikt tego nie weryfikował i nikogo za to nie oskarżał. Nie było żadnego dowodu, wyciągu z bloga ROPOiWzK poza maszynopisami powoda i wyrokiem II K 467/07. Sąd Okręgowy, który zgodnie z art. 11 kpc był związany ewentualnie tylko ustaleniami wyroku karnego, dołożył niezbadaną sprawą Jelonki plus dopuszczonym wyrokiem II K 467/07. Skazano nie administratora portalu Jelonka.com tylko bogu ducha winnego administratora bloga rodzinnego. Wydano wyroki na Grzegorz Niedźwieckiego na podstawie antypatii,fikcji doręczeń i prześladują go nadal bez żadnego dowodu i przesłuchania. Było coś na Jelonce.com i za to ich nie karali. Nie było nic na blogu ROPOiWzK, a skazują Grzegorza Niedźwieckiego na katorgi. To nie jest sprawiedliwość. To jest bandytyzm.

socjolog

KOMENTARZE

 • Oczywiście, że jest to bandytyzm,
  ale od zwykłego bandytyzmu dużo bardziej szkodliwym, bo dzieje się on w imieniu RP.
  Tym sposobem państwo staje się prawną ostoją bandytyzmu, stanowionego w imię obowiązującego prawa.

  Pozdrawiam.
 • @
  Są cztery grupy zawodowe , które sprzeciwiały się lustracji , dziennikarze, pracownicy naukowi , politycy i prawnicy.
  Stąd obraz Polski taki a nie inny.
 • @socjolog
  Przeczytałam z zainteresowaniem i współczuciem. Poprawiłam statystykę ocen. Jeżeli mogę coś poradzić- proszę nie używać kolorowej czcionki. To przeszkadza w lekturze i robi nieprofesjonalne wrażenie. Bold powinien wystarczyć.
 • oczywiście że to jest bandytyzm
  pan jarosław staszkiewicz jest znany mi bardzo dobrze i jest to jedyny sędzia w jeleniej górze który jest prawy i sprawiedliwy. paszkfil jaki został tu na pana staszkiewicza napisany jest bandytyzmem który powinien się spotkać z surową reakcją wymiaru sprawiedliwości i mam nadzieję że pan andrzej wieja stanie w obronie swego kolegi.
 • @rymcycymcy 09:43:29 Stul ryj lizusie
  Widziałes akta sprawy?Zapoznałeś się z nimi że morde otwierasz?A może liżesz mu dupę bo jesteś z tego samego gniazda?Teraz oskarż mnie z powództwa cywilnego frajerze.Dane podam jak się obrazisz ale ty się nie obrazisz ty powiesz że deszcz pada.Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • Sprawiedliwość w okupowanej Polsce
  Panie Grzegorzu,jakiej sprawiedliwości pan oczekuje od okupantów naszej Ojczyzny.?Tą sprawiedliwość trzeba nam będzie ustanawiać samemu .Wierzę że nastąpi ta chwila i zawalczymy o nia razem.A narazie namawiam do bojkotu wyborów.Chodzenie na wybory to kolaboracja z tym systemem zniewolenia Polski .Apel pani Anny Walentynowicz o bojkotwyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Nowy York
 • SSO W JELENIEJ GÓRZE
  SĄD OKRĘGOWY W JELENIEJ GÓRZE TO ORGANIZACJA MAFIJNA I SKORUMPOWANA--- "ZASZCZYTNIE DZIERŻĄCA" SPUŚCIZNĘ Oficerskiej Szkoły Prawniczej im. Teodora Duracza w Jeleniej Górze ,KTÓRĄ UKOŃCZYŁ MORDERCA I PRZESTĘPCA SĄDOWY --STEFAN MICHNIK .
  WSZYSTKIE NUMERY TAM SĄ MOŻLIWE --MAJĄ PRZYZWOLENIE NA POPEŁNIANIE PRZESTĘPSTW SĄDOWYCH OD POTOMKÓW NKWD I UB.PRACUJĄ TAM DZIECI UBEKÓW I STARE POKOLENIE UBECJI I NKWD.
  ALE WSZYSTKO DO CZASU --NIE JEDNEGO PANA TAM OKRADZIONO I OSZUKANO--TO STANDARD TEGO SĄDU.
 • Piąta prawda sprawiedliwości
  Piąta prawda sprawiedliwości
  Są cztery prawdy: prawda, też prawda, piękna prawda i g… prawda. Tak przynajmniej twierdzą na Podhalu. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jedna – prawda sądowa.
  17 czerwca 2013 roku poseł ziemi lubuskiej, pan Wojciech Zubowski, wniósł interwencję poselską do rąk pani prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Edyty Gajgal. Pisał m .in.:

  Wykonując mandat Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, powziąłem informację o nierzetelnym wykonywaniu obowiązków przez biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
  http://3obieg.pl/piata-prawda-sprawiedliwosci

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31