Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 101 komentarzy

Nie kupujcie auta u Ligęzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sto razy się zastanówcie, zanim zdecydujecie się kupić opla w jeleniogórskim salonie „filantropów” i zbierajcie dane przestępców w togach. Wykorzystacie je podczas prawdziwej pierestrojki. Zbliżającej się niechybnie rewolucji.

 

Nie kupujcie auta u Ligęzy

Opel, Rotary Club, układ zamknięty 

Opinie, komentarze: 

TO JEST PRZYKŁAD solidności i PRAKTYKI kupieckiej OPEL ligęza - z INTERNETU.

Opel Corsa - Auto Światwww.auto-swiat.pl›PoradyKopiaDajesz +1 publicznie.

Wybrałem naprawę bezgotówkową w ASOOpel Ligęzaw Jeleniej Górze. Usługa...

W czerwcu tego roku serwis zamówiłjuż po raz czwartywadliwyelement.

Serwis Opla odmawia, sprawa trafiła do sądu

Auto:Opel  Corsa//www.auto-swiat.pl/interwencje/all/65914/%252F65914

Kategoria:Serwis blacharsko-lakierniczy

W marcu 2009 roku miałem kolizję, w wyniku której uszkodzony został tylny zderzak mojego 8-miesięcznego Opla Corsy. Wybrałem naprawę bezgotówkową w ASO Opel Ligęza w Jeleniej Górze. Usługa była dwukrotnie reklamowana. Za pierwszym//www.auto-swiat.pl/3-opel/serwis-opla-odmawia-sprawa-trafila-do-sadu razem serwis nie poradził sobie z lakierowaniem. Za drugim okazało się, że uszkodzone są zaczepy, a zderzak kwalifikuje się do wymiany. Serwis nie uznał mojej reklamacji, więc skierowałem sprawę do sądu. By móc eksploatować Corsę, wymieniłem zderzak na swój koszt w ASO Opel Kowalczyk w Głogowie.Cena identycznej usługi okazała się niższa o 600 zł.W trakcie toczącego się procesu sądowego przesłuchanie świadków strony pozwanej ujawniło,że całość prac blacharsko-lakierniczych diler zleca podwykonawcy niemającemu autoryzacji Opla.Serwis Ligęza nie prowadzi żadnego nadzoru nad przebiegiem tych prac, dolicza jednak do ceny usługi swoją marżę.W efekcie koszt naprawyzostaje mocno zawyżony.Przy wyborze autoryzowanego serwisu liczyłem na fachowe wykonanie naprawy blacharsko-lakierniczej, zgodnie z technologią Opla.

*

OPEL JELENIA GÓRA - porażka roku 2005

Autor: zgorzelec.info28.01.06, 13:11

Dodaj do ulubionych Skasujcie

Odpowiedz

NIE KUPUJCIE W OPEL LIGĘZA W JELENIEJ SĄ INNE !!!

dzg2005 04.11.05, 20:15 + odpowiedz

Od dłuższego czasu próbuję dojść do porozumienia z włascicielem salonu OPEL w Jeleniej Górze. Jakiś czas temu kupiłem w tym salonie samochód. Próbowałem odnowić ubezpieczenie i tu pojawiły się problemy gdyż nie potrafiono wytłumaczyć mi dlaczego mam specjalna zniżkę na to ubezpieczenie w salonie w Jeleniej Górze, a nie np w innym. Specjalnie przyjechałem do Jeleniej Góry pokonując ponad 350 km i spotkało mnie wyjątkowo niemiłe przyjęcie ze strony własciciela salonu. Swoje spostrzezenia przedstawiłem w oddzielnym pismie do Genral Motors Poland w Warszawie. Nie otrzymałem od własciciela salonu do dnia dzisiejszego stosownych przeprosin. W liście zareklamowałem uszkodzenie ramki radia, gdyz po konsultacji w salonie Opla w Katowicach udowodniono mi, ze zamontowano wspomniane radio w Jeleniej Górze niezbyt fachowo, wyciągając i usuwając metalową oprawę. Właściciel salonu w Jeleniej Górze, zarzuca mi uszkodzenie zewnętrzne ramki przez próbę wyciągnięcia radia, co zakrawa na kpinę, tym bardziej że nieznający się na tym każdy człowiek potrafi zauważyć, że ciężar radia jest tak duży, że po usunięciu wspomnianej ramki metalowej nie jest możliwe utrzymanie na dłuższy czas radia. Wspomniany właściciel salonu tłumaczy się tym, że zainstalowano radio nieoryginalne, stąd konieczność usunięcia ramki. Pracownicy salonu w Katowicach zaprzeczyli temu, demonstrując mi, że można pozostawić metalową ramkę. Ponadto skoro autoryzowany salon zakładał radio winien zrobić to fachowo. 2. Kolejny watek sprawy to zamieszczenie na tylnej szybie samochodu dużej reklamy an folii, którą prosiłem o usunięcie by nie reklamować salonu w Jeleniej Górze, po tak nieprzyjemnym potraktowaniu prze właściciela salonu. Okazało się, że salon w Katowicach się tego nie podejmie gdyż ściągnięcie tej reklamy salonu LIGĘZA może spowodować trwałe uszkodzenie nitek zgrzewczych. Uważam więc to za trwałe uszkodzenie mojego pojazdu skoro nie mozna dokonać bezproblemowego ściągnięcia tej reklamy. Podobnie jak w poprzednim, tak i w tym przypadku salon w Jeleniej Górze nie poczuwa się do winy. Jeśli więc zamierzacie kupować samochód wybierzcie inny salon. Kupując w Jeleniej Górze możecie się nieźle rozczarować.

//forum.gazeta.pl/forum/w,79,35787178,35787178,OPEL_JELENIA_GORA_porazka_roku_2005.html

*

Opinia negatywna

Bardzo droga diagnostyka i przeglądy gwarancyjne, o 100-150 zł wyższe niż we Wrocławiu lub w Świdnicy. To samo z częściami zamiennymi. Na pocieszenie bardzo miła obsługa w dziale sprzedaży

Data dodania: 12/01/2011

Dodał: Henryc

//www.lista.e-sieci.pl/place41929,Opel,LIGEZA,serwis,Jelenia,Gora.html

*

Negatywny

100.00% (4/4) osób uznało opinię za przydatną +-

W trakcie toczącego się, z mojego powództwa przeciwko FM Ligęza Sp. z o.o., procesu przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze, przesłuchanie świadków strony pozwanej ujawniło, że całość prac blacharsko-lakierniczych powierzanych przez klientów tegoż serwisu, jest zlecana na zewnątrz i realizowana przez firmę nie mającą autoryzacji Opla. Serwis FM Ligęza nie prowadzi nadzoru nad przebiegiem tych prac. Rola jego sprowadza się jedynie do zlecenia prac podwykonawcy a następnie doliczeniu do ceny usługi własnych narzutów. Sporych narzutów. O jakości nie warto nawet wspominać. Radzę omijać ten serwis szerokim łukiem. Jedyną drogą na dochodzenie z prawa do reklamacji jest sąd!

//dobrymechanik.net/mechanicy/jelenia-gora/fm-ligeza-sp-z-o-o.html*** 

Rzekomy występek

Brak dowodów

___

KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

Kubacki & Kubacki ” s.c.

radca prawny Czesław Kubacki radca prawny Dominik Kubacki

58-500 Jelenia Góra ul. Bankowa 3, tel.(fax) 075 6474004

e-mail: kubacki.kubacki@interia.pl

Jelenia Góra, dnia 28 czerwca 2010 r.


 

Pan

Grzegorz Niedźwiecki  

Działając w imieniu Rotary Club w Jeleniej Górze oraz Firmy Motoryzacyjnej „ LIGĘZA ” Sp. z o.o. z/s w Jeleniej Górze, w związku z Pana mailem skierowanym do Pana Mieczysława Ligęzy wyjaśniam i stwierdzam co następuje.

Na wstępie pozwalam sobie zwrócić Panu uwagę, iż Pan Mieczysław Ligęza w jakikolwiek bezpośredni sposób nie jest związany z Pana sprawą dotyczącą pomówienia powyższej Spółki, za co, zresztą, został Pan skazany prawomocnym wyrokiem.

Wobec powyższego kierowanie do Pana Mieczysława Ligęzy pism związanych z wykonaniem przez Pana wyroku Sądu Rejonowego Wydziału Karnego, jak również Cywilnego są oczywistym nieporozumieniem. Pisma należy kierować do ich adresatów, którymi w Pana przypadku są

· Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze - w zakresie nakładanych na Pana grzywien

· Rotary Club Jelenia Góra - w zakresie wykonania obowiązku zapłaty kwoty na rzecz Domu Dziecka Dąbrówka

· FM LIGĘZA Sp. z o.o. -w zakresie zapłaty kosztów procesu

Jednocześnie ustosunkowując się do Pana merytorycznej prośby wyartykułowanej jako „ proszę powiedzieć na jaki dom dziecka mam wpłacić 2000 zł. Zrobię to nawet w imieniu Rotary Club, ale pod warunkiem, że obiecacie mi, iż bezpowrotnie się odpimpacie ode mnie.” przypominam, iż według stanu na dzień 28.06.2010 r. Pańskie zadłużenie wynosi

w stosunku do :

 • Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze - kwota 6.000 zł ( postanowienia SR z dnia 5.08.2009 r., 1.02.2010 r., 26.05.2010 r. )

 • Rotary Club Jelenia Góra z przeznaczeniem na rzecz Domu Dziecka Dąbrówka - kwota 10.000 zł wraz z odsetkami w wys. 2.429,72 zł ( na dzień 28.06.2010 r. )

 • FM LIGĘZA Sp. z o.o. - kwota 3120 zł tytułem kosztów procesu

Biorąc powyższe pod uwagę Pana łączne zadłużenie wynosi 21.549,72 zł, w tym 15.549,72 zł wobec Moich Mandantów, którzy wyrażają jednoznaczne stanowisko, iż po uregulowaniu całości powyższej kwoty, w szczególności na Dom Dziecka Dąbrówka, uznają, iż przedmiotowa sprawa jest zakończona, a zatem nie przychylają się do Pana prośby

Jednocześnie Moi Mandanci wskazują, iż wyegzekwowania powyższych kwot będą dochodzić wszelkimi możliwymi i dostępnymi prawem sposobami.


 

Radca Prawny

Dominik Kubacki


  

___

//www.ropoiwzk.com/Interwencje/mBank.mht


//030267.salon24.pl/513308,uklad-zamkniety-roman-kryze-zyje


//grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/


//www.ropoiwzk.com/Interwencje/ligeza.html


//socjolog61.neon24.pl/post/88727,wymiar-niesprawiedliwosci-zapasc-w-iii-rp


//3obieg.pl/podmioty-walczace-z-bezprawiem-w-prawie***


 

General Motorspodjął decyzję o zamknięciu fabrykiOplaw Bochum wraz z końcem roku 2014. To pierwsze zamknięcie fabryki samochodów w Niemczech od czasu II wojny światowej. Plany utrzymania produkcji modeluZafirado 2016 roku w zamian za utrzymanie wynagrodzeń pracowników na dotychczasowym poziomie spaliły na panewce. Nie zgodzili się oni na warunki proponowane przez zarząd.


 

//www.mototok.pl/Opel-zamyka-fabryke-w-Niemczech-3000-osob-straci-prace-a3075Reuters podaje, że harmonogram zakłada m.in. zamknięcie dwóch z jedenastu istniejących fabryk Opla/Vauxhalla, co pozwoli ograniczyć produkcję z obecnych 1,2 mln egzemplarzy o około 1/3. Według przecieków medialnych chodzi o zakłady w niemieckim Bochum i brytyjskim Ellesmere Port, zatrudniające odpowiednio 5 tys. i 2,1 tys. pracowników.


 

//forsal.pl/artykuly/605642,opel_zamyka_dwie_fabryki_ale_nie_w_polsce_i_na_wegrzech.html


***


 

Sto razy się zastanówcie, zanim zdecydujecie się kupić opla w jeleniogórskim salonie „filantropów” i zbierajcie dane przestępców w togach. Wykorzystacie je podczas prawdziwej pierestrojki. Zbliżającej się niechybnie rewolucji.


 

Socjolog

KOMENTARZE

 • bez komentarza
  https://www.chillingeffects.org/notices/1206595

  Poniżej przedstawiona treść (pod wskazanym adresem URL) byla przedmiotem Dwoch, prawomocnie zakończonych, postępowań Sądowych - Cywilnego (Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Wydział I cywilny oo Dnia 3 Września 2008 r - sygn akt:.. IC 1062/08 i karnego (Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze Wydział II Karnego oo Dnia 6 maja 2008 r - sygn akt:.. II K 467/07), które jednoznacznie stwierdziły, Iż żart ONA nieprawdziwa i zawiera Elementy szkalujące Oraz pomawiające opisaną w treści spółkę z oo Pomimo powyższego nieprawdziwe: Informacje pojawią Się w dalszym ciągu I SA widoczne wag wyszukiwarce Wnosimy o Ich usunięcie z wyszukiwarki "Nie kupujcie auta u Ligęzy Napisano 12 miesiecy Temu |.. Brak Komentarzy NIE kupujcie auta u Ligęzy Opel, Rotary Club, Układem Zamkniętym Opinie,

OSTATNIE POSTY

więcej
 • PRAWO

  Notatka służbowa

  Nie mogę się doczekać tych wczasów, będę miał dużo czasu na wyjaśnienie egzekucji I Co 441/16, czyli przyczyn tego skutku i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy za niesłuszne pozbawienie człowieka wolności, z art. 189 k.k. czytaj więcej

 • PRAWO

  11 lat zniewolenia

  Wniosek do Premiera o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji MS i Prokuratora Generalnego, w związku z brakiem nadzoru nad skorumpowanymi na masową skalę funkcjonariuszami publicznymi i stosującymi, wbrew konstytucji, doktrynę terroru państwowego. czytaj więcej

 • PRAWO

  Skarga do Izby Kontroli Nadzwyczajnej

  Każdy, kto powieli działania, a raczej bierność Krystyny Zarzeckiej, będzie miał współudział w przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31